Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110
  1. #1

    Domyślnie D700 i sanki lampy błyskowej

    Witam, jak kilku użytkowników tego sprzętu - narzekam na stopkę lampy błyskowej, nie łączą styki - ktoś kiedyś pisał o wymianie. Jaki jest koszt wymiany w serwisie nikona? Jaki koszt gdzieś indziej? Kombinerki nie za wiele już się zdają...
    NZ 6II, NZ 20mm 1.8, NZ 35mm 1.8, NZ 50mm 1.8, NZ 14-24 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    W tym wątku było http://forum.nikoniarze.pl/archive/i.../t-169561.html
    Cytuje delfin2525:
    dzwonilem do serwisu, koszt wymiany sanek 500-600zł

  3. #3

    Domyślnie

    Witam!

    Miałem to latem zeszłego roku.
    Jak już kilku kolegów pisało we wcześniejszych wątkach, wystarczy dokręcić cztery śrubki, które są pod sankami i wszystko śmiga.
    Niestety trzeba zerwać gumy i rozkręcić aparat.
    Cena w serwisie była bardzo mocno zróżnicowana. Czasami wymieniali sanki (może) a czasami tylko dokręcali śrubki i kasowali za nowe gumy plus robocizna.
    analog,analog,cyfra,szkła,lampy & dobre rady

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zawiozłem swoje d700 do servisu do dresna 200e taka impreza kosztuje. Wie ktoś coś na temat gumy która nakłada się na aparat. uszczelnia stpkę-styki i usztywnia mocowanie miedzy body a lampą?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiekp20 Zobacz posta
    Wie ktoś coś na temat gumy która nakłada się na aparat. uszczelnia stpkę-styki i usztywnia mocowanie miedzy body a lampą?
    Guma/WG-AS3/ usztywnia i to solidnie.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  6. #6

    Domyślnie

    to byłoby ciekawe rozwiązanie, może byłoby remedium na tą wadę d700
    czy ktoś testował to rozwiązanie?

    zgłosiłem luźne sanki na gwarancji
    po naprawie aparat nie wytrzymał nawet jednego reportażu, znowu sanki są luźne i lampa wyzwala się jak chce
    pozostaje mi tylko rękojmia
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 03-04-2012 o 16:19

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedy w czasie zlecenia pojawil sie problem z komunikacja D700~SB-900 to guma pomogla. Niestety lampa z WG-AS3 nie da sie zalorzyc na SC-29, ja kabla uzywam czesto. Sanki wymienione w FixationUK na gwarancji.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matey3000 Zobacz posta
    Kiedy w czasie zlecenia pojawil sie problem z komunikacja D700~SB-900 to guma pomogla. Niestety lampa z WG-AS3 nie da sie zalorzyc na SC-29, ja kabla uzywam czesto. Sanki wymienione w FixationUK na gwarancji.
    założyć chyba
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matey3000 Zobacz posta
    Guma/WG-AS3/ usztywnia i to solidnie.
    To rozwiązanie mogę polecić bo sam używam Bardzo dobrze usztywnia a poza tym zabezpiecza trochę przez zachlapaniem, deszczem itp

  10. #10

    Domyślnie

    Tak wracając - pomogło wkładanie igieł, miedzy dolną szparę sanek, a górną stopki lampy. Dociska, ale męczące jest za każdym razem. Futryny i kombinerki egzaminu już nie zdawały. Czy ta guma daje radę? Usztywnia i nie powoduje w/wym luzów?
    NZ 6II, NZ 20mm 1.8, NZ 35mm 1.8, NZ 50mm 1.8, NZ 14-24 2.8

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •