Close

Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 259
  1. #231

    Domyślnie

    Obawiam się, że przy takim podejściu nieprędko zaczniesz osiągać dobre kolory... Zawsze, na każdą krytykę można bowiem odpowiedzieć: a co to - konkurs dobrego kadrowania? A co to - konkurs robienia dobrych kompozycji? A co to - konkurs dobrych ujęć?

    W skrócie można powiedzieć: owszem, właśnie tak. Jak wystawiasz zdjęcia (a przynajmniej na tym forum ciągle jeszcze), musisz liczyć się z tym, że ktoś inny nie tylko będzie miał na ich temat zdanie, a nawet że je wyrazi. I teraz od twojej woli zrozumienia, wiedzy, umiejętności i ogólnie obycia w fotografii zależy, czy zrozumiesz to co się mówi, czy nie.

    Jeśli pytasz co to znaczy kiepskie kolory - dla mnie to oznacza, że nie wiesz jeszcze co to znaczy dobre kolory, skoro nie potrafisz odróżnić. To nie jest dziwne, bo ludzie się z taką wiedzą nie rodzą, trzeba się tego nauczyć.

    Ale nie martw się - forum nie jest tylko dla Ciebie, ze zdjęć tutaj wystawianych i komentarzy pod nimi uczą się też inni ludzie - więc ci inni może wyciągną z tej nauki więcej dla siebie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #232

    Domyślnie

    Leśne wyglada jak ze Snapseeda, za duży vibrant i coś też nie pykło po zmianie rozmiaru. Schody z drzewem ok.

  3. #233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Schody z drzewem ok.



    Co OK? To drzewo? Kolorystycznie OK, czyli dobrze???

    Gość zamieścił ten dyptyk - jak sądzę - jako przykład tego, że umie w dobre kolory... Szkoda tylko, że nie widzi, jakie naprawdę ma te kolory, a przecież na tym zdjęćiu z drzewem ma filetowy zafarb na niemal połowie obrazka! I to jest ten przykład dobrego koloru? Bez jaj...

    Poniżej zrobiłem tak: zaznaczyłem na zdjęciu dwa identyczne kółka, a potem zamieniłem je miejscami. To który kolor jest dobry - ten fioletowy, czy ten niebieski? Tam wisiała na połowie nieba fioletowa poświata? Czy może to nie ma znaczenia? Czy dobre kolory to znaczy po prostu, że srał to pies i obojętne, czy niebieskie, czy fioletowe?...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dobre-kolory.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	723,2 KB
ID:	51141





    Nie piszę tego, żeby gościa zdołować, tylko żeby pokazać innym, że trzeba jednak bardziej zwracać uwagę co się robi, a nie bezkrytycznie mówić, że co - moje zdjęćie ma kiepskie kolory? Moje? MOJE?!!!
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 04-05-2021 o 10:06
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Leśne wyglada jak ze Snapseeda, za duży vibrant i coś też nie pykło po zmianie rozmiaru. Schody z drzewem ok.
    Właśnie je oglądam po raz kolejny i faktycznie coś jest nie tak. Problemem wydaje się ilość szczegółów, które ta matryca wypluwa i sama zabawa kontrastem czasem sprawia, że po zmianie rozmiaru i lekkim wyostrzeniu przez algorytm Flickra robi się kaszka jak z taniego smartfona. Na wydruku jest w porządku.

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Gość zamieścił ten dyptyk - jak sądzę - jako przykład tego, że umie w dobre kolory... Szkoda tylko, że nie widzi, jakie naprawdę ma te kolory, a przecież na tym zdjęćiu z drzewem ma filetowy zafarb na niemal połowie obrazka! I to jest ten przykład dobrego koloru? Bez jaj...
    Nie piszę tego, żeby gościa zdołować, tylko żeby pokazać innym, że trzeba jednak bardziej zwracać uwagę co się robi, a nie bezkrytycznie mówić, że co - moje zdjęćie ma kiepskie kolory? Moje? MOJE?!!!
    Gdzie ja napisałem, że to jest przykład dobrych kolorów? Gdzie napisałem, że w kolory umiem?
    Ostatnio edytowane przez LeonardZelig ; 04-05-2021 o 10:16

  5. #235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie piszę tego, żeby gościa zdołować, tylko żeby pokazać innym, że trzeba jednak bardziej zwracać uwagę co się robi, a nie bezkrytycznie mówić, że co - moje zdjęćie ma kiepskie kolory? Moje? MOJE?!!!
    Nie, nie. Piszesz zawsze, tylko i wyłacznie, wiedziony własnym blaskiem.
    Tyle dostrzegać i jednocześnie nic nie widzieć. Paradoks.

  6. #236

    Domyślnie

    Świetnie, jak się pisze mocno nierozważnie (i jestem delikatny w ocenie jak widzisz), że coś jest OK, jak widać bardzo wyraźnie że włąśnie nie jest OK - to teraz najlepiej atakować personalnie kogoś za wytknięcie napisanej głupoty?


    Serio? Matbe, jednak jak dotąd oceniałem Cię lepiej...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Gdzie ja napisałem, że to jest przykład dobrych kolorów? Gdzie napisałem, że w kolory umiem?
    Leonard - w zasadzie nigdzie nie napisałeś literalnie (expresis verbis), że podajesz przykład dobrych kolorów, ale taki był kontekst. A przynajmniej jak widzisz zarówno ja, jak i matbe tak ten kontekst odebraliśmy. On nawet skomentował, ż poprzednie było złe, ale dom i drzewo jest OK.

    Przy okazji zapytałeś, co to znaczy 'kiepskie kolory', no to m.in. na to odpowiedziałem.

    Teraz masz dwa wyjścia: albo śmiertelnie się obrazić i uznać jak matbe, że wszystko jest OK, albo drugie wyjście: uznać, że jednak nie wszystko jest OK i znaleźć dla siebie pole do poprawy. Wybór jest Twój i c Ty konkretnie zrobisz jest mi dokładnie obojętne. Chcę tylko, żeby czytający ten wątek mieli do wyboru dokładnieto, co Ty w tej chwili i podobie jak Ty sami wyciągnęłi wioski dla siebie, mając możliwie szerokie spektrum opinii. Od takiej że wszystko cacy, do takiej, że nie bardzo.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Leonard - w zasadzie nigdzie nie napisałeś literalnie (expresis verbis), że podajesz przykład dobrych kolorów, ale taki był kontekst. A przynajmniej jak widzisz zarówno ja, jak i matbe tak ten kontekst odebraliśmy. On nawet skomentował, ż poprzednie było złe, ale dom i drzewo jest OK.

    Przy okazji zapytałeś, co to znaczy 'kiepskie kolory', no to m.in. na to odpowiedziałem.

    Teraz masz dwa wyjścia: albo śmiertelnie się obrazić i uznać jak matbe, że wszystko jest OK, albo drugie wyjście: uznać, że jednak nie wszystko jest OK i znaleźć dla siebie pole do poprawy. Wybór jest Twój i c Ty konkretnie zrobisz jest mi dokładnie obojętne. Chcę tylko, żeby czytający ten wątek mieli do wyboru dokładnieto, co Ty w tej chwili i podobie jak Ty sami wyciągnęłi wioski dla siebie, mając możliwie szerokie spektrum opinii. Od takiej że wszystko cacy, do takiej, że nie bardzo.
    Cóż, zdjęcie wrzuciłem w kontekście tematu wątku, a nie kolorów, bo choć to forum stricte sprzętowe, to jednak ten sprzęt do produkowania fotografii służy. Dziękuję za odpowiedź - masz rację, na niebo nie zwracałem w tym zdjęciu szczególnej uwagi i rzeczywiście mogłem popracować nad tym zafarbem. Nie rozumiem jednak sugerowania mi co mam z tym faktem zrobić. Po co to?

  8. #238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Nie rozumiem jednak sugerowania mi co mam z tym faktem zrobić. Po co to?
    Po to żebyś na przyszłość zwracał uwagę na takie rzeczy, poprawiał warsztat, rozwijał się i prezentował coraz lepsze zdjęcia.
    Chyba, że nie chcesz się niczego nauczyć i pokazujesz dla "lajków" - to pomyliłeś miejsca

  9. #239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Po co to?

    Po co? No wiesz - to jest jedno z bardziej ogólnych pytań: po co mianowicie dyskutujemy, czy w ogóle rozmawiamy na forach tematycznych...

    Różnie można odpowiedzieć - jedni pewnie po to, żeby się pochwalić aparatem. Inni być może po to, żeby nabyć umiejętności, czy może podciągnąć te, które już mają. Inni - bo mają takie hobby i chcą się doskonalić w tym co lubią robić, lub chcą podciągnąć warsztat w ściśle ukierunkowanych aspektach. Są pewnie i tacy, co uważają że już są świetni - i chcą zobaczyć, czy ich świetność jest widoczna dla innych.

    Jak widzisz, są możliwe różne odpowiedzi. Która pasuje do twojej sytuacji?





    EDIT-
    O, widzę, że już w tzw. międzyczasie Kolega udzielił odpowiedzi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    Chyba, że nie chcesz się niczego nauczyć i pokazujesz dla "lajków" - to pomyliłeś miejsca
    Ojej! Gdzież ja, głupi, zabrnąłem...

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jak widzisz, są możliwe różne odpowiedzi. Która pasuje do twojej sytuacji?
    Pasuje mi sytuacja szacunku dla rozmówcy i nie pouczania go ex cathedra. Gdyż nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie monitora i nie zawsze jest to pies z rysunku Andrzeja Mleczki. Dlatego szanuję Twoje uwagi merytoryczne, ale nie rozumiem pozostałych.

    Skoro to jednak jest wątek o Merillach, to przepraszam za poniższy off topic.


Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •