Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Co po D3000?

  1. #1

    Domyślnie Co po D3000?

    Witam
    Planuję zmianę body. Póki co od 2 lat robię zdjęcia Nikonem D3000 z kitem 18-55 i kilkoma manualnymi szkłami.
    Postanowiłem kupić jakąś używkę w miarę niewielkim przebiegiem. Aparat głownie pod portret. Cena, myślę że do 1500 zł.
    W kręgu zainteresowań:
    -Fuji s3 pro
    -Fuji s2 pro
    -D70s
    -D100
    -D80
    Który Waszym zdaniem okaże się najlepszym wyborem i dlaczego?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy na pewno warto zmieniać puszkę? Tym bardziej, że ma być pod portret więc: potrzebujesz większej wygodniejszej puszki? wiekszych używalnych iso? raczej nie...silnika w body? Pewnie tak, ale...są już 3 fajne stałki z silnikami, 35 1.8 50 1.8 i już wkrótce na półkach portretówka 85 1.8 af-s na która bym właśnie polecił Ci wydać kasę. Dlaczego? Bo jak kupisz jakikolwiek z wymienionych aparatów i podczepisz 18-55, czy nawet jakieś szkła manualne jakie masz, to nie uzyskasz tego co z d3000 i 85 1.8 z którą będziesz mieć do tego autofocus. Ewentualnie jest też 50 1.4 af-s która też mieści się w budżecie i Twój aparat odżyje na nowo z dobrą stalka.
    Ale to tylko moja opinia, nie napisałeś co Cię ogranicza w d3000 stad tylko przypuszczenia moje.

  3. #3

    Domyślnie

    -Mały wizjer przez co w przypadkach gdy ostrze manualnie jest uciazliwe
    -Brak silnika AF i chcacy miec Af to zamiast kupic np. 50/1.8 D musialbym wydac kilka stów wiecej na wersje G
    -Szumy ale jesli o to chodzi to pewnie w wymienionych przezemnie puszkach wygląda to podobnie jak w D3000
    -Waga. Lubię cięższe aparaty a D3000 jest mały i lekki jak zabawka

  4. #4

    Domyślnie

    No to d80 jako najnowsza konstrukcja z wymienionych , no ale dalej wydasz budżet na aparat i nie będzie fajnego jasnego szkiełka ;> ale będzie puszka z lepszym wizjerem, silnikiem af, cięższa, szumy podobne
    Albo...d70s za 600 zł szukać i używka 85 1.8 D, też da ciekawe rezultaty, mały wyświetlacz może co najwyżej przeszkadzać.

  5. #5

    Domyślnie

    Przy takim budżecie, odrobinie cierpliwości i farta kupisz D90 z sensownym przebiegiem. Za kasę ze sprzedaży D3000 będziesz mógł kupić 85/1.8D, zostanie Ci jeszcze 18-55 na "nieportretowe" okazje.

  6. #6

    Domyślnie

    W planowanym budżecie powinieneś się też zmieścić z D200 (dziś poszła zadbana sztuka na allegro za 1300pln) ..tutaj masz pomiar ekspozycji do swojej szklarni maualnej ..a jeśli portret, to chyba wybór optymalny.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  7. #7

    Domyślnie

    O D200 tez myslalem ale cena która teraz podales mnie zaskoczyła.

  8. #8

    Domyślnie

    ..jak powiedział Ebeb - wystarczy odrobina cierpliwości i farta a D90 czy D200 są w Twoim zasięgu. Sam niedawno kupiłem D90 z dodatkami za 2,1k, ..po pozbyciu się szpargałów puszka wyszła ok. 1,35k.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  9. #9

    Domyślnie

    Zapomina się ,że wersje AF-s są generalnielepsze niż "starsze" odpowiedniki- a ponoć lepiej kupowac lepsze szkła niz puszke... Ale jeśli przeszkadza Ci "małość" body to myślałbym o D200.
    D5100//// 18-105VR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    Zapomina się ,że wersje AF-s są generalnielepsze niż "starsze" odpowiedniki- a ponoć lepiej kupowac lepsze szkła niz puszke... Ale jeśli przeszkadza Ci "małość" body to myślałbym o D200.
    Daj spokój już z tym "generalnie" bo więcej prawdy będzie jeśli napiszę że generalnie bardziej plastikowe są te nowsze i generalnie pewnie krótszą żywotność będą miały przy generalnie sporo wyższej cenie.
    Jeśli zostawić 50tki (bo pewnie te będą Twoim koronnym argumentem dla generalnie) to z budżetowych które są tak "generalnie" lepsze i jaka jest różnica cenowa? Podaj mi odpowiedniki z AF-S dla 24/2.8D, 28/2.8D, 60/2.8, 105/2.8D (to pewnie akurat mało budżetowe ale ładnie pokaże skok "jakościowy" i cenowy), 85/1.8D z cenami.
    D90, 18-105, 35/1.8G, 105/2.8VR, SB700 i ... zenit ET ze szklarnią

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •