Akurat jeśli o to chodzi, to się z Tobą niezgadzam, drogi Władco. Nie należy winić Adobe za całe zło tego świata - to nie Adobe wymyśliło kretyńskie wprowadzanie nowych formatów RAW dla każdej nowej lustrzanki, a zachowanie ad mortem defecantam wstecznej kompatybilności ACR-a zapewne byłoby dość kłopotliwe, zresztą jak mi się wydaje jeśli chodzi o konkurencję, to też nikt nie jest aż takim dobrym wujkiem. Nie jest też tak, że całkowicie zostawiają klientów na lodzie, bo jednak DNG Converter jest darmowy i wspiera niemal wszystko co się pojawia, więc ostatecznie nawet korzystając ze starych wersji ACR idzie się dobrać do RAW-ów z nowszych puszek.
Nie wiem jakie demoniczne plany ma Adobe wprowadzając DNG, ale z mojego egoistycznego punktu widzenia grafika jeden obowiązujący standard to błogosławieństwo. Klienci czasem dostarczają mi materiały w RAW i instalowanie 1000 konwerterów, a następnie notoryczne ich aktualizowanie ani trochę mnie nie bawi.
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami