Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie fotomal - atomal

    Hi
    Mam maly problem z nowym wywolywaczem, mianowice nie wiem jakich czasow mam uzyc
    Mam czeski fotomal (klon atomalu) jest to drobno-ziarnisty wywolywacz w ktorym niema zadnych info jak wolac filmy,jest tylko napisane wywolywac 6-8min, ale nieodnosi sie to do zadnych konkretnych filmow, rozcieczen. Czy ktos z was mial doczynienia z tym materialem?
    Na http://www.digitaltruth.com/devchart.html jest podanych pare typow do filmow ktorych akurat nie uzywam, a nadodatek w stocku.

    Chcialbym to wolac w rozcieczeniu 1+1, filmy ilford pan 100, delta 100, acros 100...
    Jesli ktos z was ma wyprobowany atomal to prosze o pomoc, dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Daruj sobie od razu to.Wywoływanie w tym to jak toto lotek.Kup lepiej Agfowski Rodinal
    EQ : Nikon F3 | Nikkor 50/1,5 AiS | F801 | Sony ILCE 7mkIII | Sony 55/1,8 | Sony 35/1,8 | Viltrox 24/1,8 | Canon 135/2,0 L |
    Insta : @pan_portrecik

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leon13th
    Daruj sobie od razu to.Wywoływanie w tym to jak toto lotek.Kup lepiej Agfowski Rodinal
    rodinal mam juz za soba
    jest dobry ale tak od 6x6... duze ziarno, wielki kontrast.. ID 11 jest o niebo lepszy, ale sa problemy z dostaniem go w sklepach... podobno ograniczyli produkcje

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Cytat Zamieszczone przez Leon13th
    Daruj sobie od razu to.Wywoływanie w tym to jak toto lotek.Kup lepiej Agfowski Rodinal
    rodinal mam juz za soba
    jest dobry ale tak od 6x6... duze ziarno, wielki kontrast.. ID 11 jest o niebo lepszy, ale sa problemy z dostaniem go w sklepach... podobno ograniczyli produkcje
    To nabadni D-76 praktycznie to samo, a taniej. A jak jeszcze kupisz zamiennik fomy lub z czrno-białe bedzie jeszcze taniej.

    Jak nie lubisz ziarna to czas spróbować Xtol-a
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam D-76/ID-11 (szczegolnie w 1+1 lub 1+3), poza tym Microphen.

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    ... z ID 11 sa problemy, ciezko dostac, apozatym jest drogi:/
    ten czeski fotomal (odpowiednik atomalu FF) jest za 7zl 1L
    Dziala wyrownawczo, super tonacja, ostrosc brzegowa, ziarno-brak Ale to wszytko slyszalem od czeskiego fotografa, ktory ma ogromne doswiadczenie. Ludzie na forum ktorrzy wyprobowali ten specyfik potwierdzilii ta opinie...
    Tylko z tym wolaniem jest bardzo malo info niestety
    Chyba pstrykne caly film ten sam motyw i bede wywolywal po kawalku, w ten sposob dojde jakie jest najlepsze wolanie 1+1 w atomalu FF (fotomalu)

    gdzies czytalem o rzedzeniu 1+1 ma sie przedluzyc o 1.5 a 1+3 1,7 az 2x
    jest tak w rzeczywistosci?

    wyjsciowym czasem bedzie 8min w stocku dla ilford pana100 pomnozyc przez 1,5 daji mi 12min. Co myslicie?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie za długo,zrób wpierw test,utnij kawałek negatywu i wywołaj go
    EQ : Nikon F3 | Nikkor 50/1,5 AiS | F801 | Sony ILCE 7mkIII | Sony 55/1,8 | Sony 35/1,8 | Viltrox 24/1,8 | Canon 135/2,0 L |
    Insta : @pan_portrecik

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Zamość | Lublin
    Posty
    103

    Domyślnie

    polecam:

    www.korex.prv.pl

    no i:

    www.czarno-biale.pl


    pozdrownienia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sfx Zobacz posta
    polecam:

    www.korex.prv.pl

    no i:

    www.czarno-biale.pl


    pozdrownienia
    aktualizacja adresu Korexu - http://www.korex.net.pl
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    oooo moj ulubiony atomal

    Mam caly zeszyt (gdzies) z czasami/mieszaniem

    jak tylko znajde to zapodam... co do vyvojky to jest to najlepszy wywolywacz jakim pracowalem D11 sie kryje super tonacja, ultra drobne ziarno.. super

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •