Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Soczewki do makro?

    Hej, czy ktoś używał takich soczewek?

    Czy to jakiś sensowny wynalazek? Bo cena jest podejrzanie niska jak na coś co może działać

    EDIT: OK. Juz pogooglałem - jeśli soczewki HD nie różnią się od zwykłych to jakość warta tej ceny. Nie warto.

    W.
    Ostatnio edytowane przez szaman ; 06-02-2008 o 11:43
    --
    D80, SB-800, N 105 VR Micro/2.8, N 70-300VR, T 17-50/2.8, pierścienie Kenko i trochę drobiazgów

  2. #2

    Domyślnie

    Soczewki to mały pikuś, ale ten statyw to dopiero bomba. Rozumiem, że bez problemu utrzyma każdy z wymienionych aparatów ze szkłem makro i tymi soczewkami. I jeszcze tylko jedno. Czym się rózni zestaw do Nikona, od zestawu do Canona?

    A tak na poważnie. Daj sobie z tym spokój.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    Taki statyw miałbym już trzeci w sumie może utrzymałyby puchę Bywają przydatne przy zdalnym odpalaniu SB800.
    Dam sobie spokój.

    A co do różnic to na pewno Nikon ma lepszy gwint niz Canon i trzeba to było uwzględnić.

    W.
    --
    D80, SB-800, N 105 VR Micro/2.8, N 70-300VR, T 17-50/2.8, pierścienie Kenko i trochę drobiazgów

  4. #4
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    soczewki do makro...tylko najlepsze, a znacznie lepiej pierścienie bo są tańsze
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    soczewki do makro...tylko najlepsze, a znacznie lepiej pierścienie bo są tańsze
    Kłopot z pierścieniami jest taki, że są obiektywy lepiej z nimi pracujące i gorzej. Na razie średnio mi idzie gdy próbuję użyc pierścieni z 105VR. z 50/1.8 już chodza lepiej.
    Niby w instrukcji 105VR jest informacja, że z pierścieniami nie działa, ale...

    Chyba muszę na Telekonwerter Nikonowski zbierać (ostatnio u Hesji testowałem taki zestawik i działa sprawnie o ile ostrzy się ręcznie).

    W.
    --
    D80, SB-800, N 105 VR Micro/2.8, N 70-300VR, T 17-50/2.8, pierścienie Kenko i trochę drobiazgów

  6. #6
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szaman Zobacz posta
    Niby w instrukcji 105VR jest informacja, że z pierścieniami nie działa, ale...
    pierwszy raz coś takiego słyszę...mógłbyś zacytować instrukcję?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie to w instrukcji jest o niewspółdziałaniu pierścieni Nikona (Nikon nie uznaje innych możliwości) z 105 VR, ponieważ to jest obiektyw typu G, a pierścienie są stare i nie przenoszą wartości przesłony elektronicznie. Pierścienie Kenko (i chyba Marumi) powinny działać.

  8. #8
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    to nie znaczy, że pierścienie nie będą działać, ale nie będą dawały przeniesienia przesłony zdjęcia można robić...Nikon lub sobie pożartować ...dopóki nie kupiłem D200 tak właśnie robiłem na D50
    co do Marumi to nie jestem pewny, ale Kenko robi pierścienie w wersji ze stykami...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    to nie znaczy, że pierścienie nie będą działać, ale nie będą dawały przeniesienia przesłony zdjęcia można robić...Nikon lub sobie pożartować ...dopóki nie kupiłem D200 tak właśnie robiłem na D50
    co do Marumi to nie jestem pewny, ale Kenko robi pierścienie w wersji ze stykami...
    Mam pierścienie ze stykami.

    Wnioski są dla mnie kiepskie - słabsza jakość zdjęć przy założeniu pierścieni to nie wina braku wspólpracy szkła i pierścieni a zbyt małych umiejętności.

    Trzeba będzie poćwiczyć

    W.
    --
    D80, SB-800, N 105 VR Micro/2.8, N 70-300VR, T 17-50/2.8, pierścienie Kenko i trochę drobiazgów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •