Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65
  1. #51

    Domyślnie

    Ja kupiłem jakiś czas temu innorel. Polecam? To zależy. Za tę cenę jest spoko, ale ma sporo wad. Tego, co mnie nie rozczarowało, to nogi regulowane ma zatrzaski zamiast pierścieni. Dwuelementowa kolumna centralna jest właśnie na pierścienie i nigdy nie mam pewności czy już jest mocno zaciśnięta, czy nie zatrzask pracuje binarnie. To co sprawia najwięcej kłopotu to pokrętło blokady głowicy kulowej: nie działa płynnie, stopniowo, tylko trzyma mocno,za jak chcesz dokonać małej poprawki to nie da jej nieznacznie poluzować, tylko leci wszystko luźno. Pewnie ją wymienię za jakiś czas

  2. #52

    Domyślnie

    Mam Vanguard z taką samą głowicą jak ww wymieniony tylko 3 sekcyjny. Głowica jest bardzo dobra, płynnie i pewnie pracuje, statyw też ok. Moim zdaniem jedyna wada to wielkość i ciężar, nie wyobrażam sobie noszenia go z plecakiem w górach, sama głowica waży z pół kilo choć kultura pracy nadrabia. Wymieniony Manfrotto ma w ogóle szybkozłączkę? Pozostałych nie znam. Mam też Sirui T-005, widzę że kolejny model ma podobne parametry i jest sporo tańszy. Ten jeszcze w miarę nadaje się do noszenia (przy pewnym samozaparciu), wymiary i waga podobna mniej więcej do butelki wody 1,5l. Zaleta to płytka Arca-swiss, wada dużo połączeń skręcanych. Coś za coś.

  3. #53

    Domyślnie

    @Bartolini82 @odzio @poste Dzięki za info.
    @Bartolini82 O Sirui 5A wcześniej nie słyszałem, jest trochę ponad moim budżetem, na razie ląduje na mojej liście rezerwowej.
    @poste Z tego co znalazłem Vanguard Vesta 204 AP ma wagę 1.1kg i ma 52cm po złożeniu (LINK). Wydawało mi się, że 1kg to niska waga (i wydaje się akceptowalna do noszenia). Jak wygląda to w Twoim przypadku (waga, wysokość po złożeniu)?

  4. #54

    Domyślnie

    Sam statyw może tyle waży, ale dochodzi głowica. Mnie się nie chciało go nosić, zajmował też sporo miejsca w bagażu podręcznym. Każdy mas swój próg akceptacji wielkości klamotów

  5. #55

    Domyślnie

    Kurczę, sądziłem że ten mój Vanguard w całości waży 1.1kg (z głowicą). Napisałem do jednego ze sprzedawców z pytaniem o wagę całkowitą, zobaczymy co odpisze. Jeśli dobrze rozumiem, @poste posiadasz innego Vanguarda z taką samą głowicą, prawda?

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jbialy Zobacz posta
    @Bartolini82 O Sirui 5A wcześniej nie słyszałem, jest trochę ponad moim budżetem, na razie ląduje na mojej liście rezerwowej.
    Generalnie wymieniłeś statywy w cenach nawet 260-280zł, a Sirui można kupić za niecałe 300zł z wysyłką.
    Dla mnie akurat decydujący był fakt, że straciłem statyw do macro i szukałem stabilnego, ale jak najniższego statywu. Więc musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakie masz dokładnie oczekiwania, także w kwestii minimalnej i maksymalnej wysokości statywu. Żeby nie było, że coś kupisz, a później stwierdzisz, że musisz kupić drugi lub inny bo jednak brakuje Ci zejścia w dół albo w górę.
    Najlepiej jak byś też sobie podszedł gdzieś do sklepu i po prostu "pomacał" kilka modeli, które sobie wstępnie wybierzesz.
    Wówczas będzie łatwiej podjąć finalną decyzję.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #57

    Domyślnie

    Tak, takiego 3-sekcyjnego. Waży około 1,6 kg. Sprawdź na stronie producenta.

  8. #58

    Domyślnie

    @Bartolini82 rzeczywiście, można go nabyć za 299zł co jest dla mnie akceptowalne. Podoba mi się ten Sirui 5A, ale widzę w sieci negatywne opinie dotyczące jego stabilności. Bardziej niż na macro zależy mi na star trail i boję się o jego stabilność. Masz jakieś spostrzeżenia / przemyślenia dotyczące jego stabilności?

    Porównać ich niestety nie mogę, z powodu braku Vanguarda w sklepach stacjonarnych (z tego co ustaliłem).

  9. #59

    Domyślnie

    Amazon miewał niedrogo Vanguarda, polityka zwrotów jest prosta. Poza tym o ile pamiętam ABfoto ma w ofercie, możesz zamówić w jakimś sklepie i obejrzeć.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jbialy Zobacz posta
    @Bartolini82 rzeczywiście, można go nabyć za 299zł co jest dla mnie akceptowalne. Podoba mi się ten Sirui 5A, ale widzę w sieci negatywne opinie dotyczące jego stabilności. Bardziej niż na macro zależy mi na star trail i boję się o jego stabilność. Masz jakieś spostrzeżenia / przemyślenia dotyczące jego stabilności?
    Wiesz co, nie wiem. Nie czytałem w sumie nawet wcześniej opinii o nim (i chyba dobrze). Polecił mi go Cichy, z tego forum i ja jestem zadowolony. Statyw sprawia wrażenie już od samego początku jak się go wypakowuje, takiego naprawdę porządnego, zrobionego starannie, z niezłych materiałów. Nie mam problemów ze stabilnością, nawet zakładając obiektyw 200-600.
    Oczywiście nie jest to pancerna konstrukcja jak Benro FIF28AIB2, którego też mam, ale jednak waga robi swoje. Ok. 1kg vs 2.5kg co jednak czuć jak się połazi te 6-10km po lesie :P
    Ja generalnie jestem zadowolony.
    Pamiętaj też, że zawsze możesz zamówić gdzieś w sklepie online i jak Ci nie podpasuje to odstąpić od umowy. Masz 14 dni na odstąpienie od momentu odbioru paczki i później kolejne 14 na odesłanie. Masz więc prawie 4 tygodnie aby spokojnie sprzęt obejrzeć (tylko nie podniszczyć :P).
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Teleobiektyw do 400zl
    By Miko120Rt in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 18:47
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •