Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Ulica Mariacka

  1. #11

    Domyślnie

    O, cholera, tak miło to jeszcze nie było chyba w żadnym moim poście. A tuż po wykonaniu i obrobieniu zdjęcie (to będzie coś ok. sierpnia) wydawało mi się takie sobie i wrzuciłem je tylko na digarta, gdzie trafia wszystko, co robię, bez specjalnej selekcji.

    Dziękuję wszystkim za komentarze. Co do obróbki - owszem, coś a'al HDR, ale nie do końca HDR. Najpierw wywołałem RAWa trzy razy (-2, o +2) i wrzuciłem do Photomatiksa. Świadomie zmasakrowałem zdjęcie dając wszystko na full. Później nadeszła pora na Photoshopa i tam nastąpiła korekcja lokalna (sporo) i konwersja BW (też w dużej mierze lokalnie). Może nie powinienem tego pisać, bo za użycie Photomatiksa wielu "znafcuf" od razu dyskwalifikuje zdjęcie i fotografa, ale w zasadzie zależy mi raczej na opiniach normalnych ludzi, a nie purystów, dla których złamanie jakiejkolwiek zasady jest niedopuszczalne. I to opiniach o efekcie finalnym, a nie użytych środkach.

  2. #12

    Domyślnie

    Obróbka nadała "smaczku" podoba się.

  3. #13

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Kraków/Jaworzno
    Posty
    44

    Domyślnie

    Świetnie zrobione.

  5. #15

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo udany kadr, obróbka mz super, końcowy efekt - REWELACJA.

  6. #16

    Domyślnie

    Fajnie wyszło - sporo detali i dobre światełko
    K5 + S10-20 + 40/2.8 Ltd + 70/2.4 Ltd + 15/4 Ltd + T70-200/2.8 + Lee Filters
    http://bartekkw.deviantart.com/
    "Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon" Ansel Adams

  7. #17

    Domyślnie

    A mi wszystko psuje "ŻYWIEC"
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    To jest naprawdę dobry obrazek. A po tym co napisałeś odnośnie procesu powstawania to jest to dowód, że Photoszmatiksa można też wykorzystać w dobrym celu nie robiąc ze zdjęcia koszmaru. Zdjęcie nie jest odrealnione i przerysowane, ale ma to co powinno - całą masę detali, bardzo dobrą konwersję do b/w i całkiem niezły kadr.

  10. #20
    woda
    Gość

    Domyślnie

    Dodatkowym atutem tego zdjecia (procz kadru i obrobki) sa dla mnie ludzie. Sprawiaja, ze zdjecie jest duzo, duzo ciekawsze.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •