Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie problem z D70's, pomóżcie !

    Witam.

    Już raz o tym pisałem. Mam problem z AF. Często, kiedy robię zdjęcie ustawiając AF na konkretny obiekt lub osobę, aparat robi mi ostre tło, a to co ma być ostre w pierwszym planie, jest rozmyte. (bez względu czy single obiect czy closest).

    Oczywiście, nasuwa się podejrzenie, że to syndrom back focusa.

    Tylko dziwi mnie jedno. Ja widzę w wizjerze, naciskając migawkę, że autofocus ustawia ostrość dokładnie na to co ja chcę. Pstrykam więc zdjęcie, przenoszę na komputer a tu - lipa.

    Czy to wciąż zatem wina AF - BF, czy może coś innego w aparacie zawodzi ? (np. jakiś element światłoczuły)

    Pomocy i....dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Dla mnie to problem z obiektywem , aparat jak piszesz Ok ostrość pokazuje ,
    AF w szkiełku chyba nawala , na MF fotki zrób .. ,
    a tak z ciekawości AUTO tryb czy inny masz w aparacie ustawiony < jak Auto to ok bo aparat sam wybiera punkt ostrości ,
    tak z tego co zaobserwowałem to 3/4 problemów z winy fotografa a nie aparatu czy szkła (obiektywu) .
    Ostatnio edytowane przez irek6311 ; 16-11-2007 o 19:59

  3. #3

    Domyślnie

    najlepiej wstaw fotke z exifem i napisz jakim obiektywem cykasz
    puszka plus słoiki

  4. #4

    Domyślnie

    a może wystarczy wyczyścić optykę?
    Nikon D90| Nikkor 80-200/2.8 | Vivitar 283| Moje zdjęcia

  5. #5

    Domyślnie

    Przepraszam, fotki nie mogę teraz wysłać, bo piszę z nie - swojego komputera. Nie przygotowałem się do dyskusji.

    Ale obiektyw chyba odpada. Mam N 18-70, ale też 55-200 VR. Problem pojawia się na obu obiektywach.

    Musiałbym byc bardzo pechowy, żeby oba obiektywy miały ten sam problem, prawda???

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asterixII Zobacz posta
    najlepiej wstaw fotke z exifem i napisz jakim obiektywem cykasz
    a powiedz jakie można wyciagnąć stamtąd info odnosnie optyki?? zaciekawło mnie to.

  7. #7

    Domyślnie

    exif - przysłona, czas, światło, iso, zoom.
    A koledze asterixII chodziło osobno o exif a osobno o napisanie jakim obiektywem fotografuje...
    Mateusz Książkiewicz
    Canon & Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    No, ale proszę, powiedcie mi mimo wszystko:

    czy regulacja AF powinna rozwiązać sprawę, czy to może być głębszy problem, wymagający wymiany części lub wyrzucenia body do kosza (niestety, jest po gwarancji).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaboo Zobacz posta
    Przepraszam, fotki nie mogę teraz wysłać, bo piszę z nie - swojego komputera. Nie przygotowałem się do dyskusji.

    Ale obiektyw chyba odpada. Mam N 18-70, ale też 55-200 VR. Problem pojawia się na obu obiektywach.

    Musiałbym byc bardzo pechowy, żeby oba obiektywy miały ten sam problem, prawda???
    Ok to optyka odpada , menu ustwienia AF to ma duży wpływ na wybór punktu ostrości , stosowanie blokady AF ... tak można przytaczać , może napisz jak fotografujesz i konfig aparatu .. exif pomocny ale szerszy opis da wgląd w problem .

  10. #10

    Domyślnie

    Napisz czy zdjęcia robisz na tematycznych,czy może w manualu,preselekcji,może masz przestawione pole ostrości,może sam nieświadomie przełączasz,więcej danych.
    D300s,T17-50,SB-800

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •