Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Bęben vs V330

  1. #1

    Domyślnie Bęben vs V330

    Wreszcie mi się udało zrobić porównanie... Prosto ze skanerów, bez korekcji skanowanie pod dłużym boku 3700 dla bębna i coś koło 3400 na v330


    Velvia 100 v330:


    bęben:

    crop 100%


    to był bodaj najtrudniejszy skan jaki na swoim robiłem, wypróbowałem wszystkie dostępne na rynku programy wszystkie dostępne chyba techniki bez zadowalających rezultatów a beben mnie zaskoczył...

    velvia v330:

    bęben:

    crop:



    negatyw, bodaj kodak ektar 100 v330:


    bęben:

    crop:



    niesamowite co bęben wyciąga z czerwieni i zieleni, jaki detal... powyższe są nieostrzone a wystarczy delikatnie musnąć waveletem i obraz jak żyleta się robi...

    mieć taki na własnosc... a tak, 12zł sztuka zdjęcia...
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 05-12-2013 o 00:33 Powód: lit.

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze chciałem zobaczyć takie porównanie
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    17-35, 35, 50, 85, 180, 2xFX

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze zobaczył porównanie do jakiegoś coolscana 5000 lub 8000. Sam jak kupiłem sobie coolscana, poskanowałem klisze i porównałem do odbitek które miałem to aż nie mogłem z krzesła wstać to co widać w cieniach, światłach, tam gdzie myślałem że mam przepał a pojawił się cały obraz, nie do opisania. Dlatego ciekaw jestem porównania do bębna.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
    AF16/2.8D |
    AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai


  4. #4

    Domyślnie

    Też chętnie zobaczyłbym, obstawiając jednak znacznie mniejszą różnicę między bębnem a Coolscanem niż między Coolscanem a płaszczakiem.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #5

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że ten skan z ektara z V330 to jest mocno skopany albo to nawet nie leżało koło ektara.

  6. #6
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blablaginger Zobacz posta
    Mam wrażenie, że ten skan z ektara z V330 to jest mocno skopany albo to nawet nie leżało koło ektara.
    Miałem napisać coś w podobnym tonie. Miałem co prawda Epsona V300 a później V500 i wiem że nawet z V300 dało się wyciągnąć więcej niż tutaj z V330.

    Mamy więc porównanie skanu na bębnie i kiepski technicznie skan z V330. Jestem przekonany że gdyby skan na płaszczaku zrobić trochę lepiej to różnica nie była by aż taka ogromna. Co nie umniejsza "zachwytu" nad skanerem bębnowym.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blablaginger Zobacz posta
    Mam wrażenie, że ten skan z ektara z V330 to jest mocno skopany albo to nawet nie leżało koło ektara.

    Wrażenie skopania może wynikać z tego że skan robiłem zupełnie surowy z wyłączoną wszelką korekcją, autoekspozycji itd. podczas gdy tiffy z bębna pewnie były jakoś tam automatycznie regulowane - nie wiem, nie ja skanowałem.

    Ale nie ma to o tyle znaczenia że mi chodziło o porównanie ilości szczegółu, i przede wszystkim o jakość slajdu z bębna. Bardzo mnie frustrowało że slajdy wyglądające pięknie na podglądarce czy rzutniku, jak ten pierwszy, okazywały się totalną kupą po zeskanowaniu v330. O ile na v330 bw skanuje się bardzo ładnie, o tyle z niektórymi negatywami a zwłaszcza ze slajdami radzi sobie słabo. Albo ja nie umiem, choć poświęciłem na różne próby mnóstwo czasu.

  8. #8

    Domyślnie

    a ten bęben to co tak dokładniej?
    (że model w sensie)

  9. #9

    Domyślnie

    Podejrzewam, że któryś Howtek (pewnie 4000). Porównanie nie jest zaskakujące, czyli co było do udowodnienia. Epson v330 to nie jest hiendowy skaner, wprawdzie od Howteka (Howtka?) ma teoretycznie większą*rozdzielczość 4000 vs. 4800, ale za to bęben przenosi gęstość 3,8 vs 3,2. Z tego co widziałem porównania to w sumie Nikon 8000/9000 skanuje slajdy na poziomie jakości skanera bębnowego. Różnica pojawi się*na korzyść bębna przy montażu na olej (czyli starych porysowanych slajdach). Nie ma co porównywać skanera ogólnego zastosowania ze sprzętem celowanym do odbiorcy pro. {rofesjonalne bębny miały też soft, który robił swoje (Linokolor), oczywiście do tego dobry operator. Do całości dochodzi kwestia upierdliwego montażu na bęben, a zwłaszcza na olej. Duży bęben w skanerach typu Tango czy Chroma jest jak słup ogłoszeniowy, który trzeba okleić znaczkami pocztowymi. Do tego nawet mały bęben zajmuje pokój (też mały, ale zawsze). - skaner + stolik montażowy + komputer + nieco miejsca dla człowieka.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •