Nex-6, noc 8/9 maja.
Szukaj
Nex-6, noc 8/9 maja.
Tak, to podobny kąt widzenia.
Mam tak samo. Czasem zapisuję po 5-6 wersji "PO", i nie wiem, która lepsza, a żadna mnie nie zadowala. Dlatego często wolę JPG z aparatu, bo zdejmuje ze mnie te trudne decyzje, których nie umiem podjąć.stwierdzam, że nie ogarniam tej kuwety. Za dużo suwaczków, duuuużo się muszę uczyć jeszcze suwaczkologii. Najgorzej, że tego nie czuje. Ruszam, widzę różnicę, ale nie wiem czy jest lepiej czy gorzej.![]()
Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?
NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)
Moim zdaniem Capture One nie jest przyjazny dla użytkownika, więc mogę zrozumieć, że biedny Owain się pogubił.
Podobnie - Corel After Shot, który zainstalowałem wczoraj dosłownie na chwilę, bo reklamowany był jako super hiper i szybszy od LR. Może i jest szybszy - nie było mi dane sprawdzić, bo po 10 minutach dostałem piany i go czym prędzej odinstalowałem.
To chyba nie jest proste zadanie, aby zrobić soft, który z jednej strony jest dobry od strony algorytmów, a z drugiej jego interfejs nie powoduje torsji, lub napadów agresji.
Pozdrawiam, Michał
__________________________________________________ ________________________________
ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę
Interfejs interfejsem, ale dobre (tzn. skuteczne) oprogramowanie wymaga umiejętności posługiwania się nim, trzeba wiedzieć co chce się osiągnąć i jak to zrobić. Tu szwankuje użytkownik...Brakuje mi cierpliwości, żeby się nauczyć.
Ludzie kupują sobie zabawki, ale często brakuje im cierpliwości/chęci by jeszcze zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do korzystania z nich.
Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?
NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)
Co do C1 nie zgadzam się z opinią - dla mnie interfejs jest przyjazny.
Co do różnych wersji - ostatnio wyszło mi coś takiego
D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter
C1 ma przyjazny interfejs. A przynajmniej dla mnie przyjaźniejszy niż LR. Co mnie najbardziej w LR i C1 denerwuje to ten element, który dla Was wielu jest pewnie najistotniejszy. Czyli te wszystkie albumy, sortowania, biblioteki itp. Strasznie mnie to denerwuje, nie wiem o co chodzi, co chwila wyskakuje mi komunikat o stworzeniu jakiegoś backupowego katalogu... wrrr... Ja rozumiem, że to ważne dla tych, którzy obrabiają setki zdjęć, ja obrabiam jedno czy kilka więc wkurza mnie to (pewnie z braku wiedzy). Lata całe byłem przyzwyczajony do PS (jeszcze bez ARC) i taki interfejs jest dla mnie najczytelniejszy. Inna sprawa, że nie ogarniam tych wszystkich krzywych koloru, jasności, mechanizmów niektórych suwaczków (np. do ostrości czy przejrzystości nie ma jednego suwaka ale suwak odpowiadający za zasięg efektu, jego natężenie, i jeszcze kilka innych funkcji). No ale uczę się, coś tam czasem mi się uda. PS też uczyłem się bawiąc się co raz to nowymi funkcjami. Najśmieszniejsze jest też to, że jakiejkolwiek obróbkli dokonuję na ekranie 15,6 calowego laptopa zamiast 23-calowego full profeszjonal monitora z Retiną. Wiem jak to bardzo nieprofesjonalne, niewygodne i nieskuteczne ale nie porzucę wygody laptoa 15-calowego tylko z powodu tego, że czasem podrasuję sobie jakiegoś rawa. Ale kto wie, może kiedyś![]()
Dla mnie C1 nie był taki trudny, używałem tylko wersji darmowej dla Sony, więc brakowało kilku rzeczy (korekty lokalne). Dla mnie jednak największym problemem była mała stabilność (kilka razy wywalało mi katalog zdjęć). Wkurzało mnie też to, że program sobie kopiował zdjęcia, zamiast po prostu przypisać adres.
C1 może "przypisywać adres" - mnie nic nie kopiuje.
Nie wyskakują mi żadne monity o albumy (chyba, że to dotyczy LR)
D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter
Skontaktuj się z nami