Close

Strona 105 z 120 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 041 do 1 050 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #1041

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez GrzegorzPPP Zobacz posta
    właściwie to 20mm bo mam TC x1,4
    o Ty cwaniaku

    Cytat Zamieszczone przez GrzegorzPPP Zobacz posta
    [...]na pokazach z pewnością zabraknie AF-Sa i VRa o ile bez tego pierwszego bym przeżył to z drugim będzie ciężko panoramować i rozmywać śmigiełka
    hehehe... ale
    Cytat Zamieszczone przez GrzegorzPPP Zobacz posta
    bokeh w 80-200 jest extra.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #1042

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    No dobrze. Zawaliłem wszystkie plany na dziś zaczytując się w tym wątku (przeczytałem uważnie od deski do deski...) Pochwalne peany na cześć 70-300 VR sprawiają, że jestem coraz bliższy zakupu właśnie tego obiektywu. Tylko... nadal nie wiem jednej rzeczy: czy ktoś testował ten obiektyw z jakąś puszką na film? Jeśli tak, to ogromnie ciekaw jestem wrażeń (sample niekonieczne ). Bo ja nałogowy slajdownik jestem i nie będę ukrywał, że szkiełko miałoby mi służyć do "produkcji" celuloidowych obrazeczków 24x36mm. A z wątku wynika, że obiektyw ten nabyli wyłącznie posiadacze DSLRów...
    Innymi słowy: czego spodziewać się po tercecie F70/80/90/...*+70-300VR+Velvia/Provia/Astia*?

    *niepotrzebne skreślić
    Ostatnio edytowane przez Sokolik Wędrowny ; 06-04-2008 o 10:35
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  3. #1043

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez Sokolik Wędrowny Zobacz posta
    czego spodziewać się po tercecie F70/80/90/...*+70-300VR+Velvia/Provia/Astia*?

    *niepotrzebne skreślić
    F80 + Ilford XP2 = dla mnie jest ok (ostrość, winietowanie)
    Jarek

  4. #1044

    Domyślnie Pytanie.

    Witam, czy to normalny objaw, że kiedy gwałtownie zmieniamy ogniskową (70-300 vr) z 300mm na 70mm to z wizjerka (N D40) leciutko dmucha powietrze?

  5. #1045

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Gdzieś to powietrze spomiędzy soczewek musi wyjść. Dobrze, że nie podrywa Ci powieki
    Unikaj gwałtownych ruchów, zasysasz z powietrzem paprochy...
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  6. #1046

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez Marcin T Zobacz posta
    Gdzieś to powietrze spomiędzy soczewek musi wyjść. Dobrze, że nie podrywa Ci powieki
    Unikaj gwałtownych ruchów, zasysasz z powietrzem paprochy...
    to normalne? czy tak jest tylko w D 40? a moze tylko w moim ?

  7. #1047

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    tak, normalne
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  8. #1048

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Wybralem sie ostatnio na lotnisko popstrykac fotki.
    Bylem z kumplem co to ma obiektyw ze stabilizacja obrazu (innej marki).
    Ja walczylem z 70-300G bez VR i na powiedzmy 100 zdjec, 90 poszlo do kosza od razu a z tych 10 co zostaly wybralem 2 ....., ktore ujda w tlumie.
    U kumpla natomiast na 100 klapniec , 30 zdjec zyleta.
    Nie namyslam sie dluzej. Dostalem wlasnie zwrot podatku .....
    Czas na 70-300VR
    _____
    Flickr
    D-80|N 18-70 3.5-4.5|N 50 1.4|N 70-300VR|S 10-20

  9. #1049

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Zakładam, że znasz zasadę mówiącą o tym, żeby mieć nie poruszone zdjęcie czas powinien być odwrotnością ogniskowej?
    200mm - 1/200s
    300mm - 1/300s
    ...

    Bo jeśli ją znasz to trochę dziwne, że na 100 zdjęć tylko 10 ostrych...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #1050
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    900

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Bo jeśli ją znasz to trochę dziwne, że na 100 zdjęć tylko 10 ostrych...
    To nie dziwne. To 70-300G :/
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

Strona 105 z 120 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •