Close

Strona 6 z 18 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 178
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to może wróćmy do początku, oddajesz wersje 120GB i kupujesz wersje 128GB https://www.cyfrowe.pl/aparaty/karta...d-g-128gb.html ( lub np na amazon w EU )
    teraz w czym problem bo chyba się zakręciłem w tym temacie.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Lexar już się wycofał z tego formatu jakiś czas temu. Została mi 64 szybsza i 32 ciut wolniejsza, używam z D500. Żałuję, że nie zdążyłem ich kupić jeszcze ze dwóch Lexarów
    Jakoś zawsze sceptycznie podchodziłem do tej firmy, stałem się ortodoksyjnym fanatykiem SANDISK, a tu teraz muszę myśleć o SONY... A jak właśnie przeglądam to lexar jest dostępny i tańszy.... W zeszłym roku ogłosili zakończenie produkcji kart a tu mają xqd których znów SANDISK nie ma... jakaś masakra...

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to może wróćmy do początku, oddajesz wersje 120GB i kupujesz wersje 128GB https://www.cyfrowe.pl/aparaty/karta...d-g-128gb.html ( lub np na amazon w EU )
    teraz w czym problem bo chyba się zakręciłem w tym temacie.
    Problem dalej ten sam, w czym tkwi powód różnicy w pojemności kart SONY XQD seria G 120 i 128Gb, nadmienię iż nawet na AMAZON informują o wycofaniu 128....

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    A jak właśnie przeglądam to lexar jest dostępny i tańszy....
    Ale widzisz gdzieś dostępne karty XQD? Daj linka...

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale widzisz gdzieś dostępne karty XQD? Daj linka...
    https://www.google.com/shopping/prod...UKFA6YQgTYIwwI


    a tu myślę ewentualnie kupić, lecz po odświeżeniu strony pokazuje teraz brak....:

    https://www.fotoaparaciki.pl/pl/p/Ka...x-440MBs/12840

    jakaś masakra, gdy chcesz kupić okazuje się że tez i ich niema...
    Ostatnio edytowane przez HARNAS ; 13-01-2019 o 12:01

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    link prowadzi do kart 'M" a ja chcę "G" to tez dla mnie duża różnica....
    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    Uważam i jestem przekonany aby móc najlepiej wykorzystać zapis w dwóch równoległych slotach, równoległe dane powinienem włożyć do nich maksymalnie zbliżone nośniki tj take o takiej samej pojemności oraz najlepiej takich samych prędkościach zapisu i odczytu ot cała moja filozofia...
    A przeczytałeś jakie są faktyczne prędkości zapisu na kartach SD i XQD w D850? Po co wywalać kasę na szybkie XQD?

    https://alikgriffin.com/best-memory-cards-nikon-d850/
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    A przeczytałeś jakie są faktyczne prędkości zapisu na kartach SD i XQD w D850? Po co wywalać kasę na szybkie XQD?

    https://alikgriffin.com/best-memory-cards-nikon-d850/
    w sumie chyba dobrze myślę:


    Sony XQD G Series Memory Card – 287.36 MB/s

    Recommended Sony XQD Card Nikon D850

    This is Sony’s best XQD Memory Card. This is not to be confused with the older model that just says G 400. Get this card instead. Available in four sizes. 32GB / 64GB / 128GB / 256GB – Amazon / BHphoto





    Lexar 2933x XQD 2.0 Memory Card – 288.97 MB/s

    Recommended XQD Card Nikon D850

    This is Lexar’s best and only XQD Memory Card. Lexar is doing away with their memory card business, so grab these while they are still available. However, I’m not sure what happens to warranty when Lexar is discontinued. When testing the cameras with USB 3.0 readers, The Lexar performed slightly faster.

    Mając na względzie serje 9kl/s przy mb-18, NEF po 100mb, robi się zator, oczywiście nie wszystkie bedą tak duże itd.
    A jeżeli nawet bufor zapisu w aparacie jest ciut wolniejszy to lepiej wstawić trochę szybszą kartę aby nie przepracować na maxa. Chyba że się mylę....
    Ostatnio edytowane przez HARNAS ; 13-01-2019 o 12:28

  8. #58

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że jak robisz 2xRAW bez kompresji na 2 karty (chyba, że coś nad interpretowałem), to przede wszystkim ograniczeniem będzie ta wolniejsza karta. Plus sam zapis podwójny.

  9. #59
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak dokładnie jest i to ta wolniejsza karta jest istotna jeśli zapis jest na dwóch kartach nawet jeśli na pierwszą aparat szybciej zapisze to druga karta wstrzymuje opróżnienie bufora.
    Co do zapisu na dwie karty jednocześnie to nie wiem czy D850 na dwa kanały ( wątpię ), więc spowolnienie przy jednym kanale musi być bo inaczej się nie da.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Myślę że coś takie jako druga karta do slotu SD wystarczy do pary z XQD
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/karta...10-uhs-ii.html

    Na tej karcie masz max zapis ~204 MB/s, a na XQD Sony G ~287 MB/s, na XQD M ~188 MB/s.
    Czyli do D850 bierz śmiało tańsze XQD Sony M i tą w/w SD.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 13-01-2019 o 12:55

  10. #60

    Domyślnie

    Interesowałem się tymi kartami w kontekście Zetek. O ile pamiętam, to te starsze/wolniejsze serie Sony mają też niższą trwałość, w każdym razie o ile pamiętam Sony chwaliło się większą wytrzymałością i trwałością nowszych serii.
    Btw, wątek dla mnie potwierdza, że XQD jako jedyna karta to strzał w kolano Nikona.

Strona 6 z 18 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. format zdjecia a format odbitki, POMOCY NIKONIARZE
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 15:08
  2. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59
  3. nowy komp, nowy system - tylko co?
    By drhardware in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 10:04
  4. Format
    By gruby in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 13:03
  5. Format A3
    By paranoid in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 16:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •