Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D60 vs D80 - szumy??

    Witam , naczytałem się sporo o tych dwóch body i wychodzi na to że D60 trochę mniej szumi od D80. Konkretne pytanie brzmi , czy do ISO 800 i formatu A4 te szumy będą się różniły w sposób widoczny???, ma ktoś z kolegów takie porównanie?? Zależy mi na małych szumach do tego ISO , lecz ergonomia D80 i parę innych dodatków mówi sama za siebie, nie ujmując D60.Jeżeli ma ktoś konkretne porównania to będę wdzięczny, pozdrawiam.
    Nikon D7200 , S 17-70mm , T 150-600 , T 70-300mm , SB 900 .

  2. #2

    Domyślnie

    Ale D60 ma przeciez matryce z D80, tylko jest mlodszy. Raczej by Nikon nie robil drugiej matrycy 10mln pix specjalnoe do D60, jak juz taka mial w D80. Wiem jak szumi D60, nie mialem D80.
    Ale te matryce pod wzgledem szumu rozni tylko I wylacznie to, ze D60 wyszedl pozniej, dostal nowszy soft, procesor,poprawili mu troche redukcje szumow programowo. Po za tym D60 to puszka dla osob ktore dopiero przesiadaja sie z kompakta na lustro. I maja moec ladne jpg niejako na wyjsciu. D80 to juz powiedzmy puszka dla ambitniejszego I bardziej zaawansowanego amatora.

    Ale podsumowujac. Jak wezmiesz rawa z D60 I D80, to ka obstawiam ze roznica bedzie pomijalna.
    I tu I tu mamy CCD z 10mln pix, ktore nie dzieli jakis dlugi okres czasu od powstania. Cudow nie ma.
    Na pewno zalety D80 (ergonomia, srubokret, liczba pol af, gorny lcd....itp). Sa o wiele wiecej warte niz jakas ledwie mierzalna roznica w szumach, o ile jest.

    Zasadniczo mozna by tak samo zadac pytanie, czy bardziej szumi D90 czy D300, a to przeca te same matryce.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 25-02-2012 o 13:23
    Fuji S5Pro / F801 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 /
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki , potwierdziłeś moje rozmyślania
    Nikon D7200 , S 17-70mm , T 150-600 , T 70-300mm , SB 900 .

  4. #4

    Domyślnie

    w d60 chyba jednak jest nowsza matryca niż w d80... ale to tak na marginesie, w praktyce w obu puchach iso 800 jest do dupy...
    D800 | D60 + Grip | N18-55VR | N70-300VR | N28/1.8 | N35/1.8 | N85/1.8 | N24-70/2.8 | SB-900 | + gadżety
    www.rafalwisniewski.com.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unicode Zobacz posta
    w d60 chyba jednak jest nowsza matryca niż w d80... ale to tak na marginesie, w praktyce w obu puchach iso 800 jest do dupy...
    Jest taka sama.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam!

    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rand3%29/Nikon

    Proszę dokładnie przeczytać zakładkę "specs". Fizyczne wielkości jak i liczba pixeli jest różna w D80 i D60.

    Matryce z D200 i D80 też są różne, choć tu na forum pisano, że to te same.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #7

    Domyślnie

    Na moje oko D60 ma około 1EV przewagi nad D80, czyli iso800 z D60 wygląda prawie tak samo jak iso400 z D80. Dodatkowo D60 ma też normalny, tzn. nie prześwietlający, pomiar matrycowy i produkuje naprawdę dużo lepsze pliki jpg prosto z puszki.

  8. #8

    Domyślnie

    Zgodzę się z przedmówcą - jeżeli chodzi o jpgi to D60 jest wyraźnie lepszy na wyższym iso od D80...Tak wiem to oprogramowanie ale takie są fakty...podobnie było kiedyś z D70 i D50 niby wszystko takie same ale jpgi z D50 na 800 iso były mniej zaszumione i przyjemniejsze w odbiorze... Oczywiście uważam że rozkładanie tego na czynniki pierwsze nie ma sensu...Do robienia zdjęć na wakacjach i u cioci na imieninach wziąłbym D60... to niedoceniany aparat...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Witam!

    Fizyczne wielkości jak i liczba pixeli jest różna w D80 i D60.
    tak właśnie myślałem


    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    to niedoceniany aparat...

    niedoceniany ponieważ to był jeden z pierwszych modeli nikona który wyszedł bez silnika i przez większość osób był określany jako "kastrat nie warty uwagi". Obecnie obiektywy z af-s już nie są postrzegane jako badziew, a powoli stają się standardem. Swoim d60 zrobiłem około 40k zdjęć i jakoś mnie nigdy nie zawiódł, ogólnie jestem z tej puszki bardzo zadowolony
    D800 | D60 + Grip | N18-55VR | N70-300VR | N28/1.8 | N35/1.8 | N85/1.8 | N24-70/2.8 | SB-900 | + gadżety
    www.rafalwisniewski.com.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unicode Zobacz posta
    (...)w praktyce w obu puchach iso 800 jest do dupy...
    Dlaczego? Dla mnie iso800 w D80 jest w pełni używalne i na wydruku A4 szum mi nie przeszkadza. Niestety każdy zwraca uwagę na co innego i dla mnie mały szum i akceptowalne iso mogą być zupełnie inne niż dla Ciebie.
    Dziwnym nie jest

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •