Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Filtry na obiektyw

    Witajcie! Czy ktoś się orientuje jaka powłoka/filtr sprawia w rybim oku w samyangu że niebo zawsze wychodzi tak piękne i nie wypalone, a słońce układa się w gwiazdkę? Czy chodzi o filtr polaryzacyjny? Bo chcę to zakupić na drugi obiektyw ale nie bardzo orientuje się czego szukać....

  2. #2

    Domyślnie

    Żadna, bo na Samyanga nie ma filtrów.

    Gwiazdka ze słońca czy innych punktowych źródeł światła robi się na przesłonie obiektywu.

    A co do wyglądu zdjęcia - odpowiednia obróbka.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    a im bardziej przymknięta przesłona tym wieksza "gwiazdka"

    zaś niewypalone niebo to odpowiednio dobrana przesłona + czas naswietlania i tyle, takie podstawy podstaw fotografii.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 21-08-2013 o 12:52
    Völkchlor

  4. #4

    Domyślnie

    Proszę Was używam obu i efekty są diametralnie różne. Musi coś mieć - nie ma szans. Gwiazdka robi się nie zależnie od przysłony. A szeroki kąt i rybie oko właśnie od samyanga użyte w tych samych warunkach daje zupełnie inny efekt na niebie i słońcu, tylko nie wiem od czego i co należało by zamontować na 24-70 żeby osiągnąć to samo..

    jakby to była kwestia ustawień lub obróbki to chyba ja używając obu nie miałabym takiego problemu. i o to ni pytała...
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 22-08-2013 o 10:25 Powód: scalanie

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malwinka Zobacz posta
    Proszę Was używam obu i efekty są diametralnie różne. Musi coś mieć - nie ma szans. Gwiazdka robi się nie zależnie od przysłony. A szeroki kąt i rybie oko właśnie od samyanga użyte w tych samych warunkach daje zupełnie inny efekt na niebie i słońcu, tylko nie wiem od czego i co należało by zamontować na 24-70 żeby osiągnąć to samo..
    "Gwiazdka" zależy od przesłony i przy przymknięciu "robi się sama". Prócz przymknięcia otworu pewnie istotna jest ilość listków itp.
    W kwestii filtrów, to oczywiście są takie które dają efekt gwiazdki; są różne opcje - gwiazdy 4, 6, 8 ramienne.
    Tutaj Cokin http://www.infoto.pl/filtry-filtry-t...iazdka-x6-417s ale są też filtry nakręcane.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •