Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: D90 czy D7000?

  1. #11

    Domyślnie

    BlubiX kiepski AF (D7000) to mit bo u mnie lepiej i celniej działa niż w D80 ,
    przed zakupem sprawdzić celność AF i tyle ,
    teraz D7000 bardzo atrakcyjny cenowo więc warto zaryzykować ,
    D7000 moim zdaniem i dłużej niż na 4 lata ci posłuży bo oferuje to co D300 za mniej $ dymeekk102

  2. #12

    Domyślnie

    Mnie by wystarczył taki D90 z matryca z D5100, zastanawiam się czy nie przełożę sobie matrycy
    Ale to właśnie jest D7000 + jeszcze kilka dodatków.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #13
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Ale to właśnie jest D7000 + jeszcze kilka dodatków.
    Wiem o tym, ale za dużo się o nim naczytałem i to mnie powstrzymało przed zakupem.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #14

    Domyślnie

    Ja też się naczytałem i...kupiłem - po pół roku sprzedałem Po kalibracji układu AF co w zasadzie jest prawie pewne że aparat będzie tego wymagał działa lepiej niż D80 czy D90 takie jest moje zdanie. Za to mój egzemplarz miał przypadłość której z która nie mogłem się pogodzić... odmienne działanie AF w zależności od koloru oświetlenia... Ja wiem że w innych systemach to norma ale jak ustawiłem mikroregulację w D300s/nie ma tak dobrze żeby działał na "0" / to trafia w każdych warunkach... w D7000 jak serwis ustawił do dziennego to przy żarowym był BF jak za drugim razem ustawił na żarówki to na zewnątrz miałem FF. Na zagranicznych forach dużo ludzi miało tak samo a im regulowały zachodnie serwisy... Aparat dużo lepszy niż np D90 i chyba w sumie od D300s tyle że trzeba się pogodzić z jego charakterystyką. Kolega który robi śluby i kupił ode mnie to body jest zachwycony - uważa że nawet AF działa lepiej niż w jego D300 - 85/1.4D na D300 było kiepsko a na D7000 świetnie! Ma też D700 więc ma pewnego zawodnika Także dużo zależy od preferencji... Nie wierzcie w wadliwe serie i nowe poprawione...ja miałem z najnowszej serii i bez kalibracji była kicha. Cóż - teraz się psioczy na D7000 a poprawnie wyregulowany AF na pewno działa szybciej i dokładniej niż w D90. Z drugiej strony podatność na kolor światła w D7000 a także D600 jest strasznie wkurzająca... Potrzebuje minimum pół roku żeby się wypowiedzieć czy rzeczywiście warto było pozbyć się d7000 na korzyść D300s. Miałem długo styczność z D300 i D700 - wiem jak działają... widzę tutaj różnicę w porównaniu z D7000 - jednak sam generowany obraz z D7000 jest świetny - wrzucasz do konwertera - zapisujesz do jpg i jest bajeczka...przy plikach ze starszych puszek nie jest tak lekko... jak bym miał doradzać autorowi wątku to jednak D7000 - miałem dwa D90 i AF był słabiutki.... zwłaszcza jeden egzemplarz, drugi działał całkiem nieźle ale z N35/1.8G za żadne skarby nie chciał "gadać" a każde inne body działa jak złoto z tym szkłem...
    Ostatnio edytowane przez siwyozzman ; 21-12-2013 o 10:35

  5. #15

    Domyślnie

    Kup D90 za 1200 (polowa ceny D7000) używkę w super stanie i zbieraj na D7100. Lepiej pakuj kasę w szkła.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  6. #16

    Domyślnie

    Miałem oba i uważam, że d 7000 naprawdę jest dużo lepszy, a przy obecnej cenie to w pewnym sensie okazja. Mój wrócił z serwisu, sprawa nie dotyczyła Af, ale przy okazji poprosiłem o jego sprawdzenie, w adnotacji po serwisie była mowa o tym, że wyregulowana Af według wzorca. I teraz nie używam go z mikroregulacją z moją sigmą, a poprzednio było - 16. Af faktycznie jest specyficzny, w świetle dziennym nie ma żadnego problemu, szybko i pewnie, w świetle sztucznym bywa różnie. Na pocieszenie powiem, że k - 5, której kiedyś używałem miała tak samo, światło żarowe i szalała. Dziś gdybym miał kupować, to kupiłbym d 7100 ( choć przy tym postępie bezlusterkowców myślę też o olympusie albo gx 7) . Z tych dwóch d 90 i d 7000, ten drugi.
    D 7000, sigma 17 - 50 2.8 OS HSM

  7. #17

    Domyślnie

    Ja miałem wszystkie trzy (D90, 7000, 7100). Polecam D7000 lub 5100.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #18

    Domyślnie

    Kupuj d7000 zdecydowanie lepsza puszka, ja taką zamianę dokonałem w listopadzie i z af zero problemu, i jest zdecydowanie pewniejszy i szybszy niż w d90

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Ja miałem wszystkie trzy (D90, 7000, 7100). Polecam D7000 lub 5100.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, z tych trzech modeli które miałeś najbardziej polecasz d7000 ?

  10. #20

    Domyślnie

    Tak. Najlepszy stosunek ceny do jakości obrazka.
    W D7100 zmieniają się przede wszystkim inne rzeczy: AF, AutoISO zależne od ogniskowej, 100% podglądu pod OK, podwójne przypisania klawiszy funkcyjnych itp.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •