Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do Olympusa

    Posiadam Olympusa OMD E-M10 stalkę olympusa 45mm 1.8 . Pytanie jakie zmiennoogniskowe szkla powinienem rozważyc do tego modelu z typu tych szerokokątnych (m.in. pod relacje koncertowe? 45mm 1.8 jest oczywiście ostra, ale jednak wąska i na koncercie musiałem wspomagać się zaawansowanym kompaktem sony hx30. Przydałby mi się jakiś szerokokątny obiektyw do E-M10. Z różnych opinii wiem, że mam do wyboru stałoogniskowe obiektywy systemowe 12/2, 15/1.7, 17/.18, 20/1.7 z tych mniej lub bardziej szerokokątnych. Z tańszych ponoć jest niezła Sigma 19/2.8 albo całkiem używalny Olympus 17/2.8 za kwotę mniej więcej 7-8 stów. Zaś ze zmiennoogniskowych sa na rynku m.in. 12-32 (ciemne ale względnie tanie i małe) albo 12-40/2.8, 12-35/2.8 (dość jasne, ale duże i zdecydowanie nietanie).
    Sa obecnie promocje na 12-40/2.8 za 3tys. , ale np czy jakiś tańszy szerokokątny obiektyw byście polecali?

  2. #2

    Domyślnie

    A po co ci szeroko na koncercie ?
    17/2,8 polecam. Tanio i wystarczajaco.
    I rozmiar tyci. W tylna kieszeń ...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  3. #3

    Domyślnie

    mam 20/1,7 panasonica i jest rewelacja. słabo natomiast do filmowania, chodzi o af....gubi się, nie jest tak pewny jak systemowe szkiełko.

  4. #4

    Domyślnie

    Jest jeszcze 12-50 za pińćset, może i ciemny ale za to uszczelniony i świetny do filmowania.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photoman34 Zobacz posta
    Posiadam Olympusa OMD E-M10 stalkę olympusa 45mm 1.8 . Pytanie jakie zmiennoogniskowe szkla powinienem rozważyc do tego modelu z typu tych szerokokątnych (m.in. pod relacje koncertowe? 45mm 1.8 jest oczywiście ostra, ale jednak wąska i na koncercie musiałem wspomagać się zaawansowanym kompaktem sony hx30. Przydałby mi się jakiś szerokokątny obiektyw do E-M10. Z różnych opinii wiem, że mam do wyboru stałoogniskowe obiektywy systemowe 12/2, 15/1.7, 17/.18, 20/1.7 z tych mniej lub bardziej szerokokątnych. Z tańszych ponoć jest niezła Sigma 19/2.8 albo całkiem używalny Olympus 17/2.8 za kwotę mniej więcej 7-8 stów. Zaś ze zmiennoogniskowych sa na rynku m.in. 12-32 (ciemne ale względnie tanie i małe) albo 12-40/2.8, 12-35/2.8 (dość jasne, ale duże i zdecydowanie nietanie).
    Sa obecnie promocje na 12-40/2.8 za 3tys. , ale np czy jakiś tańszy szerokokątny obiektyw byście polecali?
    Myślę, że M.ZUIKO 25mm/1,8 w zupełności załatwiłoby sprawę. Z pozdrowieniem.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Jest jeszcze 12-50 za pińćset, może i ciemny ale za to uszczelniony i świetny do filmowania.
    Mam takowego - wyniki kiepskie. Był ''mocno'' przypięty do korpusu i nie można było go oderwać. Stanowiło kpl.

  7. #7

    Domyślnie

    Rozważ 12-40/2.8

  8. #8

    Domyślnie

    Tez polecilbym 12-40.
    Tutaj znajdziesz koncert robiony Olkiem z podpietym 12-40.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9

    Domyślnie

    12-40 może być najszybszy. Miałem co prawda EM5 + 12-40 + 25 1,8 i niestety olek ma jedną wadę jeśli w kiepskich warunkach jest kilka źródeł światła to lubi ustawić AF nigdzie. Najmniej odczuwalne jest to na 12-40 (genialne szkło ostre w pełni otwarte). 25 też jest super ostra. Kompaktowe wymiary sprawdzają się nieźle przy portretach, 17 niestety już przerysowuje. Oba szkła się świetnie uzupełniają, aczkolwiek czasami jest potrzeba mniejszej głebi. Jako system ogólno/podróżniczo/rodzinny olympus najbardziej mi się podoba ze wszystkich systemów.
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •