ok, dzięki za wypowiedzi. Przekonaliście mnie, ze bez organoleptyki nie ma sensu pchać się w ten system.
Zacząłem myśleć o A7+voigtlandery, w dalszej przyszłości jakieś szkła Lecia M, ale to już temat na inny topic.
Szukaj
ok, dzięki za wypowiedzi. Przekonaliście mnie, ze bez organoleptyki nie ma sensu pchać się w ten system.
Zacząłem myśleć o A7+voigtlandery, w dalszej przyszłości jakieś szkła Lecia M, ale to już temat na inny topic.
"Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek
Kolego @emet_b powiem Ci tylko że seria Sony A7 ze szkłami na bagnet Leica M szczególnie szerokimi nie gra niestety zbyt dobrze. Szczególnie na bokach kadru. Pomijając już nawet kwestię ergonomii tego sprzętu bo to jest sprawa mocno subiektywna i osobista dla każdego. Ja sam mam Biogona 2.0/35 i planowałem z nim do A7 II a teraz coraz mocniej spoglądam w stronę Monochrom albo M240. Trochę analogów trzeba będzie jednak wyprzedać najpierw...
Szkła leica M słabo działają z sony A. Wynika to z konstrukcji aparatu. Ale jeżeli idziesz w tę stronę to myślę, że nikon z6 z odpowiednim adapterem i np zeisikami pod M to bedzie lodzio miodzio
Wysłane za pomocą Tapatalk
Panowie, cenne uwagi.
Dziękuję.
@czupacabra , myślisz, ze z Canon R powinno być równie dobrze? Nie chce wracać do Nikona, serio nie lubie ich matryc.
Ostatnio edytowane przez emet_b ; 21-11-2019 o 17:02
"Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek
Natomiast przy innym budżecie polecam zestaw Leica SL(teraz można tanio wyrwać) lub SL2 + szkła Leica M
Wysłane za pomocą Tapatalk
Dlaczego? Szkła pod M, zdaje się, że szczególnie te szersze, najlepiej będą działać na emkach (z tego co pamiętam to ze względu na odpowiednie mikrosoczewki na matrycy) a na pozostałych bezlustrach, niezależnie od marki, będą działać podobnie. Oczywiście chodzi mi o cyfrówki.
Chodzi o odległość pomiędzy matrycą a tylną soczewką ( tak w dużym skrócie) . Dlatego też do Sony A jest przeróbka KOLARI.
Wysłane za pomocą Tapatalk
Leica SL2 ma grubszą matrycę specjalnie pomyślaną pod szkła M
Wysłane za pomocą Tapatalk
Nikon będzie lepszy od Sony bo jest lepiej wykonany mz. Jak macałem sony to te palstiki to taki pojemnik na śniadanie do szkoły. A optycznie pewnie będzie to samo
Wysłane za pomocą Tapatalk
Skontaktuj się z nami