Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Canon6D + WIFI + Iphone

    Mam kilka pytań odnośnie podłączenia 6D przez w udowane WIFI z Iphonem - w tym przypadku 5s (IOS 8 ).
    Jak można przenieść zdjęcia z aparatu na Iphona ? W tej chwili używam do tego oryginalnej canonowskiej aplikacji EOS Remote i opcji Camera Image Viewing. Wada tego rozwiązania jest taka, ze przenoszone JPG są pomniejszone, a do tego nie wiem jak skopiować z aparatu pliki RAW. Ktoś ma na to lepszy patent ?

    Czy LightRoom albo PS Express w wersji na IOS otwierają RAWy ?

    Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii to będę wdzięczny za jakieś opinie i podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    LR Mobile otwiera RAWy, ale jest tylko na iPady. Niestety nie oczytasz nim zdjęć prosto z aparatu.

    Natomiast jeśli chodzi o kopiowanie zdjęć to możesz to zrobić przy pomocy qDSLRDashboard, niestety iOS to jedyny system na którym jest płatna.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Mam kilka pytań odnośnie podłączenia 6D przez w udowane WIFI z Iphonem - w tym przypadku 5s (IOS 8 ).
    Jak można przenieść zdjęcia z aparatu na Iphona ? W tej chwili używam do tego oryginalnej canonowskiej aplikacji EOS Remote i opcji Camera Image Viewing. Wada tego rozwiązania jest taka, ze przenoszone JPG są pomniejszone, a do tego nie wiem jak skopiować z aparatu pliki RAW. Ktoś ma na to lepszy patent ?
    Przez Wi-Fi w 6D nie prześlesz RAW-ów. Możesz wysłać tylko JPG-i i chyba też filmy. JPG można wysyłać w pełnym rozmiarze, ustawia się to w appce.

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Czy LightRoom albo PS Express w wersji na IOS otwierają RAWy ?
    LR Mobile generalnie nie pracuje na RAW-ach, ale pracuje na Smart Previews. Są dwa schematy działania:
    1) Tworzysz kolekcję w LR na desktopie, którą synchronizujesz z LR Mobile. Możesz tam mieć RAW-y lub JPG-i. Pliki są synchronizowane jako Smart Previews - taki wymysł Lightrooma dający możliwosci jak w RAW-ie. Cała selekcja i obróbka z LR Mobile jest synchronizowana do komputera, a zmiany są nanoszone na RAW-y w LR na komputerze.
    2) Możesz zaimportować zdjęcia do LR Mobile bezpośrednio z rolki zdjęć iPhone'a lub iPada. W tym wypadku możesz oczywiście zaimportować tylko JPG-i, bo Apple w swojej wspaniałomyślności nie przewidziało obsługi RAW-ów. Taką kolekcję możesz zsynchronizować z PC, wtedy zdjęcia wraz z selekcją/obróbką przeniosą się na komputer, ale będą to JPG-i.

    PS Express też nie obsłuży RAW-ów i chyba nie ma nawet opcji synchronizacji. Być może pliki można jakoś synchronizować prze chmurę Creative Cloud, ale nie próbowałem.
    to be a rock and not to roll

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    LR Mobile generalnie nie pracuje na RAW-ach, ale pracuje na Smart Previews. Są dwa schematy działania:
    1) Tworzysz kolekcję w LR na desktopie, którą synchronizujesz z LR Mobile. Możesz tam mieć RAW-y lub JPG-i. Pliki są synchronizowane jako Smart Previews - taki wymysł Lightrooma dający możliwosci jak w RAW-ie. Cała selekcja i obróbka z LR Mobile jest synchronizowana do komputera, a zmiany są nanoszone na RAW-y w LR na komputerze.
    A to takie cwaniaki... a reklamowali, że można pracować na RAWach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •