Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: jaki filtr ?

  1. #1

    Domyślnie jaki filtr ?

    Potzrebny mi filtr do nikon D40
    Abym mógł robić takie foty.

    http://xavierrey.deviantart.com/art/Serenity-113890803

    Prawdopodobnie polaryzacyjny i szary ale nei ejstem pewien więc pytam
    jaki będzie odpowiedni do mojego aparatu ??

    Mogą być bezpośrednie linki do allegro albo ceneo :P

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luken Zobacz posta
    Prawdopodobnie polaryzacyjny i szary ale nei ejstem pewien więc pytam
    jaki będzie odpowiedni do mojego aparatu ??
    Tak, polaryzacyjny i szara połówka + obróbka na komputerze. Tanie nie są polecane, bo często są słabe... jest zresztą o tych filtrach sporo na tym forum - poczytaj:
    http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2343
    http://www.google.com/custom?domains...earch=1&title=
    http://www.google.com/custom?domains...earch=1&title=
    oraz:
    http://www.optyczne.pl/7.1-Inne_test...zacyjnych.html
    http://www.optyczne.pl/8.1-Inne_test...ełnienie.html

    weź pod uwagę też system cokin... Ja, np: mam nakręcany polar Hoya HMC + cokin z szarą połówką Hitech

    P.S.
    Filtrów nie kupuje się do aparatu, tylko do obiektywów.
    Ostatnio edytowane przez lewAp7 ; 21-06-2009 o 20:08
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie ja mam zwykłu nikkor któey był przy kupnie do D40. Czy można zakładać na niego filtry ?

  4. #4

    Domyślnie

    Można.
    Jeśli to Nikkor 18-55, to pasują wszystkie filtry o średnicy 52mm, jeśli inny to zdejmij z niego dekielek i zobacz: na jego wewnętrznej stronie będzie napisana średnica. Cokin - zwykle Typ P
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  5. #5

    Domyślnie

    tak to 18-55

    Napisałeś że tanie nie są polecane to za ile moge kupić taki dobry filtr ?

  6. #6

    Domyślnie

    musisz kupic bardzo mocny filtr szary, taki, ktory zabiera 9-13 przyslon, czyli pozwoli Ci na robienie zdjec w ciagu dnia z czasami 10s i wiecej. Masz do wyboru B+W ND 3.0 (-10EV), Heliopana ND 3.0 (-10EV), Heliopana Nd 4.0 (-13 EV) i Hoye ND400 (-9EV). Reszte sobie daruj (Cokin, Hitech itd.)
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •