Witam.
Ostatnio zaczeło mnie nękać pewne zjawisko, mianowicie przy fotografowaniu czasami wyskakuje komunikat F-- ustępuję on dopiero po kilku(nastu) ponownych uruchomieniach aparatu. Ktoś może zasugerować czego to może być oznaka.
Szukaj
Witam.
Ostatnio zaczeło mnie nękać pewne zjawisko, mianowicie przy fotografowaniu czasami wyskakuje komunikat F-- ustępuję on dopiero po kilku(nastu) ponownych uruchomieniach aparatu. Ktoś może zasugerować czego to może być oznaka.
A bez obiektywu ?
D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900
Przeczyść styki w body i w obiektywach. Jeżeli to nie pomoże to gdy pojawi się ponownie F-- spróbuj delikatnie przekręcić zapięty obiektyw w jedną lub drugą stronę - prawdopodobnie brak komunikacji body z CPU w obiektywie
Porządne baterie to podstawa w S3.
Proponuję dwa nowe komplety eneloop'ów jak nie pomoże to i tak się nie zmarnują.
I wyczyścic styki w koszyczku.
Skontaktuj się z nami