Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie jaki statyw wybrac ?

    Witam szukam od pewnego czasu statywu do nikona d5100 teraz mam obiektyw 18-105 mm a w przyszłości 70-300 mm vr

    chciałbym kupic statyw do 350 zł


    Mysle nad statywami:
    nr 1 : Statyw Fancier WF-676
    nr 2 : SLIK STATYW PRO 330DX stop ATM 160cm
    nr 3 : STATYW VELBON SHERPA 603R

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam firmę Slik i Benro. Statyw tej pierwszej miałem przez ponad 5 lat, kawałek świat ze mną przejechał i działał jak należy, sprzedałem dalej. Model który miałem to Slik SPRINT PRO II GM, Google twierdzi że do zdobycia do 350PLN. Miałem też dwa modele firmy Benro - też godne polecenia. Do 350PLN jest na przykład taki Benro iT15 Traveller Kit. Firma Benro daje aż 7 lat gwarancji w Polsce.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  3. #3
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz szukać statywów zadaj sobie pytanie: do czego ten statyw? Statyw do wycieczek i statyw do zdjęć nocnych, czy statyw sportu itd., to różne statywy. Generalnie statyw musi być stabilny. Stabilność to ciężar i sztywność konstrukcji. Ciężar, to wrób wycieczek i gór, więc trzeba stawiać na sztywność. Sztywność to niewygoda lub bardzo wysoka cena. Do tego udźwig podawany przez producenta, to często pobożne życzenia, niczym wyniki VW Trzeba brać poprawkę o jakieś 25-50% (zależy od firmy).
    Statyw do zdjęć rodzinnych, na wakacjach i domowych nie wymaga odporności na warunki atmosferyczne, więc nie musi być ciężki, może być tani.
    Statyw wycieczkowy-górski musi być stabilny, sztywny z kompromisem między ciężarem i odpornością na warunki atmosferyczne. Więc ten jest najdroższy.
    Statyw do zdjęć statycznych może być ciężki, więc można pokusić się o zejście z ceny (sztywność).
    Statyw do zdjęć sportowych musi być mobilny, a więc z kompromisem między ciężarem i odpornością na warunki atmosferyczne, powinien być stosunkowo sztywny, a więc nie najtańszy.
    Statyw studyjny może być nawet bardzo ciężki, więc tu też możemy trochę odpuścić sztywność (cenę).
    Sztywność zależy od ceny (materiały) i/lub ilości segmentów (wygoda).
    Ważną sprawą jest zakończenie nóg. Do studia wykończenie szeroką gumą, ale w terenie takie wykończenie już się nie sprawdzi. Tu lepiej sprawdzą się szpile.
    Kolejna sprawa, to łączenie segmentów i ich zamykanie. Im lepiej wykonane, tym mniej zachodu później.
    Inną sprawą są głowice. Temat na osobny wątek
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Witam i dziekuję za odpowiedz.
    Bardziej statyw mi potrzebny na nocne zdjęcia to wycieczek górskich to rzadkość.
    wiosną czy latem to juz nie będzie tak dużo używany statyw , jak jesieniom i zimą.

    Slik i Benro są dosc ciekawe propozycje i napewno juz troche lepszy materiał
    Ostatnio edytowane przez piter203 ; 14-10-2015 o 20:50

  5. #5
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Do takich potrzeb nieźle sprawdzają się chińskie podróby Manfrotto i innych liderów branży. Do zdjęć nocnych warto dobrać jak najbardziej stabilną głowicę. Przy takiej można nawet dociążać obiektyw. Przy sztywnych nogach można dociążać cały statyw - Chincyki robią nawet specjalne uchwyty na siatkę
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Do takich potrzeb nieźle sprawdzają się chińskie podróby Manfrotto i innych liderów branży. Do zdjęć nocnych warto dobrać jak najbardziej stabilną głowicę. Przy takiej można nawet dociążać obiektyw. Przy sztywnych nogach można dociążać cały statyw - Chincyki robią nawet specjalne uchwyty na siatkę

    Jak mowa o głowicach to mysle ze najlepiej sie nada do tego głowica 3d niż kulowa .

    Jak chodzi o uchwyty na siatkę to gdzieś wyczytałem ze można worki z piaskiem powiesić i usztywnić statyw tylko bez przesady z ciezarem worka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piter203 Zobacz posta
    gdzieś wyczytałem ze można worki z piaskiem powiesić i usztywnić statyw tylko bez przesady z ciezarem worka
    Jeśli podłoże pozwala to polecam pasek ze "śledziem" wbitym w ziemię- przynajmniej nic się nie buja, a ryzyko przewrócenia zestawy graniczy z cudem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Jeśli podłoże pozwala to polecam pasek ze "śledziem" wbitym w ziemię- przynajmniej nic się nie buja, a ryzyko przewrócenia zestawy graniczy z cudem.

    Dzieki dobry pomysł tez , bo usztywnia w pewien sposób statyw

  9. #9
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Do usztywnienia obiektywu polecam dwa woreczki zszyte ok 5cm w środku. Do woreczków lepiej nasypać piasek/ziemię i położyć na obiektywie. Nawet lekki w ten sposób nie będzie drgał od wiatru czy wibracji.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Do takich potrzeb nieźle sprawdzają się chińskie podróby Manfrotto i innych liderów branży. Do zdjęć nocnych warto dobrać jak najbardziej stabilną głowicę. Przy takiej można nawet dociążać obiektyw. Przy sztywnych nogach można dociążać cały statyw - Chincyki robią nawet specjalne uchwyty na siatkę
    Nie tylko Chincyki. Gitzo też mają hak pod platformą głowicy.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •