Close

Strona 211 z 217 PierwszyPierwszy ... 111161201209210211212213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 101 do 2 110 z 2164
  1. #2101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Szanowni, potrzebuję konsultacji.
    Najpierw historia: 12 lat z nikonem, w tym 6 lat zarobkowo, w międzyczasie dwukrotny romans z Fuji, teraz Canon z seria topowych stałek. Przejadlo mi się, znudziło, wszystko takie wielkie, ciężkie, a czasu na zdjęcia coraz mniej. Nie czuję już tego Flow, jednak z fotografią nie chce się rozstawać, choćby ze względu na upamientnianie dzieci własnych.
    Rozmawiając ze znajomym, zapytał mnie dlaczego nie Leica?!
    No właśnie? Nie znam kompletnie systemu, z dalmierze miałem tyle do czynienia, że przez 2 lata używałem xpro2.
    Po pobierznych analizach myślę wstępnie o m9 oraz voigtlander 40/1.4 (od zawsze bardzo podobał mi się jego obrazek). Tematyka to głównie moje pociechy, szczególnie młodsza 3latka oraz życie na Islandii (widoczki, wiejski Street).
    Możecie mi coś podpowiedzieć? Poradzić/odradzic?
    Myślę, że po wyprzedaży systemu C miałbym na inwestycje około około 18-20 tys zł minus jakiś kompakt typu mega zoom.

    ysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Ale nie lepiej Q2 ?
    Nie będzie Ciebie kusiło do kupowania szkieł. Wszystko w jednym pudełku.
    Ja do tego doszedłem dawno że najlepiej sprawdza sie na codzień coś takiego jak mały x100F litera w sumie seria dowolna ale gdybym miał wsio sprzedać i zostać z jednym tylko to kupiłbym sobie Q2. I nie miałbym bólu jakie szkło.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  2. #2102

    Domyślnie

    Q2 też jest super opcją, jeżeli 28mm na stałe pasuje to jest to dużo lepsza opcja(matryca i bardzo dobry AF) niz M9
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant

  3. #2103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Szanowni, potrzebuję konsultacji.
    Najpierw historia: 12 lat z nikonem, w tym 6 lat zarobkowo, w międzyczasie dwukrotny romans z Fuji, teraz Canon z seria topowych stałek. Przejadlo mi się, znudziło, wszystko takie wielkie, ciężkie, a czasu na zdjęcia coraz mniej. Nie czuję już tego Flow, jednak z fotografią nie chce się rozstawać, choćby ze względu na upamientnianie dzieci własnych.
    Rozmawiając ze znajomym, zapytał mnie dlaczego nie Leica?!
    No właśnie? Nie znam kompletnie systemu, z dalmierze miałem tyle do czynienia, że przez 2 lata używałem xpro2.
    Po pobierznych analizach myślę wstępnie o m9 oraz voigtlander 40/1.4 (od zawsze bardzo podobał mi się jego obrazek). Tematyka to głównie moje pociechy, szczególnie młodsza 3latka oraz życie na Islandii (widoczki, wiejski Street).
    Możecie mi coś podpowiedzieć? Poradzić/odradzic?
    Myślę, że po wyprzedaży systemu C miałbym na inwestycje około około 18-20 tys zł minus jakiś kompakt typu mega zoom.


    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    szkła voigtlandera to za karę chyba...

    bierz zeissa lub leitza

    nadto, na dziś jakbym miał puszkę leiki kupować, to mimo wszystko m240 a nie m9; ze szkieł - wspomniany biogon 35/2 jest relatywnie 'tani' i robi robotę aż miło. ewentualnie summarity 35/2.4 też fajnie rysują z tych tańszych szkieł

    wypożycz sobie w Warszawie na kilka dni i oceń czy Ci leży. te parę dni powinno wystarczyć, żeby wstępnie nawyknąć do manualnego ostrzenia. xpro2 nie ma nic wspólnego z fotografowaniem dalmierzem.

    cen dawno nie paczyłem, ale 20k PLN powinno wystarczyć na używaną m240, używanego biogona lub summarita / summicrona jakeigoś starszego i jeszcze jakaś dwójka na kompakt jest szansa że zostanie

  4. #2104

    Domyślnie

    Q2 fajna, jednak odpada. Z czasem na bank będę chciał typowo ryjkowy obiektyw powyżej 50mm (kilka fajnych Islandek jest do sfotografowania ).
    Niestety nie mam możliwości wypożyczenia takiego sprzętu na Islandii, a w PL nie wiem kiedy będę, wiec muszę skakać na głęboką wodę i od razu w ciemno zmienić system. +
    Dlaczego Voigtlandery odpadają? Kiepska mechanika czy obrazek (to na początku mogę przeżyć).
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #2105

    Domyślnie

    Znów sobie nakupujesz klocków które będziesz z czasem sprzedawać

    Q2
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  6. #2106

    Domyślnie

    Nie to, że stalkuje, ale też mi się obiło o oczy, że w stosunkowo niedługim czasie to już kolejna wyprz systemu. Może faktycznie nie ma już tej chemii do foćkowania a na to zmiana sprzętu nie jest remedium, pomoże tylko na jakiś czas i znowu zacznie gdzieś uwierać. Niedługo skończą Ci się systemy i będziesz w kropce

  7. #2107

    Domyślnie

    być moze, ale ja nie narzekam, naturalny przepływ sprzętowy
    @cz4rnuch, już się kończą. A jak się skończą, to pożegnam się z fotografia i tyle.
    Rozpaczał nie będę.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #2108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Dlaczego Voigtlandery odpadają? Kiepska mechanika czy obrazek (to na początku mogę przeżyć).
    kolory gorsze i dziwnie się rozjeżdżają

    do tego mechanika słabsza niż w Zeissie czy Leice, ale i tak na niezłym poziomie

    przy cenach tego sprzętu naprawdę nie ma sensu zabijać puszki najgorszymi szkłami, jakie w ogóle można do niej podpiąć (bo z 'natywnych' to słabszych od Voigtków nie ma)

    chyba, że do monochroma - tam Voigtlandery można rozważać

  9. #2109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    ...przy cenach tego sprzętu naprawdę nie ma sensu zabijać puszki najgorszymi szkłami, jakie w ogóle można do niej podpiąć (bo z 'natywnych' to słabszych od Voigtków nie ma)...
    Od jakiegoś czasu do eMek szkiełka za 8 stówek (w plnach nie w dolarach) robią też Chińczyki. Czy są gorsze to nie wiem, ale istnieje taka ewentualność

  10. #2110

    Domyślnie

    Q2 jak najbardziej ( tam są ogniskowe 28/35/50 i 75) aczkolwiek 75 to tak chyba z przymróżeniemmika.

    Z dalmierza nie zrobisz bezlustra to jest inna filozofia. Ja przez 1.5mca korzystałem z M10 i luxów 35/1.4 i 75/2 i nie przekonałem się do dalmierza. Jak dla mnie dalmierz to przesłony od 5.6do11 z ustawienim hyperfokalej i street. To nie jest uniwersalny aparat.
    A zamiast M9 brałbym M240


    Wysłane za pomocą Tapatalk

Strona 211 z 217 PierwszyPierwszy ... 111161201209210211212213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •