Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Przeróbka analogowego TTL

    Tak sobie myślę ... (dodam, mam przygotowanie z elektroniki) czy w jakiś prosty sposób da się przerobić (niefirmową, niskie wartości rynkowej) lampę system TTL analogowy nikona na kilka poziomów mocy błyskania (chodzi o fotocele).

    Nie mam wiedzy, co tam gania na stopce analogowego Nikona. Czy operacja by była po linii rezystancji, czy coś wg impulsu czasu, bo być może tak zarządzany jest ten system.

    Ewentualnie .... lampa ma jeden poziom tłumienia w manualu (mikroprzełącznikiem) ale za mocny to jest spadek.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co ja wiem (choć mogę się mylić) to coś wg. impulsu czasu, bo przecież im mocniejszy tym dłuższy błysk i na odwrót.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •