Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Manfrotto 190PROB vs 055CLB CLASSIC

    Witam,
    nosze sie z zamiarem zakupu statywu i z kilku godzinnych poszukiwan znalazlem 2 ktore spelnialyby moje oczekiwania. Od statywu wymagam niskiej wysokosci bo zdaza mi sie robic makro, jednoczesnie chce miec statyw sztywny dlatego wybor padl na manfrotto a ze wzgledu na wzrost to statyw powinien byc dost wysoki.

    055CLB CLASSIC:
    Wymiary:
    Długość po złozeniu 61 cm
    Wysokość minimalna 8 cm
    Wysokość maksymalna 135 cm
    Wysokość maks z wyciągniętą kolumną 178 cm
    Parametry masowe:
    Ciężar własny 2,3 kg
    Obciążenie maksymalne 6 kg


    190PROB:
    Wymiary:
    Długość po złozeniu 56 cm
    Wysokość minimalna 11 cm
    Wysokość maksymalna 119 cm
    Wysokość maks z wyciągniętą kolumną 145 cm
    Parametry masowe:
    Ciężar własny 1,9 kg
    Obciążenie maksymalne 5 kg

    i teraz krotkie wady i zalety pierwszy jest wysoki i ma dobre max obciazenie ale kolumna w poziomie sie nie sklada natomiast ma to ten drugi statyw ale jest on dosc niski. i nasuwa mi sie kilka pytan czy ktos uzywa ktregos z tych statywow? jak sie one sprawuja? a moze do tego pierwszego wystarczy kupic odpowiednia glowice zeby robic zdjecia w pionie albo w dol? wczesniej mialem statyw sony z plastikowa glowica ktora po 3 razach doczepiania d70 sie zlamala ;] dlatego stwierdzilem ze kupie statyw i glowice ktora to wytrzyma i bedzie sluzyc.

  2. #2
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    a czemu nie 055PROB?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    a czemu nie 055PROB?
    A czym rożni się 055CLB CLASSIC od 055PROB?
    Niedlugo będę kupowal, więc się przyłącze, jeśli można.
    D300, D70, N18-70, N70-300G, N80-400VR, S50/2.8 MACRO, S10-20/4-5.6, SB600
    http://www.fotoprzyroda.pl/
    Michał Vogelgesang

  4. #4
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    dodatki + kładziona centralna kolumna
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    No jest jeszcze stówkę droższy.
    D70s. Ot tak, po prostu.

  6. #6
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    za jakość i funkcjonalność się płaci
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Korzystam akurat z 055Pro i jest bardzo funkcjonalny,słuchaj Alfa,dobrze radzi.Pozatym teraz 190-tki robią troche odchudzone przez co mniej stabilne.
    EQ : Nikon F3 | Nikkor 50/1,5 AiS | F801 | Sony ILCE 7mkIII | Sony 55/1,8 | Sony 35/1,8 | Viltrox 24/1,8 | Canon 135/2,0 L |
    Insta : @pan_portrecik

  8. #8

    Domyślnie

    hmm, wsumie podoba mi sie 055PROB cena przystepna, wysokosc fajna i kolumna kladziona a jakich glowic do tego uzywacie?

  9. #9

    Domyślnie

    055prob jest super.
    Ma wprawdzie jeden mankament w postaci szybkosci kladzenia kolumny,
    ale to chyba jedyny.

    Co do glowicy, to odpowiada mi 141, ale to juz sprawa indywidualna.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  10. #10

    Domyślnie

    dobrze to teraz moze standardowe pytanie...a gdzue najtaniej mozna kupic?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •