Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Nagrywarka HD

  1. #1

    Domyślnie Nagrywarka HD

    hej

    mam problem z wyborem nagrywarki HD. Przeglądam różne fora, ale ciężko mi odnaleźć to czego szukam a wymagania mam dość sprecyzowane.
    Szukam nagrywarki HD która spełni następujące warunki :
    - wejście HDMI i wyjście HDMI, (znajduję bardzo dużo bez wejścia HDMI)
    - dysk, który pomieści co najmniej 5h nagrania w FullHD,
    - wbudowany dekoder cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG4) i możliwość nagrywania sygnału od razu na dysk
    - możliwość zgrania obrazu z dysku na inny nośnik w jakości FullHD (najchętniej przez USB - funkcja to chyba USB host z tego co doczytałem)
    - obsługa audio 5.1
    - ładne napisy z polskimi znakami (wiem, że to brzmi śmiesznie ale mój poprzedni odtwarzacz DVD miał paskudną czcionkę, dodatkowo żółtego koloru i krzaczkami zamiast polskich liter )
    - nie jest to koniecznie, ale wolałbym jakby nagrywarka była Samsunga, ponieważ 3 pozostałe urządzenia z którymi będzie współpracować też są marki Samsung i mógłbym używać 1 pilota

    generalnie problem jest z MPEG4. Wiele aukcji na allegro jest opisanych jakoby nagrywarka posiadała dekoder cyfrowej telewizji naziemnej, ale po poszukiwaniach na forach okazuje się, że tylko MPEG2 i u nas w PL nie zadziała.

    Z góry dzięki za propozycje
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  2. #2

    Domyślnie

    O! Jak znajdziesz, to się podziel wiedzą

    Generalnie jest z tym problem, głównie ze względu na HDCP. Po prostu nadawcy nie życzą sobie nagrywania. Dlatego raczej zapomnij o wejściu HDMI.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmm.... no to jak się nagrywa sygnał HD bez HDMI? Przecież po cinchach nie leci HD...

  4. #4

    Domyślnie

    no właśnie jak czytam opinie to wiele ludzi po zakupie jest rozczarowanych, bo dekoder HD niestety leci do nagrywarki po zwykłym kablu i nici z HD
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  5. #5

    Domyślnie

    I o to chodzi, bo nie wolno nagrywać. Nawet gdybyś miał nagrywarkę z wejściem HDMI i podłączył np. do dekodera, to nie nagrasz. HDCP nie pozwoli, w najlepszym przypadku dostaniesz sygnał SD. Dlatego są dekodery czy telewizory z wbudowanym dyskiem. Możesz sobie nagrać, ale nie zgrasz na inny nośnik.

    Jak ktoś ma sygnał DVB-T, to najprościej kupić tuner z możliwością nagrywania na USB. Potem na komputerze można taki plik przerobić.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Da się ale to trochę kosztuje.
    Jedna z tańszych opcji to karta black magic intensity ok $200
    Do tego coś do ściągnięcia hdcp i będzie pan zadowolony.

    Łatwiejsze rozwiązanie to nagrywać HD z sygnału component. Black magic też na karty tego rodzaju dostępne.

    Można też się pokusić o urządzenia firmy Data video, które mają kieszenie na HDD

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Prawie nad morzem
    Posty
    51

    Domyślnie

    a może HTPC ??
    jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Hmmm.... no to jak się nagrywa sygnał HD bez HDMI? Przecież po cinchach nie leci HD...
    VGA, Component (3x chinch ), DisplayPort...

    Jak ktoś ma sygnał DVB-T, to najprościej kupić tuner z możliwością nagrywania na USB. Potem na komputerze można taki plik przerobić.
    A po co przerabiać? Większość tunerów zgrywa plik .ts lub .m2ts (czyli po prostu nagrywa strumień transportowy bez żadnej konwersji), każdy player powinien to łyknąć. Sygnał jest już skompresowany, więcej się z niego nie wyciśnie. Co najwyżej można zamienić kontener na np. .mkv jak ktoś ma ochotę, trwa to góra minutę.
    Ostatnio edytowane przez costi ; 22-07-2012 o 02:39
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  9. #9

    Domyślnie

    wybór niemal na pewno padnie na Ferguson Ariva 250 Combo.
    Nie ma wejścia HD, ale czyta karty płatnych TV - po prostu przełożę z dekodera na czas nagrywania.
    Czyta zewnętrzne dyski - podepnę jakiś większy dysk na stałe, jak się skończy miejsce to zgram na płytki.
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Yyy, to zależy, bo z tego co wiem, n np. nie współpracuje raczej z innymi dekoderami n-ki. Z C+ i CP chyba nie ma tego problemu.
    Nikon D7100 | D60 | S10-20/4-5.6 | S17-50/2.8 | N18-105/3.5-5.6 VR | N55-300/4.5-5.6 VR | SB-700 | i inne

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •