Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nikon d3100

  1. #1

    Domyślnie Nikon d3100

    Jestem osobą początkującą ogólnie w fotografii. Chciałabym się nauczyć bardzo paru chociaż że tak powiem trików jak zrobić w miare dobre zdjęcie. Poszukuję kogoś kto zechciał by mi pomóc w chwili wolnej opanować tą lustrzankę. Wiem że jest instrukcja ale szczerze dla początkującej osoby ( dla mnie) nie jasno jest opisane. Szukam kogoś kto by mi na przykład powskazywał pare cennych wskazówek. Jak zrobić np rozmyte tło za daną osobą krok po kroku. Może ktoś by się znalazł chętny pomóc mi. Taki internetowy nauczyciel ??

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam na początek http://www.szerokikadr.pl
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  3. #3

    Domyślnie

    Poszukaj takich pojęć:
    1. głębia ostrości
    2. bokeh
    3. zależności parametrów ekspozycji - czas migawki, przesłona, czułość (ISO)

    Poza tym wszystko znajdziesz w książkach o podstawach fotografii, nie trzeba się powtarzać 1000x na forum.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Przejrzyj serię 10 lekcji/trików tutaj http://www.optyczne.pl/15.1-poradnik...ustrzance.html
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  5. #5

    Domyślnie

    Jest taki (nie)jeden mądry wątek na forum, który mógłby wiele wyjaśnić z pojęć optycznych i ogólnej zasady działania aparatów. Wtedy będzie łatwiej zrozumieć pojęcia używane w instrukcji obsługi aparatu (a w zasadzie być może już taka instrukcja wcale nie będzie potrzebna):

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...87#post3244387
    D800 + D5100 | S12-24/4,5-5,6 | T24-70/2,8VC | N70-300/4,5-5,6VR | N50/1,4G | N28-300/3,5-5,6 VR | SB-900
    Były N: D40, D80, D90, D200, D300, D700, D3100, D3200, D5000, D7000, D7100.
    Były C: 7D, 50D, 60D, 100D, 400D, 450D, 600D, 1000D

  6. #6

    Domyślnie

    Słuchaj - w D3100 masz jedno z pól wyboru na kółku "tryb nauki". Pobaw się tym trybem, w jasny sposób masz wyjaśnione pewne "tajniki" używania lustrzanki.
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  7. #7

    Post

    Uczę się również i chętnie skorzystam z podanych linków. Wybrałam tematykę fotografia produktowa. Staram się zrobić zdjęcie jednego produktu w możliwie różnych wersjach kombinacji ze światłem, oświetleniem. Za każdym razem inaczej. Próbuję i dużo, dużo czytam. Wychodzi różnie. Co do trybu nauki na kółku - prosty i przydatny. Też przejrzałam. Ale zdecydowanie wolę przyzwyczajać się do trybu M. Oświetlenie dla mnie w fotografii to chyba postawa i od niej wychodzę. Nabyłam również stare książki - polecane przez forumowiczów tutaj i nie żałuję jest w nich dużo teoretycznej wiedzy. Chętnie wymienię się doświadczeniami mam to samo body.

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam przeczytac ksiazke Bryan Peterson Ekspozycja bez tajemnic
    Znajdziesz tam odpowiedzi na twoje pytania bardzo fajnie i przystepnie opisane.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AndBed Zobacz posta
    Słuchaj - w D3100 masz jedno z pól wyboru na kółku "tryb nauki". Pobaw się tym trybem, w jasny sposób masz wyjaśnione pewne "tajniki" używania lustrzanki.
    na pierwszy kontakt z lustrzanką jak znalazł
    z50 -

  10. #10

    Domyślnie

    Najlepszy samouczek pod słońcem
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •