Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Dobra lampa do Nikona D90

    Witam
    Wiem że podobnych tematów było już sporo, ale zaryzykuję irytację moderatorów i podpytam.
    Jaką lampę polecacie do nikona D90 kwota +- 1000 zł.
    Jestem amatorem, Ale lubię robić fotki, i jeżeli wyszło by coś z tego więcej, to nie chciałbym od razu zmieniać lampy.
    Powiedzmy że SB 910 to ideał, a ja szukam czegoś co by posiadało główne cechy SB (może być delikatnie słabsza) , dobrze pracowało z D90, i kosztowało mniej
    Użytkowników którzy znaleźli fajną lampę do nikona D90 w dobrej cenie,- proszę pochwalcie się.
    Pozdrawiam, dzięki za info.

  2. #2

    Domyślnie

    SB 700 da się żyć
    Nikon i chroniczny brak kasy

  3. #3
    Rafallo
    Gość

    Domyślnie

    ja podobnie bo jestem amatorem, a kumpel robi wesela i nie choruje na brak kasy

  4. #4

    Domyślnie

    Ja używam Metz 50 AF-1
    http://www.metz-lampy.pl/?/content/czytaj/metz_50-af1
    Cena nowej to około 700 zł

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też jestem amatorem i też lubię pstrykać
    Mam SB-700, a czasem używam Metz 48.

    Zdecydowanie preferuję SB-700. Bardzo fajna, zgrabna lampka, z intuicyjną, szybką obsługą.

    Może SB-910 to ideał, w końcu to topowa lampa Nikona, ale miałeś ją w ręce? Najlepiej idź do sklepu i przymierz, zobacz jak się to "nosi" z D90.
    Może się okazać, że do amatorki dźwiganie tego będzie utrapieniem. Kwestia subiektywnych odczuć.

  6. #6

    Domyślnie

    ja kupiłem nissina di866 II. Lampa dobra, z D90 fajnie współpracuje, ale jak jest założona w sanki aparatu to zestaw trochę waży trzeba obiema rękami trzymać dość mocno bo powoduje moment obrotowy w kierunku obiektywu. Bez lampy da się D90 smiało utrzymać w 1 ręce, z lampą trzeba lewą ręką podpierać od dołu. Niby szczegół, ale dość mocno oddziałuje na wrażenia z posiadania lampy, a nie wyczyta się tego ze specyfikacji
    D90 + N18-105VR + N50 + N70-300 + di866II

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek_ch Zobacz posta
    ja kupiłem nissina di866 II. Lampa dobra, z D90 fajnie współpracuje, ale jak jest założona w sanki aparatu to zestaw trochę waży trzeba obiema rękami trzymać dość mocno bo powoduje moment obrotowy w kierunku obiektywu. Bez lampy da się D90 smiało utrzymać w 1 ręce, z lampą trzeba lewą ręką podpierać od dołu. Niby szczegół, ale dość mocno oddziałuje na wrażenia z posiadania lampy, a nie wyczyta się tego ze specyfikacji
    W takiej sytuacji przydaje się grip.
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

  8. #8

    Domyślnie

    Metz
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  9. #9

    Domyślnie

    Jw.
    Grip.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  10. #10

    Domyślnie

    Ja od dwóch lat błyskam Metzem 50 AF,do tej pory nie myślałem o zamianie na inną.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •