ok, zatem moja wersja. Starałem się by było naturalnie. Wyciągane z RAWa nadesłanego przez kolegę. Wołałem w Lightroomie 2 pliki pod mini panoramę. RAWy dość dobrze naświetlone więc od tej strony nie mam uwag. W LR imitując połówkę (klawisz M) dokontrastowałem na 100% niebo oraz rozjaśniłem dół na 100%. Oba pliki identycznie potrakowałem po czym wrzuciłem do PSa gdzie je połączyłem w Photomerge i złożyłem kwadrat. Dałem auto color i wymaskowałem efekt tam gdzie go nie chciałem czyli głównie pas drzew, budynek oraz kępy trawy. Potem W NIKu dałem bi-colors na kryciu 10% (moss nr 3) a potem jeszcze dałem Darken/Lighten center (też w NIKu) i zdjąłem ten ostatni efekt z lewego górnego. Na koniec wystemplowałem jedną kempę i wyostrzyłem Adamusową metodą. Obrabiane w aRGB. Aaa i jeszcze wyprostowałem choć z gięciem budynku już mi się bawić nie chciało. Efekt poniżej:
Szukaj






Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami