Cześć, mam następujące pytanie:
Czy hybrydą Sony R1 da się robić zdjęcia w studio?
Tzn. jestem posiadaczem D80, gdzie wiadomo jak to z lustrzankami, przy oświetleniu światłem modelującym spokojnie mogę sobie kadrować, z parametrami ekspozycji dobranymi do mocy błysku lamp.
Inaczej ma się sprawa z tym Soniakiem, otóż jak wiadomo jak to jest z hybrydami, wizjer jest elektroniczny.
W czym problem, ano w tym, żeby w ogóle coś widzieć w tym wizjerze, muszę dobrać parametry ekspozycji do światła modelującego, bo inaczej nic nie widać, no więc jak proszę ja was te parametry sobie dobiorę, a potem nie daj Boże błysnę to wiadomo co się dzieje, matryca płonie. Największy problem w tym, że to aparat mojej koleżanki, która chciałaby sobie u mnie w studio porobić nim zdjęcia, ale ma instrukcję po anglikańsku, ale ona und ja, tym językiem nie władamy zbyt biegle, więc instrukcja ta na niewiele się zdaje.
Wreszcie pytanie zasadnicze, jak toto ustawić, żeby w studio cokolwiek było widać bez wizjeur?
Dziękuję za uwagę.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami