Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

    Domyślnie

    Podepnę się pod pytanie gdyż szukam czegoś taniego z TTL-em.Nie chodzi tak strasznie o oszczędność lecz o to ,że lampa będzie używana sporadycznie więc nie mam zamiaru mrozić kolejnego tysiaka.
    Napotkałem taką ofertę i mnie zastanawia czy owa lampa będzie trybić z D5100 ?
    Lampa będzie tylko na korpusie.
    Dokładnie chodzi mi o tą http://olx.pl/oferta/lampa-blyskowa-...tml#0ccfc0b971
    lub http://www.mitoya.pl/lampy-blyskowe/...-warszawa.html.
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  2. #12

    Domyślnie

    YN-510EX nie ma TTL. To lampa do CLS.
    YN-500EX ma TTL.

    YN-468II działa ze starszymi Nikonami. Z nowymi (D5200, D5300, D3200, D3300), czy nawet z D5100 z najnowszym softem nie będzie działała.

    Z tanich lamp masz:
    Veoloon V500
    Metz 44 AF-1
    Nissin Di600
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli GonzoG pozwoli, to mogę dodać, iż istnieje model nikon sb300, który ma tylko TTL-a. Kosztuje 300-400zł (zależy jak trafisz). Pamiętaj jednak, że ta lampa może Cię ograniczać. Oprócz tego jest jeszcze model nissina di700(550-600 zł). Jak na amatorskie użytkowanie jest wmiarę ok. Zresztą kolega wyżej podał Ci parę dobrych propozycji. Jeśli o mnie chodzi, to brałbym di700, chociaż GonzoG będzie osobnego zdania i na 100% mnie skrytykuje.
    Ostatnio edytowane przez Michał Magiera ; 16-10-2014 o 23:15

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    YN-510EX nie ma TTL. To lampa do CLS.
    YN-500EX ma TTL.

    YN-468II działa ze starszymi Nikonami. Z nowymi (D5200, D5300, D3200, D3300), czy nawet z D5100 z najnowszym softem nie będzie działała.

    Z tanich lamp masz:
    Veoloon V500
    Metz 44 AF-1
    Nissin Di600
    Dzięki za info.
    Patrząc na ceny tych co podałeś to w sumie za ok 550zl można też kupić sb600 używkę.
    Najbrdziej pasuje mi ten jakiś Veoloon
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek-83 Zobacz posta
    Dzięki za info.
    Patrząc na ceny tych co podałeś to w sumie za ok 550zl można też kupić sb600 używkę.
    Najbrdziej pasuje mi ten jakiś Veoloon
    Można za tyle kupić SB-600, ale uważam ze to stanowczo za dużo za lampe, która ma pewnie 5-6 lat i jest dość solidnie wyeksploatowana.

    Voeloon to tania chinszczycna, tylko dystrybutor w Polsce sobie sporo za nie krzyczy.
    W lampach nie zawsze działa korekta ekspozycji z body (zależy od modelu), nie ma TTL-BL i mają dość niską powtarzalność TTL.
    A... No i poza 331EX są wielkie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    Tak ale moc błysku 560III można sterować z kontrolera na aparacie.
    Weźcie pod uwagę, że lampa umieszczona jest często dość wysoko na statywie.
    No i przy kilku lampach rozmieszczonych w różnych miejscach sporo trzeba się nabiegać.
    To jest naprawdę warte tych kilkudziesięciu złotych.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Można za tyle kupić SB-600, ale uważam ze to stanowczo za dużo za lampe, która ma pewnie 5-6 lat i jest dość solidnie wyeksploatowana.

    Voeloon to tania chinszczycna, tylko dystrybutor w Polsce sobie sporo za nie krzyczy.
    W lampach nie zawsze działa korekta ekspozycji z body (zależy od modelu), nie ma TTL-BL i mają dość niską powtarzalność TTL.
    A... No i poza 331EX są wielkie.
    YN-565EX będzie działała z D5100 w TTL'u?
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek-83 Zobacz posta
    YN-565EX będzie działała z D5100 w TTL'u?
    Będzie, ale przy jej cenie i funkcjach lepiej dołożyć do czegoś bardziej funkcjonalnego i mniej problematyczne go.
    Np. Metz 52 czy Nissin Di866.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    Trudno zaryzykowałem
    allegro.pl/yongnuo-yn565ex-idealna-i4708516766.html?no-rwnno
    Ostatnio edytowane przez Przemek-83 ; 18-10-2014 o 14:55
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Magiera Zobacz posta
    Jeśli chodzi o yongnuo, to jest jezcze wmiare dobry model 460 ll, który kupisz za około 350-450 zł. W ogóle jaki masz budżet?

    Prócz yongnuo są jeszcze nowe voeloony, ale tak naprawdę nikt nic o nich nie wie, bo są na rynku od niedawna.
    Miałem nadzieję zamknąć się w 500 zł. :P

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •