Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: filtr uv B+W

  1. #1

    Domyślnie filtr uv B+W

    Witam. Stałem się ostatnio posiadaczem (zakupiłem ma się rozumieć) filtr UV znanej i cenionej firmy B+W (tylko takich używam)
    model 82mm 010M MRC UV-HAZE SLIM. Slim - bo do szerokiego kąta. Podzielę się spostrzeżeniami - optycznie bez zastrzeżeń i czyści się cudownie, ale jest tak cienki, że nie założycie oryginalnego dekielka od obiektywu. Dodają gratis dekielek firmowy na ten filterek: Schneider-Kreuznach i nic by w tym nie było, gdyby nie fakt , że on się "nie trzyma" tego filterka i spada za każdym razem jak biore "puszkę" w rękę, zaczyna mnie to doprowadzać do irytacji w znacznym stopniu. Na dodatek nie ma już w ogóle możliwości założenia go, w przypadku założonej osłony obiektywu, nie mówiąc już o zdjęciu, gdyby się założenie jednak powiodło. Mam tak mieszane odczucia, że musiałem to napisać. Rozważcie to przed ev. zakupem, bo cena jest dość wysoka.
    Trochę szkiełek, jakieś tam ciało, i sztuczne światło.

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    To gratisowa opcja przy filtrach B+W, dekielki nie dają się założyć, a te dołączone "gumowce" gubią się niepostrzeżenie

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety taka ich przypadłość... W heliopanie slimie też mam taki pseudo dekielek dodany gratis
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #4

    Domyślnie

    No, a macie jakiś patent na taki- "zgubiony" dekielek? w sensie - co w zamian?
    Trochę szkiełek, jakieś tam ciało, i sztuczne światło.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie trzyma się, co prawda prawie na słowo honoru, podróba nikonowskiego za 6 zł. Zawsze to będzie mniejsza strata. A jak szkło będzie szło w inne ręce to przynajmniej dekielek oryginalny będzie w komplecie .
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike ferrero Zobacz posta
    No, a macie jakiś patent na taki- "zgubiony" dekielek? w sensie - co w zamian?
    B+W miało robić slim z gwintem zewnętrznym, ale nie wiem czy robią.

  7. #7

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=184783

    W końcu kupiłem za chore pieniądze tego gumowego Hoyi. Na pewno lepiej się trzymał niż oryginalny.

    Kubisie mają na stanie tylko do 72mm http://sklep.fotoabc.com.pl/index.ph...listaproduktow
    ale trzeba do nich przekręcić to sprowadzą co trzeba.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #8

    Domyślnie

    Ten dodawany dekiel z czasem niestety się trochę wyciera w środku dzięki czemu robi się luźny i lubi spadać w torbie - czasem trochę to wkurza i ja osobiście często jak szkło idzie do torby to wolę włożyć z samym filtrem bez dekla niż z założonym deklem który później spada i lubi jeszcze zostawić jakiś ślad na filtrze który trzeba czyścić.
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #9

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do "Kubisiów" obiecali, że coś spróbują zrobić.
    Trochę szkiełek, jakieś tam ciało, i sztuczne światło.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike ferrero Zobacz posta
    Witam. Stałem się ostatnio posiadaczem (zakupiłem ma się rozumieć) filtr UV znanej i cenionej firmy B+W (tylko takich używam)
    model 82mm 010M MRC UV-HAZE SLIM. Slim - bo do szerokiego kąta. Podzielę się spostrzeżeniami - optycznie bez zastrzeżeń i czyści się cudownie, ale jest tak cienki, że nie założycie oryginalnego dekielka od obiektywu. Dodają gratis dekielek firmowy na ten filterek: Schneider-Kreuznach i nic by w tym nie było, gdyby nie fakt , że on się "nie trzyma" tego filterka i spada za każdym razem jak biore "puszkę" w rękę, zaczyna mnie to doprowadzać do irytacji w znacznym stopniu. Na dodatek nie ma już w ogóle możliwości założenia go, w przypadku założonej osłony obiektywu, nie mówiąc już o zdjęciu, gdyby się założenie jednak powiodło. Mam tak mieszane odczucia, że musiałem to napisać. Rozważcie to przed ev. zakupem, bo cena jest dość wysoka.
    Niestety wada wszystkich SLIMÓW !
    NIKON - D4S + D800 i kilka słoiczków

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •