Witam,
Chciałbym spróbować sie w dziedzinie fotografii czarnobiałej, pejzażowej z wykorzystaniem filtra czerwonego do efektu nieba. Do dyspozycji mam Ilforda FP4+. Chce też kupić filtr. Na co musze zwrócić uwage? czy zaopatrzyć sie w filtr jasny czerwony czy też jak najciemniejszy? jak przedstawia sie kwestia pomiaru światła przy fotografowaniu z filtrem (mam N F70 z kitem 28-80D), ustawianie ostrości, ewentualnego przedłużania ekspozycji? na allegro widze obecnie filtr Panchromar R6 i R8 - czy to warte uwagi, czy też powinienem szukać na "wyższej półce"?
Za wszelkie sugestie dziękuje![]()
pozdrawiam
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami