Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jaki statyw?

  1. #1

    Domyślnie Jaki statyw?

    Chcę kupić statyw, przeznaczam 700pln, w poprzednim Slik 500DX od piachu zatarły mi się nogi, pracuje ale z oporami. Zastanawiam sie nad takim wyborem Statyw Manfrotto MN190XPROB z głowicą 804RC2
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-190xp...ca-804rc2.html
    lub
    Statyw Benro A1980F + Głowica Benro HD2 3-kierunkowa
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/benro-a1980f-statyw-.html
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/glowic...ierunkowa.html

    za Benro przemawia to ze głowica jest magnezowa , ma niesamowity udzwig, w Manfrotto jednak plastik, na pewno najwyższej próby ale jednak.
    Osiągi głowic Benro 8kg - Manfrotto 4 kg ( głowice kierunkowe , bo nie lubię kulowych )
    W Benro większy margines udzwigu, co za tym idzie stabilniejsza, nie wiem tylko jak u Benro sprawuje się sam statyw, wiem że, w Manfrotto super.

    Kto ma doświadczenia z z tym zestawem Benro ? moze podzieli się opinią ?. A może jednak ten plastik w Manfrotto jest w tak wysokiej jakości że, się nie potrzebnie pytam ?


    Moderatora proszę o ewentualne przeniesienie wątku do właściwego działu, gdyż nie bardzo wiem gdzie winnien się znależć
    Ostatnio edytowane przez harb ; 12-01-2014 o 16:36

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Janek, przeciez budowa nog statywu jest mniej wiecej tak skomplikowana jak budowa cepa, jak Ci sie zapiaszczyly giry to je rozbierz, wyczysc i zloz, szkoda kase wydawac z takiego powodu...

    Masz wskazowke w obrazkach - http://www.lensrentals.com/blog/2012...of-your-tripod

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Janek, przeciez budowa nog statywu jest mniej wiecej tak skomplikowana jak budowa cepa, jak Ci sie zapiaszczyly giry to je rozbierz, wyczysc i zloz, szkoda kase wydawac z takiego powodu...

    Masz wskazowke w obrazkach - http://www.lensrentals.com/blog/2012...of-your-tripod
    kiedyś go pożyczyłem koledze, i własciwie to on go zatarł , do tego stopnia ( chyba wsuwał nogi na siłę ) że porobił na aluminium rysy. W obecnej chwili kazda wizyta na plaży konczy się tym że, drobny piasek przykleja się do tych rowków ( szczegolnie kiedy pada deszcz ) . Wysuszenie na plenerze nie wchodzi w grę i kółko się zamyka.

    Silk ma zatrzaski nitowane , a od góry, nogi są ponoć oprócz skręcania, wklejane do podstawy.

  4. #4
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Ue, myslalem ze skrecane bo nity to ja widzialem tylko w najtanszych szajsach... z tych dwoch bralbym frote, chociaz oba to kloce. W budzecie masz jeszcze Velbona 630 (+glowica) i pewnie pare innych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Ue, myslalem ze skrecane bo nity to ja widzialem tylko w najtanszych szajsach... z tych dwoch bralbym frote, chociaz oba to kloce. W budzecie masz jeszcze Velbona 630 (+glowica) i pewnie pare innych.
    też tak myslę , że Manfrotto , ale Benro ponoć jest równie dobre , zobaczymy pozdrófka

  6. #6

    Domyślnie

    Janusz mam Benro EX 650 i Głowicę BH 2 już jakieś 3 lata
    Zapraszam do testowania
    NIKON

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirek Zobacz posta
    Janusz mam Benro EX 650 i Głowicę BH 2 już jakieś 3 lata
    Zapraszam do testowania
    o jest użytkownik Benro, zadzwonię Mirku

  8. #8

    Domyślnie

    Jak to mówią "Dobry zwyczaj nie pożyczaj" Kupiłem ostatnio nogi Benro A2970F - http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a2...okrowiec,9895s. Solidne, stabilne, ciężkie - takie mają być. Teraz dokupię głowicę ale nie Benro - raczej skłaniam się ku SIRUI - k10x. Coś nie mam przekonania do kulowych Benro, prędzej 3D.
    „Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie.”D-5100......

  9. #9

    Domyślnie

    Ten Manfrotto z linku jest w zestawie wraz z głowicą 804RC2. Mam taką i już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem jej zmiany na kulową jak np. 496RC2. 804RC2 ciężko się ustawia. Trzy wystające wajchy nie ułatwiają sprawy w transporcie. Zbyt trudno ustawić aparat w danej pozycji kręcąc wajchami. Raz za dużo się odkręci, raz za mało.. Nie polecam.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam nogi zarówno manfrotto jak i benro. Te drugie przy manfrotto wyglądają jak zabawki i są dużo delikatniejsze, za to mobilniejsze. Brał bym manfrotto

    Wysłane z aparatu Samsung 36 Mpix
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •