Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Lampa za ok.600zł

    Witam, przymierzam się do zakupu swojej lampy, chciałbym aby posiadała takie funkcję, które przydają w użytkowaniu, nie chciałbym sytuacji, że za jakiś czas będzie mi brakowało jakiegoś trybu. Będzie to moja pierwsza lampa i w sumie nie do końca wiem na co zwrócić uwagę.
    1.Czy tryb HSS jest potrzebny? w jakich momentach jest najlepiej przydatny?
    2. tryb stroboskopowy- kiedy i gdzie można użyć?
    3. 2 kurtyna
    4.bezprzewodowy master
    5.pominięcie przedbłysków
    6.sterowanie innymi lampami
    w sumie są to rzeczy, które wyczytałem po forach, ale dokładnie nie wiem co się z czym je i jak bardzo są potrzebne.
    Lampa będzie mi służyła do zdjęć na weselach, studniówki, imprezy okolicznościowe(jako drugi fotograf) oraz do błyskania w trybie manualnym w domu i na zew.(postacie)

    Mam na oku kilka lamp nie ukrywam, że fajnie wydać ok500-600zł ale jak będzie trzeba to poczekam i dołożę do max.800zł.
    1. Nissin di700
    2. Metz 48, 50
    3.YN 565EX
    4.Mk 900
    5.TRIPO TR-980N, EX860????( co to za firma w ogóle?)
    6.Vocloon V200,V500, V600

    Bardziej preferuję lampę nową, ale jak będzie trzeba to może być i używka. Co byście mi doradzili ww lamp?
    I bardzo proszę o wyrozumiałość, ale dopiero wchodzę w lampy zew. i jeszcze nie ogarniam tego tematu, więc jak coś napisałem nie tak to przepraszam;p

  2. #2

    Domyślnie

    1. HSS, a dokładnie autoFP, bo HSS jest w Canonie - jak sama nazwa mówi jest to synchronizacja z krótkimi czasami - czyli krótszymi od 1/200 lub 1/250 - przydaje się gdy chcesz użyć takiego czasu i lampy.
    2. stroboskop - jak chcesz więcej niż jeden błysk na zdjęciu i wszędzie.
    3. nie ma znaczenia. jest w każdej.
    4. Przeczytaj co to CLS/AWL, to się wszystkiego dowiesz, bo to długi temat.
    5. mało przydatne. CLS jest lepszy
    6. to samo co pkt 4.

    Wybór lampy - najpierw określ czego potrzebujesz, to wszystkie warunki spełnią tylko: Nissin Di866 mk II, Metz 52 AF-1, Metz 58 AF-2, Nikon SB-900/910.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Mam na oku kilka lamp nie ukrywam, że fajnie wydać ok500-600zł ale jak będzie trzeba to poczekam i dołożę do max.800zł.
    1. Nissin di700 - niezła ale gorsza od yn-565 czy yn-568
    2. Metz 48, 50 - teraz to juz metz 52
    3.YN 565EX - najczęściej wybierana w tym zakresie cen , alternatywnie yn568
    4.Mk 900 - nie mam zdania
    5.TRIPO TR-980N, EX860????( co to za firma w ogóle?) - firma mocno fotograficzna ... Kumplel ma w studiu 4x tr-960 za śmieszna kasę śmigaja jak szalone, nie wiem jak modele z ttl
    6.Vocloon V200,V500, V600 - wynalazek...

    Bardziej preferuję lampę nową, ale jak będzie trzeba to może być i używka. Co byście mi doradzili ww lamp?
    Używana kupujesz na własna odpowiedzialność , ja juz wtopilem na uzywce więc odradzam

  4. #4

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć co potrzebuję ponieważ nigdy wcześnie miałem do czynienia z lampą zewnętrzną, teraz pewnie będę potrzebował funkcji podstawowych, ale z czasem mogę stwierdzić, że brakuje mi czegoś, a nie chciałbym kupować nowej lampy. Mam znajomego fotografa mi mówi, abym brał bez HSS ponieważ on nigdy nie używa czasów krótszych od 1/250 w sumie funkcja nadaję się do studio czy gdzieś w plener, a tak się składa, że na pewno będę chciał lampy użyć z wyzwalaczami radiowymi i montował ją w parasolkach czy softboksach. W czym di700 jest gorszy od 565 czu 568? z tego co widzę ma taką samą liczbę przewodnią i posiada tryb AutoFP. Dlaczego teraz to już metz 52? 50 kosztuje 500zł, a 52 800zl. YN565ex ma dobrą cenę, ale czy nie lepiej wziąć coś innego w podobnej kwocie, a z większymi możliwościami? Co do triodo praktycznie żadnych opini w internecie, a jak już się coś znajdzie to w stylu" w tej lampie prawie nic nie działa" Więc co najlepiej wybrać, aby dobrze wydać pieniadze?

  5. #5

    Domyślnie

    Czy się autoFP (nie HSS) przydaje - oczywiście. Jak ktoś mówi, że nie było mu to w ogóle potrzebne, to znaczy, że nie ma zielonego pojęcia jak tego użyć.
    Gdzie się przydaje - wszędzie, gdzie trzeba czasu migawki krótszego niż 1/200s.

    A jak ktoś mówi, że to niepotrzebne, to znaczy że nie ma zielonego pojęcia do jak skorzystać. - spróbuj np. zrobić portret w słoneczny dzień, gdy potrzebujesz doświetlić lampą... jestem ciekaw jaka przesłona byłaby potrzebna, aby wydłużyć czas do 1/200s....

    Di700 nie ma takiej samej mocy co YN-565/568. Jest słabszy nawet od Metza 50. Nie patrz na maksymalną liczbę przewodnią, a na te przy tej samej ogniskowej. A w czym jest gorszy - w tym, że ma błędnie zaimplementowany TTL i nie chce działać poprawnie na wyzwalaczach z TTL.
    Metza 50 nie ma w sklepach od ponad roku... powodzenia z jego kupieniem. Poza tym 52 jest znacznie bardziej funkcjonalny.

    Co do Triopo - nie należą do najlepszych lamp. Chyba że manualne, które jeszcze sobie radzą.

    Co do lamp Voeloon - to nie takie wynalazki. Są na rynku już ładnych parę lat - pod marką Oloong. Voeloon to marka specjalnie dla Europy.
    Voeloon V760 = Oloong SP700.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    powiedzmy, że wybiorę YN568EX, bo chyba jest najtańsza,najmocnijesza, nowa i ma te wszystkie funkcje, lecz zastanawia mnie czy to wspomaganie AF nie będzie denerwowało ludzi świecąc po twarzach?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365 Zobacz posta
    powiedzmy, że wybiorę YN568EX, bo chyba jest najtańsza,najmocnijesza, nowa i ma te wszystkie funkcje, lecz zastanawia mnie czy to wspomaganie AF nie będzie denerwowało ludzi świecąc po twarzach?
    Nikt jeszcze nie narzekał, póki co jestem z tej lampy bardzo zadowolony, dla mnie najważniejsze, że działa w TTL bezprzewodowo na wyzwalaczach yn622, Nissin Di866 nie chciał działać więc go sprzedałem. Śmiało mogę polecić YN568EX chyba, że potrzebujesz trybu Master gdyż w/w pracuje tylko w slave.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365 Zobacz posta
    powiedzmy, że wybiorę YN568EX, bo chyba jest najtańsza,najmocnijesza, nowa i ma te wszystkie funkcje(...)
    Nie jest najmocniejsza, a i kilku większych funkcji jej brakuje:
    - CLS master
    - automatyka własna
    - TTL-BL
    i wielu drobniejszych opcji, które nigdy nie znajdują się w specyfikacji. Znajdziesz je dopiero w instrukcji - jak możliwość wyłączenie wspomagania AF, rozpoznawanie wielkości matrycy, różne typu oświetlenia
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    -Cls master czyli wyzwolenie innej lampy za pomoca obecnej?
    -ttl-bt czyli blysk doswietlajacy, oraz pada jakby z tyly za postacia tak?stosuje sje go glownie przy portretach czy jeszcze w jakis sytuacjach?
    -automatyka wlasna moglbys bardziej to rozwinac, podac jakis przyklad?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365 Zobacz posta
    -Cls master czyli wyzwolenie innej lampy za pomoca obecnej?
    -ttl-bt czyli blysk doswietlajacy, oraz pada jakby z tyly za postacia tak?stosuje sje go glownie przy portretach czy jeszcze w jakis sytuacjach?
    -automatyka wlasna moglbys bardziej to rozwinac, podac jakis przyklad?
    CLS master - to nie tyle wyzwalanie lamp zdalnych, to ich pełne sterowanie. Pozwala to na pomiar błysku TTL gdy używasz lamp zdalnych. Nie trzeba w tym celu dodatkowych wyzwalaczy TTL.

    TTL-BL - to błysk zbalansowany. Aktualnie główny tryb pracy lamp w systemie Nikona. Używa się go niemal zawsze i niemal wszędzie. Zwykłego i-TTL używa się już tylko w specyficznych sytuacjach.

    automatyka własna - jak sama nazwa mówi, to automatyka lampy - czy można ustawić lampę aby to ona dobierała moc błysku, a nie aparat. Lampa może być wtedy wyzwalana w dowolny sposób, a i tak dobierze odpowiednio moc błysku.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •