Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Mekko R2

  1. #1

    Domyślnie Mekko R2

    Przymierzam się do zakupu którejś z toreb Mekko. Najbardziej gabarytowo odpowiada mi R2, następnie R4 i C7.
    Chciałbym zapytać czy do R2 wejdzie do niej mój maksymalny zestaw tzn. D300s z gripem, 14-24,24-70, 70-200 i SB-900?

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem r1x i r3x. Druga - mała, r1x spokojnie. Ogólnie mekko niestety nie ma startu do Domke, jakość, materiały. Te torby wiele dzieli poza pozornym podobieństwem wizualnym. Domke używam od kilku lat - różnych. Zawsze chwaliłem.

  3. #3

    Domyślnie

    Yanek - zakupiłem Mekko RV 450 i myślę porównując wg specyfikacji, że R2 jest w stanie pomieścić więcej sprzętu niż planujesz. To wszystko zmieściło by się spokojnie do RV 450.
    Mekko wcale nie są złe i dobrze wykonane ale ja zrezygnowałem z RV450 bo raz że była trochę za wielka jak na moje potrzeby a dwa to jej waga - sama torba warzy prawie 2 kilogramy
    Kupiłem Domke f-6 i jestem zachwycony bo jest mniejsza, sporo lżejsza (tylko 80deko) i b.pakowna. Minusem chyba wszystkich Domke jest cienki pas naramienny (można dokupić wysyłkowo specjalną poduszkę).

    Do targania większej ilości sprzętu mam plecak - lepsza opcja dla kręgosłupa.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walek Zobacz posta
    Kupiłem Domke f-6 i jestem zachwycony bo jest mniejsza, sporo lżejsza (tylko 80deko) i b.pakowna. Minusem chyba wszystkich Domke jest cienki pas naramienny (można dokupić wysyłkowo specjalną poduszkę)..
    Cienki pas (jedynie w sensie szerokości) ma F6. Pozostałe, większe modele mają szeroki pas, do którego pas mekko nie ma żadnego startu. Mekko jest sztywny i wpija się w ramię. Nosiłem domke F1x, załadowaną na maksa i nawet w niej nie czułem potrzeby kupowania shoulder pada (zmiękczacza na ramię). Jego sens w modelu F6 jest żaden, chyba, że ktoś nosi w tej domke kamień lub cegłę. Mekko są dużo cięższe od Domke, mają cięższe inserty, metalowe elementy, nawet moim zdaniem samo płótno jest cięższe niż to stosowane w Domke. Poza tym niepotrzebne klapy wewnętrzne też nie zmniejszają wagi toreb.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Cienki pas (jedynie w sensie szerokości) ma F6. Pozostałe, większe modele mają szeroki pas, do którego pas mekko nie ma żadnego startu. Mekko jest sztywny i wpija się w ramię. Nosiłem domke F1x, załadowaną na maksa i nawet w niej nie czułem potrzeby kupowania shoulder pada (zmiękczacza na ramię). Jego sens w modelu F6 jest żaden, chyba, że ktoś nosi w tej domke kamień lub cegłę. Mekko są dużo cięższe od Domke, mają cięższe inserty, metalowe elementy, nawet moim zdaniem samo płótno jest cięższe niż to stosowane w Domke. Poza tym niepotrzebne klapy wewnętrzne też nie zmniejszają wagi toreb.
    Nie potrzeba od razu kamieni - po kilku godzinach czułem mały dyskomfort ale sama torba jest świetna. Załatwię sobie nakładkę i będzie ok.
    Też mam wrażenie, że Mekko mają cięższe inserty ale nie chciałem uogólniać bo mam porównanie (poza posiadanymi) tylko do toreb oglądanych na zdjęciach.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanek Zobacz posta
    Chciałbym zapytać czy do R2 wejdzie do niej mój maksymalny zestaw tzn. D300s z gripem, 14-24,24-70, 70-200 i SB-900?
    Wejdzie więcej. Nawet 2 body ze szkiełkami. Torba jest faktycznie dość ciężka ale porządnie i trwale wykonana.
    No i ma jeszcze taką zaletę, że ma nie fotograficzny wygląd

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pipol Zobacz posta
    Wejdzie więcej. Nawet 2 body ze szkiełkami. Torba jest faktycznie dość ciężka ale porządnie i trwale wykonana.
    No i ma jeszcze taką zaletę, że ma nie fotograficzny wygląd
    To może lepiej wziąć R4?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •