Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: DXO PhotoLab2?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vertidonar Zobacz posta
    Obsługa dwóch monitorów miała być dodana w ON1 2019 jako któryś z kolejnych update-ów.
    Tak, tylko jak na głównym masz "browse"- na drugim widzisz wybrane zdjęcie, ale po przejściu do edit wyświetla Ci się na drugim katalog z miniaturkami i nie widzę możliwości zmiany na podgląd edytowanego zdjęcia.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  2. #12

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy używam DXO PhotoLab2 i jestem zadowolony ze wszystkiego poza JPGiem. Jeśli zależy mi na najlepszym JPGu, to generuję TIFFy (wystarczą 8bitowe) i w NX-D konwertuję je do JPGa.
    Program świetnie radzi sobie z detalem, szumami, kolorami - łatwo uzyskać kolory (jak w NX2, NXD) chyba z każdego nikona, ma bardzo fajne korekty lokalne (u-point - jak w NIKach czy NX2) korekty lokalne. Bardzo fajne korekty niemal wszystkich szkieł które spotkałem, z każdym body. Świetnie korzysta z wielordzeniowych procesorów.
    Zgłaszałem problem z "brzydkimi" JPGami do pomocy, mam nadzieję że poprawią w kolejnych wersjach

    Mam też LR4, NX-D, NX2, ale od kiedy kupiłem DXO praktycznie nie ruszam pozostałych.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Narazie faza testów.
    Na pierwszy ogień Affinity, ale to chyba raczej taki photoshop z opcją wywoływania RAW, w sensie chyba nie można grupowo przypisywać presetów, oznaczać itd. Demo na 10 dni wiec, szybko pójdzie następny.
    D7100 | N50/1.8 | N18-105 | S17-50 | Helios 44-2 | N70-300

  4. #14

    Domyślnie

    Z ciekawostek: https://www.on1.com/products/2020-pr...ance_boost&=&=

    Ma wyjść niedługo nowa wersja. Pędzel na moim sprzęcie działa jeszcze wolniej niż pokazane @3:05. Jeśli będzie choć w połowie tak jak pokazane później, to „bierę”.

    Jest jeszcze Capture One. Lokalne zmiany tez można robić używając warstw i masek. Ale tutaj trzeba się załapać na promocję.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Ma wyjść niedługo nowa wersja....
    W piątek 13 września była promocja: ON1 2019 + ON1 2020 za 99$. Update (ON1 2019 + ON1 2020) dla użytkowników ON1 2018: 79$

  6. #16

    Domyślnie

    Ściągnąłem on1 2020 Beta. Maskowanie jest szybkie, nawet na moim starym PC. Reszty usprawnień nie sprawdzałem. Pomysł z AI match niegłupi, ciekawe czy faktycznie dobrze działa.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  7. #17

    Domyślnie

    U mnie ON1 zawsze gościł góra jeden dzień Albo coś nie działało poprawnie, albo ślamazarzył się. Każdy trial po godzinie lądował w koszu, czy to na windowsie czy też na macu. Niby piszą że obecnie performace poprawili, niby można sprawdzić.
    http://lifeafterphotoshop.com/lightr...which-is-best/
    Niezmiennie od wersji 9 używam DXO. Tutaj ocena DXO bo to chyba wątek o DXO http://lifeafterphotoshop.com/dxo-photolab-review/
    Do tagowania przeglądania używam Fast Stone Image Viewer https://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm Jesli chodzi o szybkość przeglądania rawów, łatwe zgrywane fot z kart, to imo dobre rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 20-09-2019 o 11:38
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Od kilku miesięcy używam DXO PhotoLab2 i jestem zadowolony ze wszystkiego poza JPGiem. ...
    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    ...Niezmiennie od wersji 9 używam DXO. ...
    DxO fajny program do wołania RAW, osobiście mam tylko dwie uwagi. Dopiero niedawno można używać (chyba się nie mylę) w tym programie korekt lokalnych i nie są tak intuicyjne (mz.) jak w LR.
    Druga rzecz, chyba dalej nie poprawiona (znów moim zdaniem) to panel/sekcja HSL (dość często z tego korzystam w LR), gdzie na wybrany kolor można wpływać pod względem jego odcienia, nasycenia i jasności.

    W DxO przyciemniając wybrany kolor (suwak Lightness), jednocześnie zmniejsza się jego nasycenie, co nie powinno mieć miejsca.
    Przykładowo z ostatnich RAWek tu na forum:
    "oryginał" z DxO:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oryginał.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	258,5 KB
ID:	30947

    i po zmniejszeniu jasności koloru niebieskiego (powinien być tylko ciemniejszy mz.)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jasnośc DxO.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	257,3 KB
ID:	30948

    niestety dużo straciło nasycenie tego koloru (jasność pozostała podobna), chociaż suwak Saturation nie był ruszony. W Lightroom działa to znacznie lepiej. Wiem niby można to obejść (był dawany nawet przykład na forum), ale suwak powinien działać tak jak jest opisany.
    O katalogowaniu zdjęć (moduł Library) nie wspomnę, tu LR chyba nie ma jeszcze konkurenta.

    PS.
    Duży plus dla DxO to korekcje obiektywów, tu chyba nie ma konkurenta.
    Chwalone jest też odszumianie (możliwe, że lepsze), ale ja jakoś nie dostrzegłem większej różnicy pomiędzy DxO i LR.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-09-2019 o 16:31

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Chwalone jest też odszumianie (możliwe, że lepsze), ale ja jakoś nie dostrzegłem większej różnicy pomiędzy DxO i LR.
    Kiedyś porównałem sobie odszumianie DXO 8 i 9 do LR (chyba 6.1). Wyszło mi, że przewaga Optics Pro (tak się wtedy nazywał produkt DXO) była wyraźna w cieniach przy wysokich czułościach, nawet bez stosowania zaawansowanego odszumiania PRIME. A po włączeniu PRIME... określenie "przepaść" nie wydaje mi się przesadne.
    Ale prawdą jest, że to było ze 3 lata temu. Może teraz LR wykonał jakieś kroki milowe w tym zakresie?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Kiedyś porównałem sobie odszumianie DXO 8 i 9 do LR (chyba 6.1). Wyszło mi, że przewaga Optics Pro (tak się wtedy nazywał produkt DXO) była wyraźna w cieniach przy wysokich czułościach, nawet bez stosowania zaawansowanego odszumiania PRIME. A po włączeniu PRIME... określenie "przepaść" nie wydaje mi się przesadne.
    Ale prawdą jest, że to było ze 3 lata temu. Może teraz LR wykonał jakieś kroki milowe w tym zakresie?
    Pewnie masz rację, aż tak dogłębnie nie analizowałem (nie porównywałem). Miałem wersję DxO Optics Pro bodajże 8 (udostępnianą także za free) z opcją odzumiania PRIME. Może akurat te RAWy, które odszumiałem nie wymagały lepszych algorytmów i LR4 mi wystarczał.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •