Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie Program do poprawy tekstu

    Szukam od płatny najlepszy program który poprawi mi tekst pod względem ortografii, interpunkcji a co najważniejszy stylistycznie. Może znacie takie aplikacje programy bądź inne

  2. #2

    Domyślnie

    Użyj darmowej wersji chata GPT. Będziesz mógł nawet poprosić o zmianę stylu czy poprawki stylu. W tej chwili nic lepszego od LLM na świecie nie ma.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    A widzisz używam ale miałem nadzieję że jest coś lepszego.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    A widzisz używam ale miałem nadzieję że jest coś lepszego.
    A właściwie ułożyłes prompt? OK. znam lepsze LLMy do języka polskiego, ale nie są dostępne w taki łatwy sposób.
    IMO chat GPT naprawdę jest bardzo dobry w takich zadaniach.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę, że dyskusja straciła sporo ze swojej wcześniejszej objętości

    Jednak męczy mnie aspekt moralny - polecenia i używania Chat GPT (i podobnych narzędzi). Do korekty ortograficznej, interpunkcji itp ok - sam coś tam piszę i później sporo czasu schodzi na czytanie tego, poprawki. Jak są świetne narzędzia, które zrobią to z automatu to ok. Ale... w sumie proponujecie by Chat mu to napisał *? Robicie tak sami? Rozumiem, że w takim razie w opisie podane jest, że treść stworzona przez "automat" a nie człowieka? Tak jak wymagane jest np. w przypadku publikowanych zdjęć, filmów, muzyki np. na YT i pewnie innych serwisach

    Bo jak nie to jednak słabe.

    *chyba, że żle rozumiem i wszyscy tylko proponują podstawową korektę swojej pracy w tym
    Ostatnio edytowane przez RMC ; 15-09-2024 o 19:18
    Duże i stare: Nikon D1, D3, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Z5 ! Olympus OMD E-M1 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Pentax 645D ! i różne ładne analogi
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  7. #7

    Domyślnie

    Pytanie było o korektę i tego dotyczyła moja odpowiedź.
    Ale narzędzia oparte o LLM, to.. narzędzia. Ostatnio na zaraz potrzebowałem na konferencję tekst o mojej firmie na 1000 znaków.
    Wrzuciłem ulotkę, poprosiłem o test na 1000 znaków o fimie na podstawie ulotki. Po tem poprosiłem o poprawkę stylistyczną.
    Dwie minuty później tekst poszedł do organizatora imprezy, a ja wziąłem się za inną robotę.
    I nie ma zlituj się. Duża część zespołów programistycznych tak pracuje. A jak pracuje inaczej, to traci zlecenia.
    Dwa lata temu, w listopadzie nastąpiła rewolucja, która od roku w wielu dziedzinach stała się normą.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zrozumiałem, że chodzi tylko o korektę i taki program podlinkowałem. Używam, znacznie skraca czas na poprawienie tekstu. Płatne wersje z tego co widziałem mają bardziej zaawansowane funkcje korekty. Mnie wystarczają literówki, spacje, itp.

    Natomiast mam słabą opinię o ChatGPT do tworzenia tekstów. Zastrzegam, że próby przeprowadzałem parę miesięcy temu na darmowej wersji programu, więc może to być dziś już niemiarodajne. Tworzony tekst był pusty, ogólnikowy, zawierał sporo błędów merytorycznych czy wręcz zmyśleń. Porównałbym to do poziomu bystrego ucznia ostatniej klasy podstawówki, który potrafi zgrabnie zebrać słówka ale treści w tym niewiele, a błędów sporo. Aspekt "moralny", że tak powiem, zależy do czego chcemy to wykorzystać. Druga kwestia to własność intelektualna modeli, na których AI zostało "wytrenowane", ale to już grubsza kwestia na którą mały ludek ma niewielki wpływ.

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie. Pytanie tylko gdzie są granice. Tekst o firmie, który wysłuchają na konferencji, a nikogo to w sumie nie ochodzi bo większość myśli czy będzie świetny obiad po brzmi akceptowalnie. Ale np. zapuścić do chat polecenie niech mi wyda tomik poezji. I będą pisać, że wielkim artystą byłem, zapraszać do tv, spotkania autorskie ...

    Pewnie co by nie zrobił i tak każde kolejne ograniczenie będzie przekraczane. Aż sami na siebie bata ukręcimy

    Ot tak ciekawy byłem. Nie oceniam nikogo i w sumie szkoda czasu na polemiki
    Duże i stare: Nikon D1, D3, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Z5 ! Olympus OMD E-M1 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Pentax 645D ! i różne ładne analogi
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  10. #10

    Domyślnie

    To tak nie działa. Spróbuj podać komendę o napisanie wiersza. Jestem przekonany, że nikt Ciebie nie zaprosi na spotkanie autorskie, bo to będzie pustosłowie. Temat jest bardzo ciekawy. Niedawno widziałem takie żartobliwe podsumowanie

    17260380506252.jpg

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2020, 13:52
  2. [ Portret ] Autoportret co do poprawy ?
    By draco85 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •