Programowanie może wydawać się trudne, ale gdy zaczynasz już programować (na początku z instrukcją) to dopiero sobie uświadamiasz jakie to dziecinnie proste.
Szukaj
Programowanie może wydawać się trudne, ale gdy zaczynasz już programować (na początku z instrukcją) to dopiero sobie uświadamiasz jakie to dziecinnie proste.
Początkowo też byłem zainteresowany takim adapterem ale... Jeśli ten chip trzeba programować pod każdy obiektyw to dla wygody trzeba kupić do każdego obiektywu jeden adapter - i rodzi się pytanie czy się opłaca. 50 Nikkora kosztuje 350 - 500 zł (używany/nowy), 35 nowy 750 zł... Pytanie jakie chcesz podpinać obiektywy?! Ja po prostu zrezygnowałem z tego pomysłu.
Co ty wypisujesz? Nawet nie sprawdziles, jakie to proste.
Natomiast trudno sie nie zgodzic z tym, ze ten chip sporo podraza cala impreze. Trzeba dokladnie przeliczyc, czy sie oplaca. Czy te stalki sa tego warte. Malo jest m42, dla ktorych warto nikonowskiego dandeliona miec.
Pod nikonowskie manuale nie kupowalbym wcale, bo trzeba ciac mocowanie obiektywu i wtedy to jest droga impreza.
Nie rozumiem ironii kolego... Czego nie sprawdziłem? Nigdy nie miałem lustra, jak zobaczyłem Heliosa i koszt 150 zł to byłem pozytywnie zaskoczony i nie zdawałem sobie sprawy, że nie mierzy światła, że nie ma AF, że to i tamto... Wiem, że jesteś PRO ELO ELO młodzieżowo fajny ale ironie sobie darujZamieszczone przez pioter m;2568403[B
EDIT - nie sprawdziłem programowania? Podejrzewam, że mając z 2 - 3 stałki i zmieniając je na wypadzie programowanie będzie uciążliwe...
Ostatnio edytowane przez Mazzi ; 17-10-2011 o 09:54
Dobra sytuacja wygląda tak: decyzja padła na adapter bez chip'u i teraz pozostaje pytanie soczewka czy bez? Może znalazł ktoś w necie zdjącia porównawcze z jednego obiektywu robione adapterem z i bez soczewki?
Bez soczewki masz obraz bez mydlenia, tak, jakbyś miał sam obiektyw ale nie wyostrzysz na nieskończoność (część obiektywów m42 można jednak wyjustować). Z soczewką masz mydło od pełnej dziury i aby uzyskać obraz w miarę, to musisz przymknąć przesłonę o dwie działki. Moim zdaniem nie warto brać z soczewką.
... i pamiętaj, że manualne ostrzenie to dość losowe poczynania, skazane wielokrotnie na ominięcie punktu ostrzenia
zwłaszcza, jeżeli punkt np. dziecię lub inny szkodnik szybko biega!
Tutaj jest... podpis
Mam kilka obiektywów ze starego zenita. A o manualnych nikonach to ja dobrze wiembędzie to kolejny zakup. Dzięki wszystkim za rady.
Skontaktuj się z nami