Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie izolowanie obiektów z tła - Capture NX

    W związku z tym, że wpomniałem gdzieśtam (w wątku o wolnych chwilach), że piszę książkę o NXie - mały tutek, który się będzie zawierał w tym "wiekopomnym dziele" jak to pewna osoba określiła na GG

    Więc do dzieła - jak zmienić zdjęcie obiektu, w którym niestety nie mogliśmy wykorzystać stołu bezcieniowego i zestawu lamp:

    w zdjęcie:
    w przeciągu paru sekund w NXie?

    odpowiedź za moment (cosik sie posypało z obrazkami)


    1. Otwieramy sobie nasze zdjęcie misia (lub dowolnego innego obiektu sfotografowanego w nienajlepszych warunkach oświetleniowych)
    2. Naciskamy Ctrl + Alt + A i wstawiamy 2 małe punkciki kontrolne (U-point) w dolnych rogach obrazka mające na celu rozjaśnić nam te paskudne szarości.


    3. Ustawiamy w nich następujące parametry:


    size = 60-70
    brightness = 100 (rozjaśniamy do białego)
    saturation = -100 (aby wszelkie ewentualne cienie straciły dziwne zafarby)

    nasza selekcja będzie miała następującą postać (po uaktywnieniu funkcji jej pokazywania):


    4. Jak widać nie pozwoli to na całkowite wybielenie tła, więc dodajemy parę kolejnych punktów (o takich samych parametrach, więc można je kopiować standardowym ctrl + c, ctrl + v):

    oraz
    5. Widzimy jednak, że selekcja zahacza również o nasz obiekt, więc musimy coś z tym zrobić. I teraz są dwie drogi - żmudne wymazywanie elementów z selskcji, których nie chcemy zmieniać lub ponowne skorzystanie z dobrodziejstwa punktów kontrolnych). W tym celu w odpowiednich punktach naszego obiektu wstawiamy takie punkty kontrolne, które... nie robią nic - po porstu mają zerowe domyślne wartości.


    6. Niestety nie jest to jeszcze koniec. Zauważamy bowiem, że krawędzie futra naszego kosmatego przyjaciela zostały za bardzo rozjaśnione oraz, że wciąż występuje cień pomiędzy dolnymi kończynami. W celu poprawy dodajemy zatem jeszcze parę punktów kontrolnych na krawędziach futra oraz między nogami:


    Wszystkie oprócz tego pojedynczego pomiędzy nogami niedźwiadka są zerowe, zaś ten pojedynczy ma wartości jak powyżej.


    Cała operacja zajmuje parę sekund i jak sądzę jest o wiele przyjemniejsza niż żmudne wycinanie w PSie tła.



    Pozdrawiam
    maruda
    Ostatnio edytowane przez Erie ; 29-03-2008 o 22:22
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #2

    Domyślnie

    Extra tutek!
    Koniec z męczeniem się w PS'ie.
    Dzięki wielkie!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Extra tutek!
    Koniec z męczeniem się w PS'ie.
    Dzięki wielkie!
    cieszę się, że komuś przypadło do gustu, szkoda, że padł mi komputer bo wstawiłbym jeszcze jeden, a tak to muszę odtworzyć system
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #4

    Domyślnie

    Big One !
    pozdrawiam
    ff

  5. #5

    Domyślnie

    No pięknie a ja debil odinstalowałem NX'a :/
    opis w fazie przygotowań ...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piwkoo Zobacz posta
    No pięknie a ja debil odinstalowałem NX'a :/
    nie przejmuj się, będzie tego więcej, więc może się przekonasz do NXa
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za Twoją dłubaninę, Erie. Może dzięki temu kilka osób jednak stwierdzi, że NX to fajny program z wieloma możliwościami i nie będę w tym taki osamotniony...

  8. #8

    Domyślnie

    Erie, dzięki za tutka. Color Control Point z NX'a to świetny wynalazek. Ty mi pokazales, ze ma jeszcze jedno sympatyczne zastosowanie.

    Ktos moze zna sposob ma to, aby w PS osiagnac podobna funkcjonalnosc (U-pointy) ??

    Pozdrawiam
    ArturK
    => całe życie zastanawiam się co tutaj umieścić <=

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akrzykalski Zobacz posta
    Erie, dzięki za tutka. Color Control Point z NX'a to świetny wynalazek. Ty mi pokazales, ze ma jeszcze jedno sympatyczne zastosowanie.

    Ktos moze zna sposob ma to, aby w PS osiagnac podobna funkcjonalnosc (U-pointy) ??

    Pozdrawiam
    ArturK
    jest w PSie również podobna funkcja, ale nie tak miła w obsłudze
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    jest w PSie również podobna funkcja, ale nie tak miła w obsłudze
    Mozesz dac mi cynk co konkretnie masz tutaj na mysli??

    ArturK
    => całe życie zastanawiam się co tutaj umieścić <=

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •