Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Takumar 1,4/50

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Zagwiździe
    Posty
    95

    Domyślnie Takumar 1,4/50

    Zakupiłem niedawno Takumara 1,4/50. Moje pytanie brzmi: jaki powinienem zakupić adapter aby ostrzył mi na nieskończoność? Jeżeli pojawił sie wczesniej taki temat to podajcie proszę linka. Pozdrawiam
    i tak warto żyć...

  2. #2

    Domyślnie

    z soczewką, co niestety wiąże się z utrata jakości

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Zagwiździe
    Posty
    95

    Domyślnie

    Jak duża może być strata na jakości?
    i tak warto żyć...

  4. #4

    Domyślnie

    spora, min spadek ostrości to dodatkowy element optyczny w dodatku nie najlepszej jakości dlatego też wolałbym jeśli brak nieskończoności Ci nie przeszkadza przejściówkę bez nieskończoności.
    Można też przejustować obiektyw jeśli się da to zrobić odwracalnie bo szkoda niszczyć takie szkło, a najlepiej kup jakiegoś cyfrowego Pentaksa, tam bez kombinacji ze szkłami m42 wszystko będzie działało jak trzeba

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez józef Zobacz posta
    Zakupiłem niedawno Takumara 1,4/50. Moje pytanie brzmi: jaki powinienem zakupić adapter aby ostrzył mi na nieskończoność? Jeżeli pojawił sie wczesniej taki temat to podajcie proszę linka. Pozdrawiam
    1. Na jakim body chcesz używać tego Takumara? 2. Jaki bagnet ma ten Takumar?

    Jeśli tzw. odległość rejestrowa systemu z bagnetem obiektywu jest mniejsza od odległości rejestrowej systemu z bagnetem body to nie uzyskasz ostrzenia tym obiektywem na tym body na nieskończoność - chyba, że użyjesz przelotki z dodatkową soczewką.

    Niestety Nikon F ma dość dużą odległość rejestrową - 46,5mm - więc obiektywy od systemów takich jak OM, M42, Pentax-K, Canon, Minolta .... nie będą ostrzyły na nieskończoność.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Zagwiździe
    Posty
    95

    Domyślnie

    Podpinam go pod d200, a mocowanie obiektywu jest na m42
    i tak warto żyć...

  7. #7

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odgrzać kotleta.... udało się coś zdziałąć z Takumarem ?
    Czarny pasek na żółto haftowany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •