Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1040

Wątek: D5100

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Pewnie włączyłeś wstępne podnoszenie lustra. Fotka jest robiona po jednej sekundzie od podniesienia lustra.
    Gdy robisz fotki z długimi czasami, zapobiega to ewentualnym wstrząsom powodowanych przez szybkie podnoszenie lustra.
    W d5100 nie ma takiej funkcji ja wstępne podnoszenie lustra
    Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikar39 Zobacz posta
    W d5100 nie ma takiej funkcji ja wstępne podnoszenie lustra

    Ustawienia osobiste -> D4 ->Tryb opóźnienia ekspozycji
    Chyba jednak jest

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomLight Zobacz posta
    Ustawienia osobiste -> D4 ->Tryb opóźnienia ekspozycji
    Chyba jednak jest
    Ale to nie jest to samo w podnoszeniu lustra sam kotrolujesz jak dlugo lustro jest podniesione a w trybie ekspozycji opóźnienie masz 1s
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikar39 Zobacz posta
    W d5100 nie ma takiej funkcji ja wstępne podnoszenie lustra
    Widać nie miałeś tej puszki w ręku, a wypowiadasz się.

    Menu / Menu ustawień osobistych. Pozycja „d4” Tryb opóźnienia ekspozycji.
    I opis tej funkcji w aparacie
    „Wybierz ustawienie „Włączone”, aby opóźnienie wyzwalania migawki wynosiło około 1 sekundę po podniesieniu lustra. Pozwala to ograniczyć wpływ drgań powodowanych podnoszeniem lustra.”
    W instrukcji obsługi strona 162
    Ostatnio edytowane przez Polikon ; 24-08-2011 o 15:23
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Widać nie miałeś tej puszki w ręku, a wypowiadasz się.

    Menu / Menu ustawień osobistych. Pozycja „d4” Tryb opóźnienia ekspozycji.
    I opis tej funkcji w aparacie
    „Wybierz ustawienie „Włączone”, aby opóźnienie wyzwalania migawki wynosiło około 1 sekundę po podniesieniu lustra. Pozwala to ograniczyć wpływ drgań powodowanych podnoszeniem lustra.”
    W instrukcji obsługi strona 162
    Akurat tak się składa że mam i nie jest tak samo jak d7000
    Ostatnio edytowane przez ikar39 ; 24-08-2011 o 21:52
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikar39 Zobacz posta
    Akurat tak się składa że mam i nie jest tak samo jak d7000
    To chyba nie jest powód, aby ludzi wprowadzać w błąd.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  7. #7

    Domyślnie

    witam, jestem nowy i nawet nie mam pytan (jeszcze).. chce kupic moje pierwsze lustro i mialem na poczatku dylemat co to mialoby byc, myslalem nad 500-600D, D3100-D5000 i jakis czas temu natrafilem na jednym forum na temat D90vsD5100 i zaczalem szperac... trafilem tez do was (przeczytalem 72str tego tematu i kilka innych m.in. fatmana o D7k) i chcialem podziekowac... bo to dzieki wam moj wybor padnie jednak na D5100.

    choc odrobine sklamalem.. mam pytanie dotyczace szkla, chce kupic body only i do tego na poczatek jako cos uniwersalnego "Nikon AF-S DX 18-200mm f3.5-5.6G ED VRII" i za jakis czas to prawdopodobnie do macro jedno szklo i mysle o tym "Nikon AF-S VR 105mm f2.8G IF-ED" i tu moje pytanie czy to dobry wybor (napewno bede fotografowal - gdy juz to ogarne bo jestem calkowicie zielony - krajobrazy, zwierzeta ...i cos co mnie ciagnie do fotografi i zapiera mi zawsze dech w piersiach to makro! pewnie jakies portrety sie pojawia, ale nie bedzie to raczej moj glowny temat).

    pozdrawiam all

  8. #8

    Domyślnie

    Zoom Nikon AF-S 18-200mm miałem kiedyś okazję przetestować > same pozytywne wrażenia. Dzięki niemu sprawdzisz jakich ogniskowych będziesz używać najwięcej i w jakie szkła iść w przyszłości. Gdy już uzupełnisz szklarnie to jeśli żonglowanie obiektywami przypadnie Ci do gustu > sprzedasz albo zostawisz jako spacer zoom/szkło na podróże.
    Używane chyba można dostać za całkiem rozsądne pieniądze.
    FX+DX S10-20mm4-5.6 + N24-70mm2.8D + N50,85mm 1.8D + N80-200mm2.8D + SB900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Widać nie miałeś tej puszki w ręku, a wypowiadasz się.

    Menu / Menu ustawień osobistych. Pozycja „d4” Tryb opóźnienia ekspozycji.
    I opis tej funkcji w aparacie
    „Wybierz ustawienie „Włączone”, aby opóźnienie wyzwalania migawki wynosiło około 1 sekundę po podniesieniu lustra. Pozwala to ograniczyć wpływ drgań powodowanych podnoszeniem lustra.”
    W instrukcji obsługi strona 162
    To nie nie jest to samo. W porzadnym aparacie mozna ustawic bardziej dowolna wartosc opoznienia, poniewaz 1sek. to zwykle malo... Wczesniej nikon sam okreslal to, jako 'opozniona ekspozycja' (d80, d90).
    Dobre i to, ale nie do konca, wiec nie besztajcie tak kolegi.

  10. #10

    Domyślnie

    Ale nie odjeżdżajmy od tematu. Temat zaczął się od tego postu.
    Cytat Zamieszczone przez donv Zobacz posta
    Ja ostatnio miałem kłopot z lustrem, które podczas każdego zdjęcia bez względu na czas migawki podnosiło się do góry na około 1 sekundę.

    Przywróciłem ustawiania fabryczne i wszytko wróciło do normy.
    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    To nie nie jest to samo. W porzadnym aparacie mozna ustawic bardziej dowolna wartosc opoznienia, poniewaz 1sek. to zwykle malo... Wczesniej nikon sam okreslal to, jako 'opozniona ekspozycja' (d80, d90).
    Dobre i to, ale nie do konca, wiec nie besztajcie tak kolegi.
    To znaczy według ciebie podniesienie lustra na 1 sekundę przed migawką, to nie jest wstępnym podniesieniem lustra.
    No, bo jak można było zrobić taką funkcję w tak dziadowskim aparacie jak D5,1k.
    W porządnym ( jak napisałeś ) aparacie, oczywiście, ale w D5,1k po co.
    Aż się nie chce czytać takich postów.
    A co tam. Jutro idę na pocztę odebrać nowego Gripa do mojej dziadowskiej puszki. Pewnie i sam Grip będzie dziadowski, bo dałem za niego całe, 16 eurasi i 15 centów z przesyłką.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •