Close

Strona 74 z 208 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 2075
  1. #731

    Domyślnie

    no ale co tak naprawde jest potrzebne? sprawny dobry AF, w miare dobra responsywnosc i przede wszystkim dobry obrazek. gibane ekrany, zlacza, lany wifi rifi... to ma marginalne znaczenie. ilu jest fotografow, dla ktorych te opcje sa kluczowe? 5%?

    reszta oczekuje od aparatu dobrego obrazka. nie ma znaczenia czy tem aparat jest duzy, maly czy podrapany. musi byc niezawodny. taki byl np d700. mial to co potrzeba i ludzie zarobili natych puszkach gruba kase. zarobia wiecej kupujac 850? pewnie czesc tak, ale kotletow drozej na rynak nie puszcza majac 850 do dyspozycji.

  2. #732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    to idzie chyba w zla strone. dziwi mnie to ze nie ma tam jakiegos bystrego ktory dostrzeglby potrzeby wielu fotografow. przeciez wymagania prasowe nie sa tak duze, a moze to kwestia umiejetnosci i panowania nad kadrem? napierniczac cokolwiek i pozniej jest z czego ciac?
    Zgadza. Dzisiejsi psedofotografowie, walą rtysiące zdjęć bez myślenia, myśląc, że wszystko da się wykadrować. A tu ch…, że tak brzydko powiem

  3. #733

    Domyślnie

    Kolejny test, tym razem na NR

    https://nikonrumors.com
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  4. #734

    Domyślnie

    Haha, Leon


    Jakbym siebie widział

  5. #735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Dlatego zapewne rozsądny ślubniak weźmie dwie d750 niż d850 z ogromną matrycą po to aby zmniejszać rozdzielczość do tej z d750.
    Niekoniecznie. Bo D850 daje mu średnie rawy (o które nie ma pytań - i to mnie dziwiło), daje mu wiele lepszy AF (bardzo, bardzo ważne) - szerzej położone punkty krzyżowe, czulszy. Daje mu więcej fps, daje lepszą ergonomię, synchro 1/250s, ISO 64 i 1/8000s.

    Cytat Zamieszczone przez mtu Zobacz posta
    Powiedzcie jakie parametry chcecie do tego testu małych rawów, tzn przy jakich ISO i chyba że jeszcze jakieś inne wymagania.
    Zrobię jutro powiedzmy po 5 zdjęć: Raw duży, średni i mały.
    ISO średnie - 1600, fotografowana scena o dużej rozpiętości - niech będą tam i światła i cienie (czarne miejsca).

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    no ale co tak naprawde jest potrzebne? sprawny dobry AF, w miare dobra responsywnosc i przede wszystkim dobry obrazek. gibane ekrany, zlacza, lany wifi rifi... to ma marginalne znaczenie. ilu jest fotografow, dla ktorych te opcje sa kluczowe? 5%?.
    Oj, myślę, że więcej niż 5%. Do pewnych rzeczy jak się człowiek przyzwyczai to nie widzi potem powodu by np. nie mieć gibanego ekranu.

  6. #736

    Domyślnie

    No i test Nasima Mansurova

    https://photographylife.com
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  7. #737

    Domyślnie

    Nie wiem jak się możecie czepiać ze D850 ma 45mpix... Przecież to aparat do studia, do pracy na niskich czułościach. Cała seria D8xx ma być wysokorozdzielcza. Jeszcze to kogoś dziwi przy 3 aparacie z serii? Jak ktoś chce focić repo i nie potrzebuje mpix to ma D4, D5, ślubniakom wystarcza D750. Są i amatorskie D6xx jak jedyne co sie potrzebuje to pełnej klatki i jej GO. To tak jak narzekanie że kombi ma za duży bagażnik... Bezsens totalny.

    Bierzecie aparat do studia i chcecie strasznie żeby był do wszystkiego. To już nie czasy D700 gdzie oprócz D3 to była jedyna pełna klatka i siłą rzeczy musiała być uniwersalna. Czas się z tym pogodzić po kilku latach od premiery D800.
    ;]

  8. #738

    Domyślnie

    Akurat dla mnie D850 jawi się na mega uniwersalne body. Na reportaż mRAWy (to i tak za dużo), studio czy tez plener normalne RAWy.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  9. #739

    Domyślnie

    Wielu chyba nie jest zadowolonych z tego, że chcąc kupić body o małej rozdzielczości musi szykować na ten cel 6500$. D750 to ani mała rozdzielczość, anie ergonomia obsługi czy budowa klasy d850 czy tym bardziej D5. Poza tym tylko niskorozdzielczy i stareńki d700 i seria jest wolna od poruszeń spowodowanych lustrem - O d850 za wiele nie wiemy, ale opinie są tak różne że z całą pewnością nie jest to stabilność wspomnianych powyżej.
    Wg mnie trzeba poczekać na te testy małych i średnich RAWów w d850 - być może będą one jednak potrafiły konkurować z RAWami D3s - D5, w każdym rodzaju oświetlenia. Ja trochę tak zakładam - wprawdzie bufor przy m i s RAWach maleje, ale może będzie to alternatywa dla aparatów o niższej rozdzielczości, umożliwiająca w razie potrzeby robienie zdjęć prawie 50mpix.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  10. #740

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    ....Bierzecie aparat do studia i chcecie strasznie żeby był do wszystkiego. To już nie czasy D700 gdzie oprócz D3 to była jedyna pełna klatka i siłą rzeczy musiała być uniwersalna. Czas się z tym pogodzić po kilku latach od premiery D800.
    No nie do końca, bo właśnie niespodziewanie Nikon dał aparat do wszystkiego. Ten aparat mając lepszy AF, więcej fps i małe rawy (i ergonomię) będzie lepszy w reporterce od D700 i D750.
    Wyżej do repo będą jednocyfrowce, oczywiście. Ale na półce semipro to na dziś najciekawszy jest D850 - obojętnie co fotografujesz.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-09-2017 o 16:21

Strona 74 z 208 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 17-12-2024, 13:47
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  3. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •