Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Ponieważ nie znam tego aparatu podpowiem ogólnie

    AF można wyłączyć na dwa sposoby
    1) na obiektywie przełącznikiem AF A / M - o ile taki na danym obiektywie jest.
    2) W puszce, albo specjalnym przełącznikiem AF A/M ub jak aparat ma tryby autofocusa to AF M/S/C (ale nie pokrętłem na górze aparatu gdzie masz MASP i programy tematyczne to jest do czego innego), lub jak ktoś napisał gdzieś w MENU aparatu przełączasz AF A/M.

    Sprawdź zanim oddasz do serwisu, lub idź do jakiegokolwiek sklepu foto, lub serwisu i zapytaj kogoś kto się zna.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rowik11 Zobacz posta
    po prostu nic sie nie dzieje kiedy probuje zrobic zdjecie nawet na pelnym automacie.
    A co to ma wspólnego z af i obiektywem? To pomiar światła.
    A to, że autor będąc początkującym fotografem, mógł ustawić aparat na zieloną ikonkę aparatu na pokrętle twierdząc, że to tryb pełnej automatyki zapominając o przełączniku na obiektywie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    A to, że autor będąc początkującym fotografem, mógł ustawić aparat na zieloną ikonkę aparatu na pokrętle twierdząc, że to tryb pełnej automatyki zapominając o przełączniku na obiektywie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
    Czytanie ze zrozumieniem moich wypowiedzi i oczywiście czytanie ze zrozumieniem instrukcji obsługi przez autora.

    Dalej uważam, że cieżko jest pomylić pomiar światla (kółeczko z zielonym znaczkiem P,S,A,M i programy tematyczne) i działanie af [(auto fokus) automatyczne ostrzenie].

    Robiąc 3 godzinne sesje trudno posądzić kogoś o brak podstawowych wiadomości. Zakładając taki wątek autor spodziewał sie diagnozy na odległość? Tak trudno sprawdzić ustawienia w puszcze i obiektywie? Można jeszcze sprawdzić z inną puszką czy zapiąć inny obiektyw( kolegi, koleżanki, można ew. w sklepie).

    Cytat Zamieszczone przez rowik11 Zobacz posta
    ...Po za tym w czasie wciskania do Polowy przycisku do robienia zdjecIa kiddy to powinno nastapic automatyczne zlapanie ostrosci na obiekcie fotografowanym slychac cichy pisk polaczony z cichym jednak slyszalnym dzwiekiem pracy aparatu...
    Jeżeli jest wyłączony af na body lub szkle to aparat i szkło nie powinno wydawać żadnych dźwięków. Więc jeżeli jest gwarancja to serwis na Postepu. No, ale może ja się nie znam...

  4. #14

    Domyślnie

    To jest VR, więc może wydawać dźwięki. Ale takie same dźwięki powinny być w trybie M (ostrości).
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    To jest VR, więc może wydawać dźwięki. Ale takie same dźwięki powinny być w trybie M (ostrości).
    Powinno być: "Jeżeli jest wyłączony af i vr na body lub szkle..." Dalej juz powinno być ok.

  6. #16

    Domyślnie

    nie chodziło mi o "diagnoze" na odległość bo wiem że to dosyć trudne, chodziło mi raczej czy któryś z bardziej doświadczonych posiadaczy Nikona miał podobny problem. Aparat jest ustawiony na automacie oraz jego obiektyw także sprawdzałem kilkakrotnie. Problem w tym że przy PEŁNYM (tj. aparat i obiektyw) automacie, nie jest łapana kompletnie ostrość. Słychać jakiś dźwięk którego wcześniej ni było przy normalnej pracy jest to strasznie cienki pisk prawie nie słyszalny ale kiedy się zbliży aparat do ucha to to słychać. Aparat robi "normalnie" zdjęcia, da się ustawić ostrość przy manualu i wychodzą jak powinny jednak kwestia tego automatu mnie niepokoi. Aparat nigdy mi nie upadł ani nic z tych rzeczy, więc to dosyć dziwna sprawa.
    Nie ma chyba wyjścia podjadę na Postępu, i tam raczej powinni coś z tym zrobić.
    Z góry dziękuje za wszelkie pomocne odpowiedzi i za szybką reakcje.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •