Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie [F1_2012] 01 GP Australii

    Witam po przerwie.

    Ostatnio byłem trochę zajęty oglądaniem wyścigów V8Supercars (Adelaide) oraz Nascar (Daytona/Phoenix/Las Vegas) więc się trochę ociągałem z nowym wątkiem o F1 w 2012. Skoro jednak pierwszy wyścig królowej (?) motosportu puka w ekrany telewizorów trza coś, poza wprowadzeniem do wyścigu, naskrobać co niniejszym czynię.

    Lista startowa przedstawia się następująco:

    1. Sebastian Vettel (GER) - Red Bull-Renault
    2. Mark Webber (AUS) - Red Bull-Renault
    3. Jenson Button (GBR) - McLaren-Mercedes
    4. Lewis Hamilton (GBR) - McLaren-Mercedes
    5. Fernando Alonso (ESP) - Ferrari
    6. Fellipe Massa (BRA) - Ferrari
    7. Michael Schumacher (GER) - Mercedes
    8. Nico Rosberg (GER) - Mercedes
    9. Kimi Raikkonen (FIN) - Lotus-Renault
    10. Romain Grosjean (FRA) - Lotus-Renault
    11. Paul di Resta (GBR) - Force India-Mercedes
    12. Nico Hulkenberg (GER) - Force India-Mercedes
    14. Kamui Kobayashi (JAP) - Sauber-Ferrari
    15. Sergio Perez (MEX) - Sauber-Ferrari
    16. Daniel Ricciardo (AUS) - Toro Rosso-Ferrari
    17. Jean-Eric Vergne (FRA) - Toro Rosso-Ferrari (debiutant)
    18. Pastor Maldonado (WEN) - Williams-Renault
    19. Bruno Senna (BRA) - Williams-Renault
    20. Heikki Kovalainen (FIN) - Caterham-Renault
    21. Vitaly Pietrow (RUS) - Caterham-Renault
    22. Pedro de la Rosa (ESP) - HRT-Cosworth
    23. Narain Karthikeyan (IND) - HRT-Cosworth
    24. Timo Glock (GER) - Marussia-Cosworth
    25. Charles Pic (FRA) - Marussia-Cosworth (debiutant)

    Renault obecnie zwie się Lotus-Renault.
    Lotus obecnie zwie się Caterham.
    Virgin obecnie zwie się Marussia.

    Bruno Senna zastąpił Rubensa Barrichello, który w obecnym sezonie by się nie nudzić będzie się ścigał w IndyCar, która w związku z wymianą bolidów i wprowadzenia nowych dostawców silników (Honda, Chevrolet, Lotus) zapowiada się ciekawie.

    Jarno Trulli został całkiem niedawno zastąpiony Pietrowem. Witek jest przekonany, że Caterhamowi chodzi o jego umiejętności rozwoju bolidu, a nie o jego pieniądze

    Liuzzi miał ważny kontrakt z HRT, ale w między czasie zmienił się właściciel i kontrakt stał się nie ważny...

    Co się zaś tyczy Roberta Kubicy to zapewne wszyscy zainteresowaniu już wiedzą, że śmigał sobie kartem, jak i swoją Fabią WRC.
    Najnowszy Autosprint zdradza, że Robert Kubica odbył pierwsze nocne testy jesienią na torze Castelletto di Branduzzo, jeszcze przed ostatnią operacją ręki. To prawdopodobnie po tych przejazdach podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia kolejnego zabiegu (źródło)

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Kolejność wyścigów wygląda zaś następująco:

    01 - GP Australii - Albert Park (16-18 marzec)
    02 - GP Malezii - Sepang (23-25 marzec)
    03 - GP Chin - Shanghai (13-15 kwiecień)
    04 - GP Bahrainu - Sakhir (20-22 kwiecień)
    05 - GP Hiszpani - Catalunya (11-13 maj)
    06 - GP Monaco - Monte Carlo (24-27 maj)
    07 - GP Kanady - Montreal (08-10 czerwiec)
    08 - GP Europy - Walencja (22-24 czerwiec)
    09 - GP Wielkiej Brytanii - Silverstone (6-8 lipiec)
    10 - GP Niemiec - Hockenheim (20-22 lipiec)
    11 - GP Węgier - Hungaroring (27-29 lipiec)
    12 - GP Belgii - Spa Francorchamps (31 sierpień - 02 wrzesień)
    13 - GP Włoch - Monza (07-09 wrzesień)
    14 - GP Singapuru - Marina Bay (21-23 wrzesień)
    15 - GP Japonii - Suzuka (05-07 październik)
    16 - GP Korei Płd. - Yeongan (12-14 październik)
    17 - GP Indii - Buddh Int. Circuit (26-28 październik)
    18 - GP Abu Dhabi - Yas Marina (02-04 listopad)
    19 - GP USA - Austin (16-18 listopad)
    20 - GP Brazylii - Interlagos (23-25 listopad)

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Tyle tematem wstępu do sezonu, przechodzimy teraz do sedna. Przed nami 2012 FORMULA 1 QANTAS AUSTRALIAN GRAND PRIX na torze Albert Park. "Będziemy" śmigać po tym obiekcie po raz 15.

    Tradycyjny rzut okiem na układ toru:



    (pełny diagram)

    oraz na zdjęcie z wysoka:



    (37°50'49.25" S, 144°58'12.71" E)

    Trochę danych technicznych (w nawiasach dane dotyczą poprzedniej, pierwszej wersji toru):

    Długość toru: 5303 m (5302(!) m)
    Ilość okrążeń: 58
    Dystans wyścigu: 307.574 km (307.516 km)
    Pierwsze Grand Prix: 1998 (1996)
    Ostatnie Grand Prix: 2011 (1997)
    Ilość wyścigów GP F1: 14 (2)
    Lata w cyrku F1: 1998-2011 (1996-1997)

    DRS:
    2 strefy z jednym pomiarem.
    Pomiar: na wejściu w zakręt nr 14
    Aktywacja: 1 - pomiędzy zakrętami 16 i 1 (prosta start/meta); 2 - pomiędzy zakrętami 2 i 3.

    Osobiście uważam, że druga strefa jest nie potrzebna w tym miejscu, gdzie dość często dochodzi do manewrów, a obecnie będzie to za łatwe. Za jakiś czas kierowcy się przeniosą na konsole co będzie skutkowało zwiększeniem bezpieczeństwa, ograniczeniem kosztów jak i poprawieniem widowiska

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Pierwszy zwycięzca:

    1998 - Mika Hakkinen (McLaren MP4/13-Mercedes PO 110G 3.0 V10) 1:31'45.996 hrs. 201.102 km/h.
    (1996 - Damon Hill (Williams FW18/Renault RS8 3.0 V10) 1:32'50.491 hrs. 198.736 km/h.)

    Ostatni zwycięzca:

    2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:29'30.259 hrs.206.184 km/h.
    (1997 - David Coulthard (McLaren MP4/12-Mercedes FO 110E 3.0 V10) 1:30'28.718 hrs. 203.926 km/h.)

    Najlepszy czas Pole Position:

    2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'23.529 min. 228.552 km/h.
    (1997 - Jacques Villeneuve (Williams FW19/Renault RS9 3.0 V10) 1'29.369 min. 213.577 km/h.)

    Rekord Toru (rekordowe Fastes Lap)

    2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 V10) 1'24:125 min. 226.933 km/h.
    (1997 - Heinz-Harald Frentzen (Williams FW19/Renault RS9 3.0 V10) 1'30:585 min. 210.710 km/h.)

    ------------------------------------

    Wyniki poprzedniego wyścigu:



    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Harmonogram:

    Piątek, 16 marca 2012 r:

    1 trening: 02:30 - 04:00
    2 trening: 06:30 - 08:00

    Sobota, 17 marca 2012 r:

    3 trening: 04:00 - 05:00
    Kwalifikacje: 07:00

    Niedziela, 18 marca 2012 r:

    Wyścig: 07:00


    Dostępny będzie live timing oraz dla niemających dostępu do TV streamy w sieci, do wyszperania m.in.:

    http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/, http://www.meczyki.pl/.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Z wideoteki YT:



    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nie byłbym sobą gdybym nie agitował za V8 Supercars, tym bardziej że podczas GP Australii odbędą się 3 towarzyszące wyścigi o kaskę ($500,000), nie o punkty

    1 wyścig (1594.53 MB) na torze ulicznym Adelaide (gorąco polecam).

    2 wyścig (1632.33 MB) - ten słabszy od pierwszego, taki bardziej jak F1

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Zapraszam.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-03-2012 o 11:52 Powód: marzec->marca
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #2

    Domyślnie

    Numeru trzynastego nikt nie ma?
    Krzysztof Paszkiewicz

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Numeru trzynastego nikt nie ma?
    Nikt nie jest taki odważny

    EDYTA: Znalazłem takie info: "Numer 13 nie zostaje przydzielony od roku 1974. Wcześniej przydzielany był czasami według uznania organizatorów wyścigów."

    EDYTA2: Jeśli mnie pamięć nie myli, to żaden Brazylijczyk nie będzie jeździł z numerem 24, bo to numer homo jest Pamiętam jak Christian Fittipaldi w 1992 roku numer przed sezonem zmieniał.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 14-03-2012 o 20:45
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #4

    Domyślnie

    Świetnie przedstawione, dobre komentarze i tak będzie przed każdym GP? Po treningach/kwalifikacjach/wyścigu też coś będziesz pisać?

  5. #5

    Domyślnie

    Przed każdym wyścigiem będzie tak jak widzisz. Poza tym w miarę możliwości czasowo-porowych zamieszczam wyniki treningów, kwalifikacji i wyścigu. Jakby się coś długo nie pojawiały zawsze się znajdzie dobra dusza co zamieści. Poza tym wątek jest użyszkodników więc komentarze, opinie mile widziane.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  6. #6

    Domyślnie

    Nawet jak będzie wiało nudą jak w sezonie 2011, to z niecierpliwością czekam start sezonu i tą całą otoczkę .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schwepes Zobacz posta
    Nawet jak będzie wiało nudą jak w sezonie 2011, to z niecierpliwością czekam start sezonu i tą całą otoczkę .
    W oczekiwaniu na start naprawdę polecam pierwszy wyścig V8SC. Jest akcja i otoczka Nie mogłem się doczekać, ale pierwszy wyścig wynagrodził mi rozłąkę F1 staje się coraz nędzniejsza ale jednak dalej przyciąga, choć szczerze mówiąc nie wiem co. Chyba tylko ta prędkość i hałas... Bardziej czekam na nowy sezon IndyCar (start 25 marca).
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rozkosznie Zobacz posta
    Świetnie przedstawione, dobre komentarze i tak będzie przed każdym GP? Po treningach/kwalifikacjach/wyścigu też coś będziesz pisać?
    Toć taka tradycja tu jest. Są relacje w trakcie wyścigów.
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    (...) Są relacje w trakcie wyścigów.
    Były. Ale kto wie, może wrócą, przecież komentator się chyba na forum znowu pojawił

    EDYTA: Odnośnie Barrichello i IndyCar:


    EDYTA2: W F1 w tym sezonie w modzie będą garby na nosie:

    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 14-03-2012 o 21:43
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #10

    Domyślnie

    Serial F1 czas zacząć. Nie mogę się doczekać niedzielnego wyścigu. Ciekawe co pokaże lotus.
    Body+szkło


    www.mpastuszak.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •