Close

Strona 6 z 51 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 506

Wątek: Canon 7D

  1. #51

    Domyślnie

    Kurcze, ja to mam szczęście . Jak zdecydowałem się już na D300s, to "wyszedł" ten Canon, który jak piszczecie może być lepszy od DXX, a do tego na pewno tańszy... Nie jestem w żadnym systemie i szukam szczęścia . I co tu wybrać, bo kasa też gra rolę przy takiej inwestycji...

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Trzeba przyznać, że nieźle to wygląda. Może dzięki temu wreszcie Nikon ocknie się z marazmu (cenowego głównie)...
    Moim zdaniem ten 7d bije na łeb D300s , przynajmniej czytając specyfikację. A do tego jeszcze tańszy na starcie...

    ps. Taki mały szczegół, a pewnie ucieszy canonierów - wreszcie będą mogli wbudowaną lampą wyzwalać zdalnie inne.
    Wszystkie Canony wyglądają na papierze lepiej niż porównywalne Nikony. Dla mnie to żadna nowość. Cenowo Nikon też zawsze był droższy (oprócz częstych przetasowań w najniższym segmencie), więc rewolucyjnych zmian w cenach również się nie spodziewam.

    Za to wyzwalanie lampy to ogromna zmiana. Dla mnie CLS był jednym z powodów dla którego wybrałem Nikona.

    Poza tym patrząc na produkt jako na całość wygląda to na bardzo udaną konstrukcję dla reportera/ptasiarza.

  3. #53

    Domyślnie

    biorąc ceny ze stron nikon usa i canon usa, różnica wynosi 'tylko' $100 (na korzyść 7d) więc jakaś miażdżąca różnica to nie jest
    ciekawe tylko czy 7d dorówna nikonowi w kwestii ergonomii/wykonania

  4. #54

    Domyślnie

    no to wyglada na to, ze mamy chyba po raz pierwszy puszke canona, ktora pozycjonowana jest jako bezposredni konkurent modelu nikona, a nie - jak to czesto bywalo wczesniej - na zakladke...

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Moim zdaniem ten 7d bije na łeb D300s , przynajmniej czytając specyfikację.
    czy ja wiem ? lepszy jest, ale żeby odrazu bić na łeb ?

    AF nie będzie wcale lepszy raczej (zakres pracy mniejszy wg. Dpreview), możliwe że mniej wygodny (pokrycie kadru), 8fps mają oba (w D300s z gripem) -filmy w Canonie znacznie lepsze, 18Mpix z szumem chyba mniejszym niz na 12 w D300s.......

    no i cena tu Nikon jak zwykle szaleje..........
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  6. #56

    Domyślnie

    Generalnie świetna puszka się zapowiada, zwłaszcza przu zapowiadanej cenie. Najbardziej ciekawi mnie wykonanie, AF i "bajery". Obrazowanie - wiadomo - na niskich iso będzie ładnie, detali więcej niż w d300/d300s. Jpgi z wysokiego iso widać że mocno odszumiane - dlatego wyglądają ładnie. Wydaje mi się że RAWy jednak nie będą lepsze niż z d300/d90 (pod względem szumów), a jeśli nawet to minimalnie. Zbaczymy jak będzie z DR wraz ze wzrostem iso, z głębią koloru ? W każdym razie, zawsze jak widzę nowość canona to zakładam rewolucję w obrazowaniu, tymczasem w 7 chyba jej jednak nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 01-09-2009 o 10:34
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  7. #57

    Domyślnie

    sample z Dpreview już takie optymistyczne nie są..........

    http://www.dpreview.com/gallery/canoneos7d_preview/
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  8. #58

    Domyślnie

    hehe... jedni widzą obrazki z canona i zawse sikają po nagoach jaki to canon jest genialny (nawet jeak obiektywnie jest słabszy niż konkurencja).Inni mając na uwadze mit niskoszumności canona, spodziwają się zawsze nadwyczajnych efektów ( w tej grupie jestem ja ) i w większości przypadków sa trochę rozczarowani . Kiedy widzę podobną jakość sampli z sony i z canona, to w sony jestem zaskoczony postępem, wręcz zachwycony jakością, a w canonie... hmm... "nic specjalnego"
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  9. #59

    Domyślnie

    no i jeszcze jeden mały szkopuł: wszystkie sample z http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA7.HTM, bezpośrednim porównaniu z d300, są ciemniejsze pomimo że naświetlane o 1/3EV dłużej.
    Jedno co trzeba przyznać, to ostrość i ilość detali - zwłaszcza na najniższych czułościach jest naprawdę wysoka.

    Edit: trochę na temat 7D + sample z iso1600-6400 w pełnej rozdziałce: http://www.robgalbraith.com/bins/mul...=7-10042-10239
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 01-09-2009 o 11:33
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  10. #60

    Domyślnie

    ale sample z dpreview sa robione 17-85 i 70-200/4 bez IS. obu szklom jest niestety daleko pod wzgledem rozdzielczosci
    do mozliwosci matrycy 12Mpix, a do 18Mpix to jeszcze kawal drogi.

    nie zebym spodziewal sie cudow, bo to jest jednak w diabla megapikseli, a na pochyle drzewo to i nawet Salomon
    nie naleje... ale nie traktowalbym tego co pokazuje dpreview jako wymiernego dla optimum osiagalnego przez korpus.
    przypuszczam, ze z solidniejszym szkielkiem (wystarczy chocby takie 70-200/4 IS, ktore rozdzielczosc ma swietna)
    da sie uzyskac wiecej detali. niekoniecznie jakos drastycznie wiecej, ale mysle, ze zauwazalnie

    na podstawie dpreview mozna oceniac szumy korpusu, bo to sa dosc dobre pogladowo zdjecia. ale dobrze wziac
    pod uwage, ze w zestawie lensow Canona jakie ma Askey (17-35, 50/1.4, 17-85 i 70-200/4 bez IS) nie ma zadnego
    wzorcowego do oceny rozdzielczosci. po prostu Canon ma szereg nowszych konstrukcji, zauwazalnie poprawionych
    pod tym wzgledem


    a juz zwlaszcza pokazywanie sampli z 17-85 to zbrodnia na ludzkosci i czarny marketing 7D w wykonaniu dpreview
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 01-09-2009 o 11:34

Strona 6 z 51 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •