Też polecam 70-200/f4. Dobre szkło Nikkora, ale na safari nie wiem czy nie lepsze byłoby 200-500 też Nikkora, bo 200 może być czasami za krótka, ale trzeba będzie dźwigać. Na safari najczęściej jeździ się jeepami (odległości i bezpieczeństwo), więc nosić aż tak dużo nie trzeba. Tam gdzie nie potrzebna duża luffa możesz zawsze zapiąć krótsze szkło.