Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikon D700 a D750 - ostrość wyświetlaczu

    Cześć,

    Pytanie do osób, które mają lub miały jednocześnie D700 i D750.

    Czy wg Was jest różnica w ostrości/klarowności obrazu w wizjerze po ustawieniu ostrości?

    W moim D700 po ustawieniu ostrości obraz w wizjerze jest idealnie ostry i wyraźnie widać, na co wyostrzyłem.

    Natomiast, w D750 po ustawieniu ostrości obraz w wizjerze jest niewyraźny. Niby wyostrza w danym punkcie,
    ale obraz nie jest tak klarowny, jak w D700. Korekcja dioptrii nic nie daje.

    Obiektywy ostrzą w punkt i na zdjęciach ostrość jest moim zdaniem prawidłowa.
    Chodzi mi o sam obraz w wizjerze.

    Tak to działa w D750, czy coś jest nie tak z moją sztuką?

    Pozdrowienia,
    Tomasz
    Be obscure clearly...

  2. #2

    Domyślnie

    A może masz przestawioną korekcję doptryczną? sprawdź w instrukcji jak się reguluje (odpiąć szkło, wyregulować, żebyś ostre widział ramki AF itp).

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Larson
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Poronin - ale to nie miasto
    Posty
    203

    Domyślnie

    Porównałem w tym momencie. W D700 mam obraz dużo bardziej zamglony i mniej wyraźny niż w D750. W nowej pusze jest żyleta.
    D777

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie jest tak samo jak było w D700, D600, D800

    Korekcja dioptrii nic nie daje w sensie, że kręcisz i nic się nie zmienia czy zmienia się, ale nadal masz mydelko?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  5. #5

    Domyślnie

    sprawdziłem i w mojej puszce jest ok (D750). Co prawda nie mam już ze 3 lata D700 ale nie przypominam sobie żeby było coś nie tak.

  6. #6

    Domyślnie

    Za radą Tomiśka sprawdziłem dioptraż i ustawiłem na +2 w D750 i jest tak samo, jak w D700 z ustawieniem 0.
    Dziękuję za pomoc.
    Be obscure clearly...

  7. #7

    Domyślnie

    No ja pierdzielę .....
    Postów : 528 ; ....... chyba o "dupie Maryni" albo o tym "jaki mam zegarek dziś na ręku" tudzież "co dzisiaj pijemy" ....
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 14-03-2015 o 00:12

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    No ja pierdzielę .....
    Postów : 528 ; ....... chyba o "dupie Maryni" albo o tym "jaki mam zegarek dziś na ręku" tudzież "co dzisiaj pijemy" ....

    Nie, nie Archi - tam nie nalicza postów
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  9. #9

    Domyślnie

    Nie spinajcie się, chłopaki... Kolejnym etapem edukacji wstecznej będą posty typu "jak prawidłowo przewlec pasek neoprenowy przez ucha aparatu?".

  10. #10

    Domyślnie

    Zatrzymajcie żarty dla siebie.

    Nie mam wady wzroku, w D700 mam korekcję dioptrii na zero,
    więc przyjąłem, że w każdym aparacie powinno być ustawione na zero.

    Nie widzę w tym nic śmiesznego.
    Be obscure clearly...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •