Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie nikkor 18-55 czy 18-105

    Witam wszystkich.Przymierzam się do zakupu pierwszej lustrzanki, ze wzgledu na cenę wybór padł na nikona d3100 i teraz pytanie, mam do wyboru dwie wersje z obiektywem nikkor 18-25 za 1550 lub z obiektywem nikkor 18-105 za 1850 trzysta złotych różnicy, czy warto wydawać bi czy ten droższy objektyw jest lepszy?Aparat ma mieć zastosowanie na rodzinnych imprezach i na urlopie a może do tego typu amatarskiego fotografowania lepiej kupić jakiś tańszy kompakt może jakiś polecicie.Z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    JAk cena tylko o 300zł większa, to bierz 18-105VR, albo dołóż do D5100 z 18-55VR.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Komuś, kto się przesiada z kompakta na lustrzankę zawsze radzę wziąć zoom o większym zakresie, jeśli ma być na razie jeden. W kompaktach są teraz takie krotności, że przestawienie się na 18-55 może być odczuwane jako zbyt mocne ograniczenie swobody.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  4. #4

    Domyślnie

    Różnica w cenie rynkowej między 18-55 a 18-105 to ok 500-600zł, więc z różnicą 300zł brać z 18-105.
    A co do 18-105 vs 18-55 - ten dłuższy jest ogólnie lepszy... jedyny jego minus, to to, że jest droższy...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, a powiedzcie mi jeszcze jak duża różnica jest w zumie pomiędzy tymi obiektywami.

  6. #6

    Domyślnie

    Ten pierwszy idzie do 55mm a drugi do 105mm.

    Na sronie Sigmy jest symulator ogniskowej. Porownasz 55 vs 105mm.
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Jest znacząca. 18-105 można już na długim końcu zaliczyć jako krótkie tele. Poza tym jest on lepiej wykonany, nie kręci mordką i można w nim doostrzać pierścieniem bez wyłączania AF. Jedyny minus jest taki, że przy niektórych małych puszkach: D40/x, D60 (na 100%) przy zdjęciach z wbudowaną lampą błyskową zasłania on część obrazka od spodu przy niewielkich odległościach.

    ps. Tu możesz porównać: http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez knopers1 Zobacz posta
    Ten pierwszy idzie do 55mm a drugi do 105mm.

    Na sronie Sigmy jest symulator ogniskowej. Porownasz 55 vs 105mm.
    Captain Obvious!

    poza tym to chyba na stronie nikona...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze raz wielkie dzięki i ostatnie pytanie czu tą lustrzanką tzn d3100 będę bez posisdania większej wiedzy robił lepsze zdjęcia niż kompaktem ? Zaznaczam że moja wiedza o fotografii jest zerowa.

  10. #10

    Domyślnie

    póki się nie znasz... to muszę Cię zmartwić.. ale spoko nauczysz się w końcu po to kupujesz lustrzankę żeby uczyć się fotografować i mieć kontrole nad aparatem... nie?
    Ostatnio edytowane przez darkmajin ; 17-05-2013 o 08:59

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •