Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: ERR - Nikon D80

  1. #1

    Domyślnie ERR - Nikon D80

    Witam serdecznie,
    Misiac temu bedac w USA zakupilem nikona d80 - do dzisiaj dziala bardzo dobrze - ale w dniu dzisijeszym cos mu odpilo -) i nie wiem co robic, moze ktos z was spotkal sie juz z tym problem, mianowicie przy probie zrobienia zdjecia przy dowolnych ustawieniach aparatu listro zostaje opuszczone i podniesione kilkanascie razy - prawie jak w d300 a na wyswietlaczu pojawia sie komunikat ERR - dodatkowa informacja jest taka ze fotki sie nie zapisuja, bardzo czesto lustro zostaje podniesione do polowy i tak zostaje - albo zostaje podniesione na maxa.

    Bardzo prosze o pomoc
    Przy okazji czy wiecie czy mozna oddac nikona kupionego w USA do serwisu w Polsce ??

    pozdrawiam
    Robert
    rstar7(at)o2.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rstar7 Zobacz posta
    Przy okazji czy wiecie czy mozna oddac nikona kupionego w USA do serwisu w Polsce ??
    Oczywiście.

    Spróbuj go zresetować.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rstar7 Zobacz posta
    Przy okazji czy wiecie czy mozna oddac nikona kupionego w USA do serwisu w Polsce ??
    Oddać można, tylko potem przy odbiorze trzeba płacić.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Oczywiście.

    Spróbuj go zresetować.

    resetowalem tym malym przyciskiem po lewej stronie, resetowalem rowniez (nie wiem czy mi sie udalo) "twardym resetem"
    i dalej mam to samo....

  5. #5

    Domyślnie

    no to chyba jest problem dośc poważny, tak myśle że może być problem z mechanizmem sterującym lustrem
    i ti jest powód dlaczegho wole zapłacić więcej ale kupić u nas w kraju, bo jak coś to mogę powołać sioe na odpowiednie paragrafy. pozdrawiam i życze powodzenia z serwisem
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rstar7 Zobacz posta
    resetowalem tym malym przyciskiem po lewej stronie, resetowalem rowniez (nie wiem czy mi sie udalo) "twardym resetem"
    i dalej mam to samo....
    To za mało !

    1. Podstawa: zastosuj inny (sprawny) akumulator - najwyżej pożycz. Myślę, że wystarczy, a jeśli nie, to:
    2. Przyciskiem pod zaślepką gumową wykonaj reset. Jeśli nie pomoże, to serwis - najpierw ekspertyza, potem ocenisz czy opłaca się naprawiać. Gdybyś miał (za dodatkową opłatą w czasie kupna) opłacony serwis na cały świat, to nie wpędzasz się w koszty !

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Nikonek juz działa ale kosztowalo mnie to 400zł padł układ wykrywania położenia aparatu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •